Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "Nagy szerencse, hogy a bongeszok csak a JS-t tamogatjak."

    Egyrészt a nyelv a kisebbik gond szokott lenni a valós munka során (OK, modern C++-nál azért nem biztos), a sok framework/könyvtár megismerése a nagyobb, főleg mert azok állandóan cserélődnek, a nyelvek meg csak ritkán, szóval több esélyed van idővel belerázódni. Sőt, hiába van backenden sokféle nyelv, valójában vagy Java-t, vagy C#-t fogsz használni, és te választod, melyik vonalra mész, szóval ebből csak egyet. OK, van még SQL, esetleg némi Python és Bash (aucs...). De frontenden meg HTML, CSS, amik ugyan nem programozási nyelvek, de van mit tanulni bennük. Nem látom a könnyebbséget a megtanulandó nyelvek területén.

    Az meg, hogy a JS az egyetlen nyelv front-enden... Most abba nem is nyúlnák bele, hogy ez mekkora öröm, hogy pont az az egyetlen. Meg, hogy nem is az az egyetlen, mert pl. ott a TypeScript, stb. Ezeken átlépve is, pont az lenne az egyszerűbb, ha lenne olyan rugalmas platform a böngésző, mint a backend vagy desktop, mert akkor backenden és frontended ugyan azt nyelvet és core könyvtárat használhatnánk. Persze pl. ott a GWT ami Java-t JavaScript-re fordít, de nem az igazi, reflection pl. nincs, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    Nagyban függ a cégek profiljától is.

    Amikor egy cég saját terméket vagy szolgáltatást fejleszt, pláne, ha már több éve piacon lévőt, akkor ott mindenki junior bizonyos értelemben, amikor felveszik. Mert ilyen helyeken a saját rendszerük működésének átlátása a legnagyobb nehézség. Sőt, saját framework-öt is építenek a megoldásaikból, amit sehol máshol nem láthatsz. Maga a programozás része általában kimerül teljesen alapvető dolgok alkalmazásában. Néhány rutinos belső ember kell, aki átlátja a rendszert és elő tudja készíteni a specifikációt, hogy hová kell nyúlni. Mondjuk ezen szoktak elvérezni cégek, amikor hirtelen felindulásból kidobálják a régi, sok év alatt már magasabb fizetési szintet elért embereiket. Vagy ha nem becsülik meg a tapasztaltakat. Van, hogy nem érik fel ésszel, hogy az egyedi megoldásukat csak az ő régi motorosaik ismerik és nem lehet csak úgy pótolni őket.

    A másik véglet az, amikor a cég valójában munkaerőt közvetít. Ezt lehet ki sem mondják, nem közvetítőnek tartják magukat, nem úgy adják elő magukat. Viszont, ha külső feladatokon dolgoznak az emberek és nem feladat, hanem idő alapú az elszámolás, akkor lehet csűrni-csavarni, az úgy kvázi egy közbeékelődő szereplő, aki a maga működését és profitját le kell vegye róla. Azért ez nem feltétlen rossz megoldás. Ha a közvetítő nem csak egy-egy projektre vesz fel embert, hogy kirúgja utána, hanem gyakorlatilag keresi a projekteket és a dolgozók tudnak váltani, megszűnő projekt esetén másik projektre kerülni, az ad némi stabilitást is és úgy a cég valóban vállal kockázatot is a jutalékért cserében. Viszont ebben az is benne van, hogy fél évente - évente akár teljesen új csapatba kell beilleszkedni, új megoldásokat, framework-öket használni. Időnként egészen érdekes helyekre lehet bejutni. Mondhatni változatos, de egyúttal nem is egy terület nagy mélységű ismeretét hozza.

    (#24) togvau
    van igazság abban amit mondasz. Láttam már én is projekteket, ahol 4-5 szintű vagy még hosszabb volt a lánc, aminél lényegében az összes közbülső szereplő csak levette a jutalékát és az adminisztrációs terheket növelte. Sajnos sok cég azt hiszi, hogyha valami nagy nevű céggel szerződik le, akkor majd valami zsenicsapat fog dolgozni a feladaton. Közben a valóság az, hogy az al-al-al-alvállalkozónál lehet egy egyetemista gyakornok dolgozik rajta. A másik téveszme, hogy a közvetítő cégtől kapacitást bérelnek ki, így nem kell attól félni, hogy kiesik a munkaerő, mert majd beültetnek a helyére másikat. Na igen, ez talán az egyszerűbb fizikai munkáknál, betanított munkánál működik is. De azt hiszik, hogy a szellemi munkánál is így megy. A valóság meg az, hogy ha valaki betanult a feladatra, megszerezte a gyakorlatot benne, akkor nem lehet másnap a helyére beültetni mást, kizárólag ő tudja elvégezni a feladatot. Persze, lehet váltani embert, csak akkor újra kell kezdeni a több hónapos folyamatot.

    Abban viszont nem értek egyet, hogy magyar programozók az alja munkát kapnák. Legalábbis nem következik az alvállalkozói láncból, hogy maga a feladat alja lenne. Az egy dolog, hogy szubjektív módon szerinted mi hasznos, de a feladat aljaságával és érdekességével ez nincs összefüggésben. Inkább a dolgozók fizetésében látszik ez meg. Hogy esetenként egy német vagy pláne amcsi fejlesztő azért a munkáét kapna 2-4 milliót havonta, míg a magyar fejlesztő ugyanazért a munkáért a lánc végén kap bruttó 4-500 ezret. Néha igencsak meglepő tud lenni, hogy milyen komoly projektekben is dolgoznak magyarok itthonról. Csak ugye nem publikus, hogy ők azok akik a lánc végén a munkát valójában elvégzik. Van aki viszont így megy ki nagy cégekhez, miután bérbe adva már nagyon benne van a témában és adott esetben inkább felveszik közvetlenül alkalmazottnak, ha hajlandó kiköltözni. Persze a közvetítő cégek orrolnak erre, de mit érdekli az 5 szinttel lejjebb lévő cég siralma egy nagy amcsi céget például. Próbálják is a szerződésekbe betenni, hogy nehogy el tudja vinni az embert, de mivel fizetni nem szoktak akarni pluszban a szabályos tilalmi megállapodásért, így simán felmond az ember és utána jelentkezik az őt nehezen nélkülöző cégnél. Részben ilyesmi miatt tudott hipp-hopp lelépni rengeteg fejlesztő az utóbbi években.

  • togvau

    senior tag

    válasz Tigerclaw #25 üzenetére

    Nyelv az nincs, de 26 millióy változó divatosságú framework, az van.

    hitler, sztálin, micro usb

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Szerintem a browser a legrosszabb :)

    Eleve HTML + CSS + JS, de ezt így nyersen senki sem használja, van százezer framework, a folyamatos változás állapotában, egymással átláthatatlan függőségi rendszerben lévő komponensekkel, amik random időközönként elárvulnak és a framework következő breaking change-jénél használhatatlanná válnak, meg ott vannak az erre az egészre ráülő plusz nyelvek: TypeScript, Coffeescript, meg a CSS hiányosságait pótólni próbáló SCSS meg SASS meg a SASS problémáit orvosolni próbáló Less...
    Ehhez képest Windowson még mindig gond nélkül fordulnak az ezredfordulón írt MFC-s C++ cuccok (nem mintha bárkit is a használatára bíztatnék :) )

    DRM is theft

  • togvau

    senior tag

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Na ja a divat frameworkok, és divatnyelvek...
    Az idióta cégeknél pedig nem egy nyelven programozó embert keresnek hanem olyan embert aki azon a nyelven, azt a divatos SDK-t ismeri kívülről belülről, amit éppen a barom pénzügyes, vagy egyéb mánáger hallott, hogy az jó... az se gond ha tegnap adták ki, majd a hekkkerenk jól meg azt mondja hogy mennyire tud...

    Én programozóként dolgozom jó pár éve de kezdek undorodni tőle, mármint nem a programozástól, mert az hobbi is, hanem ez az idióta projektektől, idióta döntéshozóktól, élősködőktől (egyik munkaerőkölcsönző cégtől kölcsönöz embert a másik munkaerő kölcsönző cég aki tovább kölcsönzi a megrendelő cégnek, akik tegnapra akarják hogy kész legyen az idióta rendszerük).

    És közben a magyar programozók az alja munkát végzik, például banki hulladékok, vállalati akta tologató rendszerek, és hasonló igazából haszontalan ipari hulladékok, amitől nem lesz jobb élete az emberiségnek sem szórakoztatóbb, viszont több csíkot (kóla) tud felszívni, a cég vezetősége.

    Az viszont nagy szerencsétlenség, hogy a böngészők a JS-t támogatják, és sokkal jobban elterjedt az az ipari hulladék, mint szabadott volna, a retek májkrémszaft közbenjárásával, ami sok ürüléket nyomod már le a világ torkán.

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "A kibervedelemhez meg tenyleg elvetemultnek kell lenni. Tul sok idot kell raforditani, es anyagilag se halas terulet."

    ó de az

  • makkmarce

    őstag

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "vagy belevagnak a mobil jatekok/appok fejlesztesebe"
    hát, amekkora katyvasz van most a store-okban, közel 0 esélyed van láthatóvá válni, de cserébe minden héten megtanulhatsz egy új SDK-t, és pár évente egy új nyelvet is. Az apple és a google nagyon kreatívak ezen a téren. (persze vannak engine-ek , amik olyanok amilyenek)
    Mindig vannak kivételek, de az elején reklámra, ha nem csak magyarországon akarsz megjelenni, mehetnek a milliók, aztán vagy lesz belőlle pénz, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • akaido

    addikt

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    Megerősítésként tenném hozzá az egyik végzős programozó informatikusokat képző intézmény tanulóinak az utolsó gyakorlati félévet egy cégnél illene tölteni, de ez a vírus helyzet is befolyásolja, hogy a csoportból szinte senki nem tudott céghez bekerülni, mert aki betanítaná őket, az vagy home office, vagy kirúgva, vagy nincs erre ember. Pénzt sem adnának nekik, mert hát épp nem állnak úgy anyagilag.
    így pl. nálam, egy ált.iskolában, programozásilag viszonylag "tudatlan" infó tanárnál tölti ingyé' egyikük ezt a félévet. Ez neki programozás szempontjából nem épp a legfejlesztőbb, sőt én tanulok tőle. :)

    [ Szerkesztve ]

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • Silεncε

    őstag

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    Ezt azért cafolnám, a környezetemben nem tudok olyan fiatalról, akinek ez nem esett volna le

  • Noukoum

    veterán

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    Nyilván, mivel a fiatalokat is pont azok nevelték fel akik a volt rendszerben nőttek fel.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • 0xmilan

    addikt

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    "Erre rarakodik az is hogy covid nelkul alig lenne olyan ceg, aki elfogadna a home office-t, vagyis foldrajzilag is limitaljak magukat egy olyan szakmaban ami talan a legkompatibilisebb a home office-al."

    dE hA NeM roHadSz a ZirodAbaN a maNaGGer sZemE elOtT, aKo neMiS dOlGozOl... duHH

Új hozzászólás Aktív témák