Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Syl #1 üzenetére

    Ez a készlet nélküli webáruház inkább a kisstílű seftelőkre lehet jellemzőbb. A nagyobb webáruházaknál pontos készletinformáció van, lehet következtetni arra, hogy mikor fog megérkezni, a jobbaknál még egy elfogadható pontosságú becslés is van rá.

    Ezzel szemben sok fizikai üzletben lényegében nincsen készleten semmi. Pár éve, amikor heti szinten nagyon ingadoztak az árfolyamok, akkor lettek hetente generált új árlistás, rendelős boltok. Aztán a stabilizálódás után sem igazán tartottak már készleteket. Sok helyen ez csak úgy megy, hogy ha kell valami, akkor 2-3 féle árlista van, automatikusan generálva a különböző beszerzési forrásaik nettó áraira téve a saját részüket. Ha csak úgy beesel egy boltba, akkor elég kicsi az esélye, hogy lesz minden, amit venni akarsz.

    A tipikus hagyományos üzleteknél ezzel együtt, hogy nincsen készlet, sokszor még normális árlista sincsen. Tehát beszélni kell valakivel, hogy amit venni akarok, azt be tudja-e szerezni. Arról nem is beszélve, hogy ha nem informatikáról van szó, akkor még egy tisztességes weblap sincsen, nemhogy készlet infó. Sokszor kerültem már olyan helyzetbe, hogy valami kellett, nem feltétlen sürgősen, s próbáltam interneten megnézni, hogy a megyeszékhelyen, ahol lakom vajon hol tudnék olyat venni és kb mennyiért. Na ez sok esetben azzal ért végeget, hogy azt sem tudtam kideríteni, hogy mit árulnak, egyáltalán árulnak -e valamit vagy csak cégekkel állnak szóba, mert a jó magyar kereskedő nem látja az internet hasznát, majd személyes zarándokútra mennek a lehetséges vásárlók a várok utcáit járva és majd belebotlanak egyszer csak az üzletbe.

    Szóval ehelyett nem egy esetben kínából rendeltem meg valamit, amit helybe hoznak, s nem nekem kell kinyomozni, hogy ki a bának árul olyasmit és a város melyik részén, házról házra járva, mindenhová bemenve. Életképtelen a legtöbb üzlet itthon.

    De azért van néhány cég, akik jó ellenpéldák. Rendeltem már cégek webshopjából textil árut, faanyagot is. De ez csepp a tengerben... van amit hónapok óta nem tudok kideríteni, csak szájhagyomány újtán kaptam tippeket hogy milyen cégeknél érdemes házallni és érdeklődni.

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #13 üzenetére

    jól jött az ingyen szállítás a karácsonyi akciós levehető ajtós ndk-s turmixgép rendelésekor (vagy kávégép volt? Mindig összekeverem őket) :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    amúgy, ha üzlethálózattól rendelsz házhozszállítással, akkor azt sok esetben központi raktárból küldik. Karácsonykor szívtam is ezzel, hogy a sorbanállást elkerülendő nem a bolti személyes átvétellel rendeltem meg egy a boltban készleten lévő terméket, hanem postapontra (mivel szomszédban van). Egy hónapig tartott míg feladták a BPi központról postázva. A boltban átvevősen aznap délután mehettem volna érte. Általában ezt teszem, mert így esetleg előkészítik és az átvételnél is csak bemutatom a rendelésszámot, egy perc alatt megvagyunk.

    Plusz a házhoz szállítás ingyenes határa miatt egy csomag elemet is beledobtam a rendelésbe, amiről kiedrült, hogy pont nincs a központi raktárban és pár napig amiatt állt a rendelés, míg az egyik boltból felküldték. Aztán pedig elkeveredett a karácsonyi káoszban több hétre a központban a rendelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák