Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Polllen #58 üzenetére

    Mert az örökölést törvény szabályozza! :)
    Csakhogy egy szubjektív példával érzékeltessem. Ennyi erővel mi szüksége anyámnak a házára, ha feldobja a pacskert? Odaát nem fog kigazolni.

    A torrentről meg annyit, hogy pl. havi ~5.000 ftért korlátlan netet kap az ember. Ha kiszámolod, hogy van 1.1 zenei album, 1-1 film, akkor ez már önmagában több lenne, mint 5.000 ft! Ha még lekap mellé játékot (tény, hogy ez már nem annyira legális), akkor máris az 5.000 duplájánál tartunk!

    De, mint már említették, a mai világban, ahol a legtöbb ember második lakóhelye az internet, igencsak át kellene végre gondolni és értékelni a szerzői jogi rendszert.

  • VIC20

    őstag

    válasz Polllen #157 üzenetére

    ,,Engem ez valahogy nem győzött meg arról, hogy a jogosult halála után oltalom kellene."

    Mivel a halál időpontja bizonytalan, ezért időtartamban (években) kell meghatározni a védettséget (nem pl. ,,holtig tartóként"). Ha a védettség ideje alatt a jogosult meghal, akkor a jog át is szállhat.
    Az időtartam a nem mindegy itt.

  • VIC20

    őstag

    válasz Polllen #178 üzenetére

    Mert így egyeseknek hatvan-nyolcvan év, másoknak meg (ad absurdum) esetleg csak egyetlen nap áll rendelkezésükre ahhoz, hogy élvezhessék munkájuk gyümölcseit.

    (Egyébként sokan életkoruk előrehaladtával - egy határig - sokkal produktívabbá válnak szellemileg, mint fiatalon, emiatt az élethosszig tartó védelem esetleg az alkotótevékenység ellen hathat.)

    BatchMan:

    ,,Aki 14 év alatt nem tud egy dolgot kifacsarni, az nem érdemli meg a jogokat. Aki 14 év előnnyel nem tud a piacon megmaradni, az menjen. Ettől nagyobb időt meghatározni a fejlődés kerékkötője."

    Ezt én nem merném ilyen kategorikusan kijelenteni. Lehetnek nagy ráfordítás igénylő, ám lassan megtérülő eredmények is.

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz Polllen #180 üzenetére

    Hát nem, de szerintem a társadalom többsége is úgy gondolja, hogy azért diófát csak kell ültetni, még ha az unokáknak is hoz majd termést. Na, persze jelen esetben az unokákig menni abszurd, de szerintem a közvélekedés általános abban, hogy ami jár, az járjon nekem is, akkor is, ha a gyermekeimnél fejeződik be a dolog. Én legalábbis így gondolom.

    BatchMan: Lehet, hogy ez a kivételes, nem tudom. Nem értek hozzá, nem ismerem az összes iparágat. Csak az ilyen kategorikus kijelentéseket tartom túlzásnak, esetleg lehetne differenciálni. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Polllen #208 üzenetére

    Ó, volt rosszabb is!

    Például a nyugdíj előtti utolsó ügyét tárgyaló bíró, aki kerek perec kijelentette, hogy be se tudja kapcsolni a számítógépet, ezért aztán utálja is, viszont értelemszerűen nem érti az egész ügyet, így a szakvéleményt és az arra adott kifogásaimat se. Ennek megfelelően súlyozás nélkül a szoftverneppernek és a pár programot használó felhasználónak mérlegelés nélkül kiutalta a leghosszabb kiszabható felfüggesztett szabadságvesztést és egyetemleges (!!!) tízmilliós kártérítési kötelezettséget (kisker bruttó ár), amiből közel egy milliót tettek ki a free- és shareware programok és driverek.

    Az egyik kedvenc szakvéleményem szerint a programok három nagy csoportja a kereskedelmi, a shareware és a nectaler (sic). Soha nem tudtam rájönni, hogy mit értett ezalatt, mert még logika se volt benne.

    Volt egy bíró, aki fél évvel azután, hogy megállapított egy másolt szoftvergyűjteményre egy horror >kiskeráras értéket, egy másik ügyben, ahol a számítógép értéke döntött bűnösség vagy ártatlanság kérdésében, simán megállapította, hogy a szoftvernek nincs értéke -- mindezt egy olyan szakértői vélemény alapján, amiben a szakértő határozottan leírta, hogy OEM szoftverek nem léteznek. Ja, erre első fokon letöltendő szabadságvesztést szabott ki, holott a bűnösség egyik törvényes feltétele egy az egyben hiányzott.

    De kaptam olyan szakvéleményt is, amiben a szakértő magát az ítéletet is megírta a bíróságnak! Ez mondjuk egy baromi jó bíróhoz került, aki fel is húzta magát ezen rendesen és ő maga szedte ízekre az anyagot.

    De az igazi nagy bravúrt az a tényleg tekintélyes szoftveraudittal is foglalkozó cég drága szakértője hozta össze, aki szerint ha a céges notebookot haza lehet vinni, akkor minden szoftverhez két licensz kell, mert egyszer mint magánszemély, egyszer meg mint a cég használja a dolgozó. Rövid érvütköztetésünk után aztán eljutott odáig, hogy ez az irodai asztali gépekre is vonatkozik, ha azokon elérhető a munkavállaló privát levelezése vagy családi fotói. Ja, ezt a saját nagyvállalati ügyfeleiknek is így adták le -- mi meg győzködtük a rendőrséget, hogy a mennyiségi lincenszelés alá tartozó, az utolsó bitig legális gépekre nem kell külön még egyszer megvenni a programokat.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák