Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz MaCS_70 #93 üzenetére

    A netforgalmat nem figyelhetik, ez a lehallgatással azonos jogi kategória.

    Lesz@rják. Olyan zokszó nélkül volt lehallgatva a komplett társaság az egyik ősnél, aztán megfenyegetve, hogy mindenki valljon be amit tud (vagy amit nem azt is, csak ússza meg a főnökség aki valójában mocskolt), hogy ihaj. Ez már volt alsó hangon 3 éve, azóta céges telóval mindenki finoman bánik, autóban ha bármi olyanod van az pszt satöbbi. Ja volt itt is gyanusítás, masszív üvöltözés házkutatás közben stb stb. kabaré az ország ;]
    Leendő jogász lakótársat szoktam kérdezgetni, hogy nem-e idegeli, hogy amit csinál az gyakorlatilag gurigára tekerhető és WC-ben elhasználható. Nem tud rá semmit, pingvin és ez van, neki a matek nem ment így lett ez a pálya, szomorka.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • #09819904

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #93 üzenetére

    A BSA már önmagában egy vicc volt! Az elképzelés jó lett volna, csak minden más kudarcba fulladt! :)
    Emlékszem amikor a DC idejében a PeerGuardian miatt szívtak. Aztán amikor megtudták akkor ment a fejvakarás, hogy mégis mit tegyenek?
    Az ASVA is vergődött elég hosszan, aztán azok is kifújtak.

    Az Ő esetükből tanulhatna az Artisjus, ProArt és társai! Ha nem képesek megegyezni a feltöltői oldallal, akkor itt létrejöhet még vagy 20 törvény, meg vagy legalább 10 szervezet, akkor is hatástalanok lesznek!

    Anno egyszer megkerestem az egyik jogvédő szervezetet, hogy szerintük milyen lehetőség lenne jó ami mellett működhetne maga a fel- és letöltés zavartalanul, illetve megoldhatóvá válna a szerzői jogdíjak valamilyen mértékben történő beszedés? Alias, a kecske is jól jár elv.
    Eltelt három hónap. Már le is tettem róla, hogy válaszra méltatnak. De nem! Kaptam egy közel nyolcoldalas választ amiben szépen levezették a szerzői jogi törvényt, a PTK és BTK dolgait egészen a perrendtartásig. De érdemi választ nem kaptam!
    Ezután ismét írtam nekik, hogy örülök ennek a temérdek paragrafustengernek, de úgy röviden, tömören ala komplexen saját szavakkal mégis milyen alternatívát tudnának kínálni? Mert szép volt a levél, de eme jogszabályokkal nem mondtak se újat, se választ nem adtak.
    Ismét telt-múlt az idő, majd kb. másfél hónap után jött egy kétoldalas levélke. Ebben már levezették, hogy azért nem lehet, mert... A vége az volt amúgy, hogy Ők abszolút nem is akarnak megegyezni és lehetőséget sem biztosítani! Egyedül amit megengednek, az az, hogy megvehesse bárki eredetibe a műveket... Köszi! Ez az egyetlen dolog amivel alaphangon a nép tisztában van!

    Majd mondjuk úgy "unatkoztam" és egy ismerős jóvoltából elmentem a rendőrség nem egy osztályára érdeklődni ezzel a témával kapcsolatosan. A rendőrségen kiderült, hogy Ők csak egy végrehajtó szervezet. Magyarán amíg nem veszkődik valamelyik jogvédő, Őket az sem érdekli, hogy ki mit csinál. Ez persze várható volt és mondhatni jogos!

    Ezután nem hagyott nyugodni ez az egész jogi dolog, elmentem megkeresni pár bírót. Na, itt adtam fel... Ha úgy értelmezzük, hogy... De, ha azt nézzük akkor... Viszont, ha mégsem akkor úgy értelmezzük... És még sorolhatnám!
    A warez, DC, torrent esetében az általam megkeresett négy bíróból kettő értett csak egyet. Ugyanakkor elmondták, hogy az al- és felperes is külön értelmezi a dolgokat, maga a bíróság is értelmezhet eltérően és így soha a büdös életbe nem lesz egységes állásfoglalás!

    Hogy miért futottam le ezt a kört? :) Azért, mert volt egy ismerősöm aki egy anno igen neves és szép látogatottságú fórumot vezetett a neten és ott megfordult ugyebár a letöltés. Egyszer megkapta az engedélyt, máskor meg ráborította az ASVA az asztalt és lehetett törölgetni dolgokat.
    Végül az egész oldal megszűnt, mert a jogvédők egyik felétől volt engedély, a másik egyfolytában feljelentést tett meg perre vitte a dolgot.
    Természetesen az ismerősömet nem ítélték el, mert amit csak lehetett betartott. De az untig elég volt számára, hogy feladja az egészet. Beleunt abba, hogy hajnali kettőkor házkutatás, megrángatják a családját éveken át aztán amikor felmentik akkor elnézést sem kér senki.

    Úgyhogy ez a magyar rendszer még jó darabig ugyanolyan fos lesz! És javulást, kompromisszumot sem látni egyik jogvédőtől se mára!

  • Tikakukac

    titán

    válasz MaCS_70 #104 üzenetére

    Adott a céges teló, kocsi minden. Minden követve, nézegetve logolva, felvételezve ahogy kell.

    Történt, hogy brutális pénzek lettek kitolva a környékbeli Eonos kirendeltségekből így-úgy, plusz kiderült, volt aki órát tekert pénzért meg hasonlók dolgozói részről is, így valaki pattintott egyet és megpróbáltak csinálni egy olyan sorozatot, hogy az összes dolgozó lop-csal-hazudik, hátha ezzel a főnökség megússza. Nem úszta, a környéken az összes vezető repült vagy átrakták máshova, dolgozóból 1-et fogtak meg összesen. De azért volt itt behívás, hogy hohó, vannak felvételek meg telefonbeszélgetések, ha bármi is utalhat arra, hogy nem vagy teljesen tiszta akkor rádverünk milliókat, mész böribe, hasonlók. A teljes esemény nagyon vicces volt, ha picit is tökösebb lettem volna, a helyszínen verem bele annak a 2 baromarcúnak a fejébe a pajszert, aki már a kapun kívül azzal indított, hogy na, akkor itt egy másik csaló ház, lopják ezek is a villanyt. 2 rendőr jött valahonnan, nem helyiek, azok is bólogattak, gondolkoztam rajta mennyire vicces lenne ha lábon lőnék magukat, aztán ugrálnának. Paraszt banda. Utólag mikor kiderült semmi nem történt minden tiszta még egy rohadt levelet sem küldtek. Nesze neked, légy becsületes. Ahha.

    Ez van, a jogászekézésnek sajnos van alapja. Főleg ilyen cikkeknél amikor süt a miért és a hogyan. Én elhiszem, hogy profi vagy matekból is, és mellette letoltad a gépész-mecha szakot is, de azért nem sok jogászt láttam még 2 műszaki diplomával. Mert aki a CNC-vel dolgozik, az nem biztos, hogy fejleszteni is tud Javában profin és mellette még jogászkodni is. Szerintem. Nekem már 1 is sok, pedig én sem vagyok egy Alföld.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #106 üzenetére

    "és nemigen jut eszembe olyan eset, amikor inkorrektek lettek volna."

    Nekem igen.
    Pl amikor fuggetlen birosagi szakertot jatszottak olyan esetekben, ahol az altaluk kepviselt cegek (is) voltak a karosultak.
    Vagy amikor megprobaltak azt a latszatot kelteni, hogy ok valamifele hatosag.
    Vagy amikor a tajekoztato anyagaikban gond nelkul osszemostak a szerzoi jogi ertelemben vett felhasznalast a szo hetkoznapi ertelmevel.
    Vagy amikor teljesen hasracsapasos alapon generalt statisztikakkal probaltak meg ervelni.
    Es meg biztos van egy csomo dolog, de ez az, ami igy hirtelen az eszembe jutott.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #110 üzenetére

    "Ez egy egyesület, aminek sosem volt semmilyen hatósági felhatalmazása."

    :F

    En is ezt irtam, a "megprobaltak azt a latszatot kelteni, hogy ok valamifele hatosag" allitasnak ez elengedhetetlen feltetele, hiszen ha tenyleg azok lettek volna, akkor nem kellett volna ennek a latszatat kelteni.

    "A köznyelven terjedt el róluk az idióta szoftverrendőrség-jelző"

    Meghozza nem veletlenul, hanem azert, mert a kommunikaciojukkal megprobaltak ezt sugallni.
    Nyilvan, kulonben mindenki elkuldte volna oket a verbe, amikor bejelentkeztek mindenfele vallalkozasoknal "auditalni".

    Arra se emlekszel, hogy a rendorsegnel is komolyan nyomultak, volt mindenfele egyuttmukodes meg egyebek? Vagy az APEH-es "egyuttmukodesre"? (Pedig az eleg nagy vihart vert.)

    DRM is theft

  • Tikakukac

    titán

    válasz MaCS_70 #108 üzenetére

    A főnökségből volt 1-2 célozgatás így közösben, hogy na akkor az van, hogy...és hát akkor indult a lavina.

    Semmi ilyesmi nincs a szabályzatban-szerződésben, ezer éves mammut, plusz nem tudom kinek van olyan szerződése amiben egy pontban ott van: hogy önről és szerelőtársáról bármikor csinálhatunk lesiképeket ;] és ha esetleg arról lenne szó meghurculunk, mert védjük a valagunkat.

    Ahogy mondod, bármelyiket lehetne ekézni. Csak az eke nem mindegy, hogy hagymához készít ágyást vagy tengerit fogunk bele vetni. Ha érted mire gondolok.

    Na akkor érted mire akartam célozni, mélységében mindent nem lehet, 24 órája van mindenkinek, max 1-2 esőember tudna úgy matekozni mint egy másik profi amellett, hgoy geológus meg történész vagy amit szeretne.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #106 üzenetére

    "...A jelenlegi rendszert ugyan lehet jogosan szidni, de jobbat még senki sem talált ki. Számos helyen lehetne finomítani (pl. a jogdíjak elosztását), de maga a vezérelv egyáltalán nem rossz. mint mondom: jobb nem ismert. Mindenképpen tele kell lennie kompromisszumokkal, hiszen homlokegyenest ellentétes érdekeknek kell megfelelnie. Az egyik oldal minél több pénzt akar, a másik mindent ingyen. A büdös életben nem lesz olyan rendszer, ami mindkét érdekcsoportnak meg fog felelni -- és nem jár a magánszféra brutális sérelmével.

    Az igazságszolgáltatás meg olyan, amilyen. Az Általad megkérdezett bírók egyébként szellemi alkotások területén működtek? Csak mert ez egy nagyon elkülönült, sajátos elvrendszerrel működő jogterület..."

    Nem volt semmi baj a szerzői jogok alkalmazásával, amíg néhány jogász ki nem találta, hogyan lehet még pénzt kifacsarni abból, ami a piaci körülmények között nem versenyképes - tehát volt jobb, csak a jogászok úgy döntöttek, felrúgják a status quo-t. Amíg illegális közvetítésnek fog számítani, hogy a gyerek első lépései közben a háttérben a TV-ből szól vmilyen zene, addig nincs miről tárgyalni a kiadókkal-jogászokkal. Addig szintén nincs, amíg a nem-éppen-tisztelt jogász urak szerint megfelelő a 70 éves szerzői jogvédelmi időtartam. Nem szabad közben megfeledkeznünk arról sem, hogy a kiadóknak általában elég (pl. zenei kiadvány esetén), ha 1-2 húzóanyag van egy egész albumon, a többi meg tőtelék, amire a vevő nem kíváncsi, de azt is rásózzák. Amíg ezt nem fogják agyilag, addig marad a jelenlegi helyzet.

    Igazságszolgáltatásról meg ne is beszélj, mert ilyen nem létezik, jogász létedre tudnod kéne. Jogszolgáltatás van, akkor is, ha normális embernek forog tőle a gyomra - példának nézd meg mondjuk Jammie Thomas-Rasset esetét.

    https://www.coreinfinity.tech

  • MageRG

    addikt

    válasz MaCS_70 #92 üzenetére

    "Készíthetsz. Ha adott esetben megegyezel a jogtulajdonossal."
    Olvasottnak tűnsz a témában. Most neked magyarázzam?
    Nagyon egyszerű ám megegyezni, ha konkrétan tudod ki a jogtulaj. De ha nem? Vagy ha leráz? Vagy irreális kikötései vannak?
    "Miért kéne más szellemi termékéhez ingyen hozzájutni?"
    Nem kéne.
    De te is tudod hogy ami szabadalmaknál kb. 25 év (kb. emberi idő), addig az a szerzői jognál 70-90-kitudja hány év (és a trend szerint hosszabbítják).
    Ennyi idő alatt egy csomó mű elfelejtődik, elvész. Simán azért mert a jogtulaj lusta, vagy nem akart/tudott senkivel sem megegyezni.
    Ezért kéne értelmes határidőt szabni a szerzői jog lejártának, mert a jelenlegi formában káros.

    Egyébként ez már marha sokszor ki lett tárgyalva, ezen a fórumon is.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • #09819904

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #106 üzenetére

    A jogvédő szervezettől azt vártam volna, hogy Ők, mint okosabb jogi emberkék mondjanak már egy B vagy C alternatívát a szerzői jogi problémák megoldására. Mert a jelenlegi A verzió bizony nem válik be!
    De Ők leragadtak a jelenleg is hatályban lévő törvényeknél. Amivel nem lenne probléma, ha ez valóban úgy működne ahogy Ők is szeretnék! De ez nem így van akárki akármit mond! :)

    Arra már anno rájöttek, hogy a warez, DC, torrent csak ideiglenesen kilőhető dolog. Ha megszűnik egy akkor jön másik kettő a helyébe! Ezt ugye nem szeretnék! A jogvédők azt szeretnék, ha ezek az illegális letöltőhelyek megszűnnének. Illetve, HA már működnek akkor produkáljanak bevételt elsősorban a szerzői jogvédőknek. Tiszta sor! Meg is értem Őket abszolút, hiszen (elméletileg) az alkotók alkotásainak védelmét látják el úgy ahogy.
    Viszont ahhoz, hogy ne a macska-egér üldözés legyen amire több pénz megy el, mint az úgymond elvárt bevétel, annak nincs értelme! Nem véletlenül adta fel az ASVA is a DC-s hubokkal a küzdelmét. Illetve nem egy jogvédő a torrent oldalakkal sem foglalkozik már. Hogy a warezről ne is beszéljünk...

    Felismervén azt, hogy az elterjedt internet hozzáférések miatt kevesebb illetve mondhatni nulla szerzői jogi bevételük van, így beiktatták a CD, DVD, BD, HDD, stb. árába, hogy meglegyen a kieső jogdíj kompenzációja.
    Itt ugye jó páran háborodtak fel, hogyha vesz egy üres CD lemezt amire a családi képeit menti ki CSAK az ember, akkor miért is kell fizetnie egyből? Szerintem ez a réteg is megérthető.

    Erről mindig az áremelés jut eszembe. Elkezdi az egyik, folytatja a másik és sosem lesz megállás! Aztán menet közben egyik-másik csődbe jut, mert nem tudja a mókuskereket hajtani. Hasonlóan látom ezt a szerzői jogvédés dolgot!
    Addig integrálják a dolgokba ezt a jogdíjat amíg jó páran (nyilván többek között az ÁFA és egyéb dolgok miatt is) inkább külföldről fognak rendelni. Főleg, hogy nem egy esetben "free shipping" van!
    Ezzel is kalkulálnia kellene a jogvédőknek. S nem az a megoldás, hogy akkor innentől felveszünk +5.000 vámost aztán felnyittatjuk az összes beérkező csomagot! :)

    A törvényeknek alkalmazkodniuk kellene a hétköznapi életvitelhez, illetve a technika fejlődéséhez. Ha ezzel nem tartanak lépést, akkor nem csak egy lépcsővel lesznek lemaradva!

  • Rive

    veterán

    válasz MaCS_70 #127 üzenetére

    Egy hordozókra kivetett átalánydíj önmagában véve lehet jó kompromisszum, de mai magyarosch formája/mértéke/szervezője gusztustalan lehúzása a vásárlóknak és cinikus odamutatás a szerzőknek.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • bambano

    titán

    válasz MaCS_70 #104 üzenetére

    A jogászekézés nem menő, nagyon nem menő. A probléma az, hogy indokolt. Menő jogászok is képesek bődületes baromságokat leírni, hogy utána csak kapkodd a fejed. Majd ha nagyon ráérsz, olvasgass szolgáltatói ászf-eket, amelyikben benne van, hogy az előfizető halála esetén a szerződés átírható, azon jogászok ekézése indokolt.

    (#106) MaCS_70: "nemigen jut eszembe olyan eset, amikor inkorrektek lettek volna.": cavintont javaslok. Eleve kérdés, hogy lehet-e korrekt egy cég, amelyik egy velejéig inkorrekt cég érdekeit védi? Meg ugye tömegesen voltak esetek, mikor a bsa bejelentkezett ellenőrizni, mint egy tahóság. ööö hatóság. és sokan nem tudták, hogy megtévesztik őket.

    "A jelenlegi rendszert ugyan lehet jogosan szidni, de jobbat még senki sem talált ki.": van valami akadálya annak, hogy hozzáfogjatok jobbat keresni? ráadásul nekem személy szerint nem az alapeszmével van bajom (hogy aki kitalált valamit, élvezze a hasznát), hanem az arányokkal, meg a hozzácsapódott sallangokkal.

    (#117) szaszayanou: a szerzői jogviták elsöprő többségében nyilvánosságra hozott vagy nyilvánosságra hozásra tervezett mű a patvar alapja.

    (#118) sh4d0w: van az úgy, hogy neked is szemüveg kell néha :)) idézet a linkedről. "After declining a settlement offer of $5,000"

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz MaCS_70 #127 üzenetére

    "olyat, aki tudna ajánlani egy jobb, potenciálisan működő másikat, őszintén szólva nem ismerek.": Szia, Bambanő vagyok!

    "A szabályokat viszont nem a jogászok hozzák. Akkor sem, ha a jogalkotásban jogászoknak is szerepet kell(ene) vállalniuk.": a jogalkotást nem jogászok végzik??? ne már. legfeljebb azt tudom elfogadni, hogy a jogalkotást nem gyakorló ügyvédek vagy ügyészek végzik. A jogalkotás előkészítése gyakran minisztériumokban történik, ahol a minisztérium jogi osztályán végzik el a kodifikálást. A jogszabályok előkészítéséhez max. a koncepció alkotást végzik politikusok, meg nem jogászok, bár mostanában a politikusaink is jogászok.

    "Baromi sok anyagukat láttam, de olyat egyet se, amiben az sugallták volna, hogy ők hatóság.": ez szemészeti probléma lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • VIC20

    őstag

    válasz MaCS_70 #149 üzenetére

    Nagyon egyetértek.

    Kiegészíteném annyival, hogy

    1. gondolkozzunk el egy pillanatra azon a fogalmon, hogy ,,jogász", pontosabban ,,a jogász". Létezik egyáltalán ilyen?

    2. Aztán - és ezzel kicsit visszakanyarodva a cikkhez is - gondolkodjunk el azon a fogalmon, hogy ,,szerzői jogász". Mit is jelent ez, milyen is hús-vér valójában?

    Bizony mondom, hogy ,,Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára."

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #136 üzenetére

    Az amerikai meg az europai szabadalmi jog meglehetosen hasonlo. A "lekerekitett elu teglalap" az USA-ban (hasonloan az EU-hoz) nem szabadalom, hanem design patent (az mas kerdes, hogy ennek az alapkovetelmenyeit (amik szinten kb. azonosak az europaival) sem teljesiti (nalunk se, nalunk is bejegyeztek)).

    A szakerto ur ezt benezte.

    DRM is theft

  • VIC20

    őstag

    válasz MaCS_70 #153 üzenetére

    ,,Másik példa: valaki után a hagyaték tárgya marad egy termelőeszköz, mondjuk egy gép. Az örökösök nyilván megkapják és akár bérbe is adhatják hosszú időre. Ezzel nincs probléma?"

    A termelőeszköz termel. Egy jog nem termel.

    ,,Akkor nézzük meg a másik végletet: nem egy heti munkáról, hanem egy élet munkájáról van szó, valaki évtizedek alatt hoz össze egy olyan szellemi terméket, aminek a gyümölcseit ő maga már nem is nagyon élvezheti. (Sajnos konkrét példa a közeli múltból.) Miért ne az örökösei élvezzék ennek a gyümölcseit?"

    Mert a gyümölcs nem magától terem egy (gazdátlan) fán, hanem mások dolgoznak meg érte.
    Szóval demagógia felé kisarkítva: miért ne az örökösök szívják utána a társadalom vérét?
    Tudod: ,,A man builds. A parasite asks Where is my share?" (Andrew Ryan, Bioshock) :)

    ,,Az, hogy egyes szellemi termékek esetleg túlárazottak, már egy másik kérdés és egy másik problémakör."

    Össze lehet azért kötni a kettőt! Ha összeadom, hogy a védettségi idő alatt mennyi bevételt hozott egy-egy szellemi alkotás a jog aktuális jogosultjainak (feltaláló és örökösei...stb.), akkor megkapom, hogy ténylegesen mennyibe is került ez a játék. Ez a valós ára, amit meg kellett fizetni utána a társadalomnak.

  • MageRG

    addikt

    válasz MaCS_70 #153 üzenetére

    "Egy szellemi termék szerintem éppen olyan érték, mint egy materiális jószág."
    Szerencsére ezt viszonylag kevesen gondolják így, ezért van rá külön törvény.
    A szellemi termék nem szükös erőforrás, a mai digitális világban korlátlanul reprodukálható.
    Már a könyvnyomtatás idejében is hasonló tulajdonságokkal bírt.
    Az egész copyright-mizériát azért találták ki, hogy ne lehessen a szerzőt kisemmizni, és megérje új műveket alkotni.
    Mára viszont átestünk a ló túloldalára. Lubickolunk a szellemi termékekben amiket 5 éven belül elfelejtenek, de a copyright már.a megtérülési idő sokszorosán túlnyúlik.
    Nehezen magyarázod meg egy mai gyereknek, hogy ez így jó, és nem a jogtulaj egy irigy kutya.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #152 üzenetére

    Azon a szinten, hogy a lekerekitett teglalap szabadalmazhato-e, gyakorlatilag egyforma a ket rendszer. Nyilvan a konkret reszletek tok masok, te meg jomunkasemberkent azzal foglalkoztal, nem az elvi alapokkal.

    (#155) MageRG: "A szellemi termék nem szükös erőforrás, a mai digitális világban korlátlanul reprodukálható."

    Ez eleg sokszor elokerul, de attol meg nem igaz.
    Az igaz, hogy egyetlen szellemi termek tovabbi masolatai lehet, hogy nagyon olcsoak, de ettol meg nem fognak uj szellemi termekek keletkezni.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Polllen

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #153 üzenetére

    Engem ez valahogy nem győzött meg arról, hogy a jogosult halála után oltalom kellene.

    Nem úgy viselkedik, mint egy fizikai termék. Végtelen számban sokszorozható anélkül, hogy veszítene a tulajdonságaiból és igazi avulásról sem beszélhetünk a legtöbb esetben.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #136 üzenetére

    Nem én hoztam fel a hasonlatot... :U Csak idéztem a cikkből.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #153 üzenetére

    Egyebkent nekem az nem vilagos, hogy miert jo az, hogy a vedelmi a szerzo eletehez kotott. Legyen X ev, azt' jol van (foleg, hogy a vedelmi ido normalis merteke olyan 20 ev korul lenne, azt meg altalaban kevesebb, mint ameddig a szerzo a muve megalkotasa utan el).

    DRM is theft

  • #52815360

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    Dehogy fontosabbak. Egyformán fontos mindkét oldal.

  • MageRG

    addikt

    válasz MaCS_70 #164 üzenetére

    "...miért kéne a szellemi alkotások alkotóitól jogokat elvonni."
    Miért is kiváltságosabbak, mint a szabadalmak tulajdonosai?

    "Ha egy szellemi termék pár év alatt elfelejtődik, akkor annak nem lehet nagy értéke..."
    Nem lehet mindent piaci alapon rendezni, és nem te vagy én döntjük el, most, hogy mi lesz 200 év múlva érték. A The Internet Archive pl. nem piaci alapon működik.
    Profitorientált vállalkozást meg nem győzöl meg hogy érdemes évtizedekig macskás mémeket őrizgetni.

    "Persze szép anarchista/kommunista gondolat az, hogy legyenek ingyen megszerezhetők a szellemi javak..."
    Ilyet nem mondtam, csak hogy a túl hosszú védelmi idő károkat okoz.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    "Ez az oldal viszont úgy működik jól, ha érdekelt az alkotásban, amibe beletartozik az is, hogy a családja biztonságáról is gondoskodjon."

    őőőő azt hiszem pont erről írtam... már nem azért... de akkor legyen a eltartási vagy milyen kor (nálunk SVKban 26. életév) És akkor MÁR gondoskodott a családjáról, ha ennyi idő alatt nem tudták/akarták kihozni a maximumot az öröklésből, akkor X évvel később már ne is akarják. De ez csak az én véleményem.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    "Szerintem azonban a javakat megalkotó oldal szempontjai a fontosabbak, hiszen mégiscsak ezen az oldalon jönnek létre az értékek."

    Ezzel annak ellenére nem tudok egyetérteni, hogy én is szellemi javak termelésével és aktív alkotói munkával keresem a kenyérre valót. Fontosnak tartom védeni a szerzők jogait is, de nem lehet a fogyasztó érdekeit figyelmen kívül hagyni, mert akkor azok nem lesznek többek a képletben, mint fejőstehenek. Tisztelned kell azt aki számára alkotsz és akitől a megélhetésed függ.

    Szerintem egyensúlyra kell törekedni és egészséges kompromisszumot kidolgozni. Azt bevallom, hogy én sem tudom hol kellene hozzányúlni, hogy jobb legyen a szerzői jogi rendszer és szerintem az itt hozzászólók többsége sem, mindenki csak zsörtölődik és a legtöbb fórumozó sértett, felháborodott szavai mögött ott motoszkál, hogy a legfőbb baja mégis csak az, hogy fizetni kell a szellemi termékekért (már amelyikért ugye, nem csak fizetősök vannak).

    Ez ráadásul főleg abban gyökeredzik, hogy a szellemi, alkotó tevékenységet nagyon sokan nem tartják igazi munkának. Mondom ezt úgy, hogy ismerem a kreatív iparágat belülről, tudom mivel kell megküzdenie a grafikusoknak, fotósoknak, sajtósoknak. Beszélve a nagy öregekkel, mindegyiknek az a véleménye, hogy az internet nagyon gyorsan ránevelte az embereket arra, hogy minden ingyen van, de legalább is olcsón. Az internetes bizományos értékesítési rendszer (stock, microstock) annyira lenyomta az árakat, hogy ma már simán vásárolhatsz 1 dollárért fotókat, vagy korlátlan (royalty free) felhasználásra már 150-200 dollárért is. Ki fogja ennyiből kitermelni az utánpótlást? A szakmában dolgozók munkája elértéktelenedik, holott a kereslet folyamatosan nő. Szó sincs arról, hogy olyan terméket állítunk elő amire csökken a kereslet, mert ebben az esetben megérteném, hogy egy leáldozóban lévő szakmát választottam.

    A világ legnagyobb képügynöksége a Google. Emberünk beírja mi kell és mekkora felbontásban, jobb klikk - mentés, aztán ennyi. Anélkül, hogy szidnám a lapcsaládot, itt sem sűrűn látom, hogy a megjelenő fotók és grafikák szerzőit feltüntetik, holott a szerzői jogi törvény ezt ingyenesen felhasználható alkotások esetén is előírja. Na meg a "fair use" is erről szólna...

    Az embereket általában az sem érdekli, hogy ki hozza létre a szellemi termékeket és az sem, hogy lesz-e akkora bevétele ami legalább arra elég, hogy ne hagyja abba.

    Ugyanakkor nem mondhatom azt sem, hogy szigorítsunk a szabályokon és piti magánszemélyeket üldözzünk miatta. Csak ne essünk át a ló túloldalára, mint itt sokan teszik és tekintsék alanyi jognak a szellemi termékekhez való ingyenes hozzájutást.

  • bambano

    titán

    válasz MaCS_70 #153 üzenetére

    ha pl. ír egy gagyi regényt, vagy pacsmagol egy képet, utána még él 30 évet, majd meghal, akkor összesen 100 évig van védettsége és termeli a pénzt.

    semmi más nem termel 100 évig, akár egy gép, akár bármi más

    és a legnagyobb különbség a szellemi termékek és a materiális termelőeszközök között, hogy gépet tudok venni *másikat*. tehát nincs indokolatlanul feltolva az égbe az ára, mert van kínálat a piacon. a szellemi termékkel meg monopolhelyzetet teremtenek, amit minden más területen irtanak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz MaCS_70 #164 üzenetére

    "Ha egy szellemi termék pár év alatt elfelejtődik, akkor annak nem lehet nagy értéke -- a piaci körülmények között rendeződik, hogy mennyit lehet kérni érte, azaz mennyit hajlandó érte adni a piac." súlyos tévedés, pontosan nem piaci körülmények között rendeződik, mert nincs alternatív termék.

    Ráadásul a szellemi termék jogi oltalma nem a lehetséges feltalálót védi, hanem azt, aki először bejegyezteti. így alakul ki a szabadalmi portfólió nevű disznóság, ahol cégek, azok jogászai háborúznak egymással piszlicsáré dolgokon/dolgokkal.

    Egy normális ember szívlapáttal csapná agyon azt, aki be akarta jegyeztetni a lekerekített sarkú téglalapot, meg azt, aki bejegyeztette (és most teljesen mindegy, hogy szellemi termékről van szó vagy ipari termékoltalomról), mert ilyet mindenki kitalálhat, most mégis termékeket vonnak ki a piacról és nagy pénzeket fizettetnek érte.

    Baromság.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz MaCS_70 #192 üzenetére

    A családomat is, a munkahelyemet is terrorizálta a bsa azzal, hogy akkor ők most kijönnek szoftvert ellenőrizni. Ez abban az időszakban volt, mikor azoknak a "jókisfiúknak", akik betojtak és engedtek a terrornak, szoftver licensz nyilvántartó mappát küldtek ajándékba. Mindezt úgy adták elő, mintha ők a nav-val egyenértékű hatóság lennének.

    Persze voltak helyek, ahol hangosan kiröhögték őket, és megmondták, hogy hol a helyük.

    [link]

    ez ugyan asva, de témába vág.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #192 üzenetére

    Nem tudom, en pl. nehezen neveznem korrekt viselkedesnek azt, amikor a BSA-s szakerto karertekkent a kisker brutto arral szamolt. Ahogy egyebkent a bilincses plakatot sem.

    A BSA a hatosagi eroszakkal tamogatott termekerteksitesben utazott, amit mar onmagaban nehez lenne barmi modon korrektnek nevezni.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Polllen

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #206 üzenetére

    :Y hát ez így elég balkán szagú...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • VIC20

    őstag

    válasz MaCS_70 #209 üzenetére

    ,,Ja, erre első fokon letöltendő szabadságvesztést szabott ki..."

    Igen, erre akarok rákérdezni a módfelett érdekes beszámolód alapján: milyen fokon kerülnek elő ezek a visszásságok? Jogerőssé is válnak, vagy másodfokon kikalapálják ezeket a szörnyűségeket?

  • Snoop-y

    veterán

    válasz MaCS_70 #211 üzenetére

    Ez leginkabb valami boszorkanyuldozesre emlekeztet engem :)

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Snoop-y

    veterán

    válasz MaCS_70 #215 üzenetére

    Az egeszben a legelszomoritobb, hogy ugy viselkednek mint az atlag kozlekedesi rendor mikor az megallit.
    Mindenkeppen talalni akarnak valamit es addig vizsgalodnak amig ra nem tudnak huzni valamit az emberre.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • #09819904

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #215 üzenetére

    APEH és VPOP + BSA, majd a végén egy kis BRFK is.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #262 üzenetére

    Majd amikor a programozó barátod cégét beperlik a nagyok szerzői jogsértésre hivatkozva, rájön, hogy nem is annyira jó a döntés...

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #268 üzenetére

    Én jól értem, amit mondani akartál, ellenben azt vázoltam, amibe majd a programozó barátod és a cége bele fog futni. Ha az ő cége kisebb, mint az Oracle/IBM/Microsoft/Google/Apple cégek, akkor esélyük nem lesz a nagyokkal szemben pert nyerni a bíróságokon, de becsukhatják a boltot. Arról nem is beszélve, hogy ma gyakorlatilag minden alkalmazás API-kra épül, mert felesleges lenne leprogramozni azt, amit már valaki megírt. Ha eljön az a csuda világ, ahol minden egyes alkalmazásban le kell majd programozni mindent (értsd: hardverkezelés, streamek kezelése stb.), akkor nem ennyi biztonsági hiba lesz, mint most, hanem milliárdszor ennyi.

    https://www.coreinfinity.tech

  • liksoft

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #268 üzenetére

    Lefordítom sh4d0w gondolatát. Egy mai OS nem csak a file-ok kezelésében segít, hanem grafikai felületet is biztosít, nem is akármilyen módon. Ha ezt kivetítjük a netes felületre, akkor ott is a rendszer részeként vannak ma szabadon használható funkciók, melyek egy-egy programozónak akár több hónapos munkát is jelenthetnek. Ráadásul ami most megvan, ott nem kell tudni, hogy a funkciót kiszolgáló gépen milyen OS alatt megy. Ha ez a döntés érvénybe lép, akkor az OS-ek tudása és a net tudása is iszonyatosan vissza fog zuhanni fapados változatra. Ezután erre a felületre programot írni horror munka lesz, és triviális hibák tömkelege lesz várható. Így viszont a személyes adatok védelme sem lesz garantálható (töredékében sem mint most). Durván leegyszerűsítve a W8 környezetből visszazuhanhatunk felhasználói szinten is egy W3.1-re. A DOS-t csak azért nem mondom, mert remélem, lesznek renitensek is. Ha nem, akkor a neten is a karakteres szint is visszavárható. :B ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz MaCS_70 #279 üzenetére

    ember, hisz volt már olyan is, hogy a negatív hangvételű játék kritikát is levetették szerzői marhaságokra hivatkozva (igaz ott voltak képek, hangok a játékból), de egyértelmű volt, hogy a negatív kritika miatt vetették le, nema felhasznált dolgok miatt.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • BonFire

    veterán

    válasz MaCS_70 #281 üzenetére

    Bocs, nem mentek el mindent. Néhány nappal ezelőtt dobta fel az ajánló, egy magyar vlogger posztolta a videót, amelyben elmesélte. Nem jegyeztem meg a címet, sem a felhasználót, mert nem gondoltam, hogy egyszer még hivatkozni fogok rá.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • bullseye

    addikt

    válasz MaCS_70 #281 üzenetére

    TotalBiscuitnak letiltották a Gary's Incident videóját, amiből elég nagy balhé lett ottani mértékkel, ezért visszaengedték. Aztán letiltották a Guise of the wolf vagyvalami hasonló nevűt is, ott még mintha valami leveles fenyegetés is lett volna, de nem tudom mi lett a vége. Mindkét esetben nagyon rossz volt a játék, és ezt meg is mondta.

    De Angry Joe is nyomott pár videót arról, hogy egy 10 másodperces zenei betét miatt a kb. 40 perces videóban vagy letiltják az egészet, vagy maguknak kérik a reklámbevételt. Szóval van baj az ottani szerzői jogi rendszerrel. Különösen, hogy hónapokig tart tisztázni a dolgokat, és a cégnek nem kell bizonyítania, csak ha már bírósági ügy lett belőle.

    De itt volt konkrét elem a zenéből/játékból. Olyat még én sem láttam, hogy arról beszélnek simán, és tiltás lesz belőle. Bár olyan volt, hogy a rendszer bejelölt egy interjút a játékkészítő csapattal, meg a promó videóval – na azt biztos a rendszer szúrta el, nem feljelentés alapon ment.

    [ Szerkesztve ]

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Új hozzászólás Aktív témák