Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz #09819904 #97 üzenetére

    A BSA nekem sem nagy kedvencem, volt is velük szakmai tárgyú vitám, de az vitathatatlan, hogy a maguk pozíciójában azt teszik, amit kell, és nemigen jut eszembe olyan eset, amikor inkorrektek lettek volna.

    Őket egy kalap alá venni az Artisjus-szal és a többi közös jogkezelővel értelmetlen -- egyszerűen más a feladatuk.

    Nem igazán értem, hogy mit is vártál volna el egy jogvédő szervezettől -- mégis milyen választ adjanak?

    A jelenlegi rendszert ugyan lehet jogosan szidni, de jobbat még senki sem talált ki. Számos helyen lehetne finomítani (pl. a jogdíjak elosztását), de maga a vezérelv egyáltalán nem rossz. mint mondom: jobb nem ismert. Mindenképpen tele kell lennie kompromisszumokkal, hiszen homlokegyenest ellentétes érdekeknek kell megfelelnie. Az egyik oldal minél több pénzt akar, a másik mindent ingyen. A büdös életben nem lesz olyan rendszer, ami mindkét érdekcsoportnak meg fog felelni -- és nem jár a magánszféra brutális sérelmével.

    Az igazságszolgáltatás meg olyan, amilyen. Az Általad megkérdezett bírók egyébként szellemi alkotások területén működtek? Csak mert ez egy nagyon elkülönült, sajátos elvrendszerrel működő jogterület.

    A jelen polémia alapjául szolgáló és az annak alapjául szolgáló cikk interjúalanyával egyébként én sem értek egyet -- bár leszögezem, hogy mindketten hatalmas tudással rendelkező, felkészült szakemberek. A szerzői jog azonban sajnos nagyon nem egy determinisztikus terület, ők pedig azon az oldalon állnak, ahol a gumielveket éppen az azzal ellentétes irányba kell hajlítani, mint amit én a józan eszemmel indokoltnak látok.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák