Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #93 üzenetére

    A BSA már önmagában egy vicc volt! Az elképzelés jó lett volna, csak minden más kudarcba fulladt! :)
    Emlékszem amikor a DC idejében a PeerGuardian miatt szívtak. Aztán amikor megtudták akkor ment a fejvakarás, hogy mégis mit tegyenek?
    Az ASVA is vergődött elég hosszan, aztán azok is kifújtak.

    Az Ő esetükből tanulhatna az Artisjus, ProArt és társai! Ha nem képesek megegyezni a feltöltői oldallal, akkor itt létrejöhet még vagy 20 törvény, meg vagy legalább 10 szervezet, akkor is hatástalanok lesznek!

    Anno egyszer megkerestem az egyik jogvédő szervezetet, hogy szerintük milyen lehetőség lenne jó ami mellett működhetne maga a fel- és letöltés zavartalanul, illetve megoldhatóvá válna a szerzői jogdíjak valamilyen mértékben történő beszedés? Alias, a kecske is jól jár elv.
    Eltelt három hónap. Már le is tettem róla, hogy válaszra méltatnak. De nem! Kaptam egy közel nyolcoldalas választ amiben szépen levezették a szerzői jogi törvényt, a PTK és BTK dolgait egészen a perrendtartásig. De érdemi választ nem kaptam!
    Ezután ismét írtam nekik, hogy örülök ennek a temérdek paragrafustengernek, de úgy röviden, tömören ala komplexen saját szavakkal mégis milyen alternatívát tudnának kínálni? Mert szép volt a levél, de eme jogszabályokkal nem mondtak se újat, se választ nem adtak.
    Ismét telt-múlt az idő, majd kb. másfél hónap után jött egy kétoldalas levélke. Ebben már levezették, hogy azért nem lehet, mert... A vége az volt amúgy, hogy Ők abszolút nem is akarnak megegyezni és lehetőséget sem biztosítani! Egyedül amit megengednek, az az, hogy megvehesse bárki eredetibe a műveket... Köszi! Ez az egyetlen dolog amivel alaphangon a nép tisztában van!

    Majd mondjuk úgy "unatkoztam" és egy ismerős jóvoltából elmentem a rendőrség nem egy osztályára érdeklődni ezzel a témával kapcsolatosan. A rendőrségen kiderült, hogy Ők csak egy végrehajtó szervezet. Magyarán amíg nem veszkődik valamelyik jogvédő, Őket az sem érdekli, hogy ki mit csinál. Ez persze várható volt és mondhatni jogos!

    Ezután nem hagyott nyugodni ez az egész jogi dolog, elmentem megkeresni pár bírót. Na, itt adtam fel... Ha úgy értelmezzük, hogy... De, ha azt nézzük akkor... Viszont, ha mégsem akkor úgy értelmezzük... És még sorolhatnám!
    A warez, DC, torrent esetében az általam megkeresett négy bíróból kettő értett csak egyet. Ugyanakkor elmondták, hogy az al- és felperes is külön értelmezi a dolgokat, maga a bíróság is értelmezhet eltérően és így soha a büdös életbe nem lesz egységes állásfoglalás!

    Hogy miért futottam le ezt a kört? :) Azért, mert volt egy ismerősöm aki egy anno igen neves és szép látogatottságú fórumot vezetett a neten és ott megfordult ugyebár a letöltés. Egyszer megkapta az engedélyt, máskor meg ráborította az ASVA az asztalt és lehetett törölgetni dolgokat.
    Végül az egész oldal megszűnt, mert a jogvédők egyik felétől volt engedély, a másik egyfolytában feljelentést tett meg perre vitte a dolgot.
    Természetesen az ismerősömet nem ítélték el, mert amit csak lehetett betartott. De az untig elég volt számára, hogy feladja az egészet. Beleunt abba, hogy hajnali kettőkor házkutatás, megrángatják a családját éveken át aztán amikor felmentik akkor elnézést sem kér senki.

    Úgyhogy ez a magyar rendszer még jó darabig ugyanolyan fos lesz! És javulást, kompromisszumot sem látni egyik jogvédőtől se mára!

Új hozzászólás Aktív témák