Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz Tim82 #2 üzenetére

    A legnagyobb gon az, hogy nincs hozza elerheto ethernet vezerlo. Soros porttal es modemmel lehet bohozckodni, de igazandibol nem erdemes. A floppy meghajto is elegge szukos. Ha talanek egy A600-at, vagy meg inkabb egy 1200-ast, akkor a beepitett IDE vezerlo es a PCMCIA csatlakozo sokat dobna a lehetosegeken.

    Lehetosegek:

    - Minden gep, igy az A500 is bovitheto CPU kartyakkal, de az mar fanatizmus. :)
    - Esetleg valami minimalista linuxot is meg lehet probalni, de A500-nal a soros port megmarad akadalynak
    - UAE-ben lehet kiserletezni, akar whd-t is elo lehet kesziteni

    https://frescho.hu

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz Tim82 #2 üzenetére

    Az 1200-ast beepitett IDE vezerlővel pcmcia csatlakózóval agás és nem agás csipszezzel is gyártötták.
    Az "akkori tervező mérnőkők pcmcia csatlakozoval is ellátták nemis gondolták mijen lehetőségek rejlenek a gép egész hardverében".
    A másódik mondatót csak idéztem olvastam kb 5éve valamijen cikket az amigákról,nekem is megvan valahol egy pcmcia csatlakózó ajzata 500-as géphez készűlt.
    Akkoriban módemen kómúníkáltúnk és gőzőm sem vóltrőla miaz a pcmcia,mostanában láttam laptopot aminek a pcmcia nevezetű csatlakózója kisértetiesen hasonlit ami az 500-as géphez készűlt és ámúltam.
    Nincs ójan ismerősőm akinek a laptopjába belelehetne nézni hogy hány pojúsú bűtyőksór csatlakózna a beletet kártyáhóz.
    :R :)

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák