Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Cathfaern #12 üzenetére

    ...feltételezem...

    Nem tudom, hogy alappal-e. Elvégre ott élünk, ahol... Szóval én ebbe a dologba - még, ha ideiglenes szabályozásról van is szó - hiányolok minimum egy olyan kitételt, hogy kép- vagy hangrögzítő/közvetítő rendszerrel nem rendelkező drónokra ez nem vonatkozik. De amúgy igen, egyetértünk.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Jack@l

    veterán

    válasz Cathfaern #20 üzenetére

    Az legalább akkora poén lenne, mint az internetadó... Vagy bőr alá/kocsiba/biciklibe ültetett nyomkövető csip

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • speed471

    aktív tag

    válasz Cathfaern #20 üzenetére

    Alapvetően bennem félelmet kelt hogy valaki mindent tudjon rólam vagy családomról, pedig nincs titkolni valóm.
    A baj itt a rossz oldalal van, rossz dolgokra is használhatják. Bárpedig 100% hogy fogják..
    Ha valakiről adatokat, kèpeket osztanak meg az elég gáz.. egy átlag ember nem veszi fel higgatlan le kezeli, de még is kellemetlen.
    Én is kütyü mániás vagyok. :)

    Ez ugyan olyan mint a legújjabb emberi robot kar.. Jó célra használják, de meddig? Amíg nem vagyunk felprogramozhatóak, nyilvàn ez màr sci fi pedig a valóságtól nem is áll messze.
    Egy pèldát hagy emeljek ki: ATOM.

    A törvényeket azt hadjuk itt Hun-ba.. Mindenki hozzánk jár lopni. :D

    Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Cathfaern #20 üzenetére

    Átlagembernek is nagyon megéri beruházni egybe... simán visszahozza az árát.. a légi felvétel eladható! sokan fizetnek érte - legális felvételekről beszélek természetesen!!!!!!!!!!..én esküvős felvételeket készítettem drónnal egy ideig, csak úgy "baráti" alapon :D ;) (if you know what I mean) mit mondjak, volt rá igény! és csak átlagember vagyok :)

    Amúgy 2 éve drónozok, eddig soha nem volt semmilyen konfliktusom belőle, inkább érdeklődőek az emberek, meg emailcímeket adogatnak, ha látják a drónt, hogy jujj küldjem már el a videót, mert szeretnék látni az utcájukat felülről, vagy éppen a parkban volt a kutyával és ha esetleg felkerül küldjem már el neki.. eddig negatív találkozásom nem volt...Egy Phantom 1-om van jelenleg GoPro 3-vel,és igaz amit fentebb írnak sokan, ilyennel bizony nem követsz senkit, mert elég hangos és max 10 percet repül biztonságosan! Meg nem úgy van, hogy hopp és repülsz is vele, tehát vérpistike bizony nem fog csak úgy besettenkedni az ablakodba, mert nekicsapja a falnak első szervuszra.. ja és időjárásfüggő is, bizony a legkisebb szél sem tesz jót ezeknek a gépeknek, stabilizál-stabilizál, de egyrészt k.rvára csökkenti a repülési időt, másrészt veszélyezteti a technikát a sodródás..(Viszont ezt a típust 2 templomtorony magasságba is fel tudom küldeni, szóval átlagemberként 'baráti" alapon már vettek ööö kértek tőlem felvétel útépítők és építkezők is! )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cathfaern #63 üzenetére

    "Szóval a drónok szabályozását nagyon könnyen be lehet tartatni minden extra eszköz nélkül is"

    A fenéket. :) Az a kategória, ami már tényleg nem csak játékra jó, ahogy Rive is írta jóval magasabb üzemidővel rendelkeznek. Bár továbbra se tudom, hogy az 5+ óra melyik univerzumban létezik, majd az amcsi hadseregnél.
    De maradjunk annyiban, hogy több tíz percet képes repülni és real time-ban látja a pilóta hogy merre repül a drón, ergó nem kell neki szabad rálátás.
    Na most képzeld el mindezt mondjuk Pesten. Ahol egymást érik az 5-10 emeletes épületek... Ha valaki problémázna is, kb 2 perc alatt eltudok repülni 3 utcával följebbre az 5-10 emeletes házak fölött vagy akár randomban cikázva. Aztán hajrá, próbáld meg követni a földről kocsival vagy gyalog. :D esélytelen.
    Mire kiérsz az utcasarokra a drón már 3 háztömbbel meg két utcával odébb lesz vagy akár random irányban.

    A GPS-es nyomkövetés meg hasonló szerintem még nem életképes megoldás. Egy kocsiba is egy vagyon a gps-es nyomkövetőt beszerelni, plusz egyedi szoftver kell hozzá, amit ráadásul egy diszpécserközpontból monitoroznak, figyelnek. Stb...
    Amúgy viszont nem lenne rossz ötlet. Hogy a nagyon komoly tudású és képességű drónokat regisztrációhoz és ha már itt tartunk egyfajta jogosítványhoz kötni. Mert azért egy akkorával már tényleg csúnya károkat lehet okozni.
    Tehát ezt a részét elismerem, hogy egy ilyenfajta szabályozás, kizárólag a limit fölötti tényleg komoly károk okozására képes drónokat lehetne így szabályozni.

    De... Itt megint olyan problémába ütközünk, hogy vannak más RC eszközök ami ugyanígy ha nem jobban veszélyesek, mint egy drón. Lásd az RC helikoptert. Egy T-Rex 600-as pl simán levághatja valakinek a fejét. Youtube-on vannak gusztustalan videók, amin mutatják hogy vágta le majdnem a faszinak a lábát egy ilyen.
    És ezeket ugyanúgy fel lehet szerelni kamerával meg minden egyébbel. És ilyen eszközök már évtizedek óta léteznek.... Szabályozás és főleg jogosítvány ezekre sincsen!
    És egy ilyen T-rexben pl csak a farokrotort stabilizáló gyro van beépítve, ellenben egy komolyabb drónban már olyan autopilóta is létezik ami visszaviszi a felszállóhelyre ha netán gond adódna vagy megszűnne a kapcsolat, de legalábbis nem engedi lezuhanni.

    Szóval ilyen téren bizony jól elkéstek a szabályzással. Csupán most lett kellően népszerű és szélesebb körben is elérhető a dolog. Ezért kapálóznak most ennyire. Amíg csak pár ember hobbija volt addig pont lesz..ta mindenki. Mostmeg... Csak az a probléma, hogy egy olyan komoly drónt, amiről beszélünk ezután se fog tudni megvenni random Vér Istike mert több százezer forint.
    Kamerát meg már egy 20 ezer forintos (!) minidrónra is lehet rakni és 2MP-es videót rögzít. Igaz csak rövid hatótávval és kis akksival.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cathfaern #91 üzenetére

    Nem tudom, de rohadtul várom. :D
    De akkora áresésre egyébként nem kell ám számítani, mint ahogy azt itt sokan vízionálják, meg mobiltelefonos példákat hoznak fel... Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

    Ez a hazatalálós GPS funkció jelenleg is 100-200k-tól kezdődik... (én meg ugye anno 70-80k-ért tudtam volna venni).

  • speed471

    aktív tag

    válasz Cathfaern #93 üzenetére

    Evvel azért nem értek egyett mert a technika fejlődik... pl most aksi bír átlag 20 percet...később 1h fognak bírni.

    A telefonok és a rc modellek sem lettek olcsóbbak, mert fejlődtek picit jobb moci picit jobb gumik.
    A pc-k se lettek olcsóbbak aki programozni vagy h játszani akar annak meg kell fizetni a árát. :U

    Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Cathfaern #91 üzenetére

    Rosszul ismered a jelenlegi bürokráciát. Ennek éppen az a jellemzője, hogy egyéni igények alapján könnyedén megkerülhető, ha a megfelelő ember akarja, akár napok alatt megírható és elfogadható egy törvény.

    Ha holnap egy drón valamelyik főember, illetve annak köreibe tartozó bárki csőrét piszkálni kezdi (pl. az Átlátszó drónja a tüntetéseken), pillanatok alatt kész a szabályozás -- ami persze olyan is lesz, de az már nem számít.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Snoxhill

    csendes tag

    válasz Cathfaern #103 üzenetére

    Igen 8 cm! Ha valakit hasbaszúrnak egy ilyennel és a szíve felé felhúzzák akkor szerinted túléli? NEM tehát szabályozzuk, esetleg vizsgát rá! :)

    [ Szerkesztve ]

    100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Cathfaern #105 üzenetére

    Pontosan!

    Az pedig értelmes emberek között nem lehet érv, hogy ha egy szabályozást nem lehet tökéletesen kikényszeríteni, akkor arra ne is legyen szabály.
    A szabály akkor is kell, ha nem garantálható a végrehajtása. Ellenkező esetben mindenki jogkövetkezmények nélkül tehet bármit -- én ezt először ötödikben tanultam először, sok évtizede.

    Egyrészt, mert a társadalom döntő többsége számára a szabály eleve önkéntes jogkövetés alapján érvényesül, másrészt, mert az embereknek tudniuk kell, hogy mit és hogyan szabad/tilos, harmadrészt, mert ha nincs szabály, akkor biztosan nincs jogkövetkezmény sem azokban az esetekben, amik tiltottak lennének, de alacsony hatásfokkal lenne felderíthető.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Snoxhill

    csendes tag

    válasz Cathfaern #105 üzenetére

    A kresz egy nagyon jó példa. Ugyanis benne van miket kell ellenőrizni a napi indulás előtt, amit persze nem csinál meg szinte senki. Ugyan ez lesz érvényes a drónokra is. Attól mert vizsgázni kell nem változik semmi csak plusz pénzlehúzás lesz! Azonban a kocsidat rendszámmal vezeted míg a drónnál találd ki ki a tulaj és hol van. Ha rázuhan valakire a drón ugyan úgy le tud lépni a tulaj vizsga ide vagy oda.
    Kedves politikusaink nem attól félnek, hogy rájukzuhan hanem hogy kompromitáló dolgokat vesz föl valaki vele. Pl. heves, görcsös szájnyalogatásokat ami pszichés betegségekre utal.

    [ Szerkesztve ]

    100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

  • speed471

    aktív tag

    válasz Cathfaern #95 üzenetére

    Ez igaz is hogy ma már jobb cuccaink vannak de meg is kérik a árát és ügye a régebbi technikára nagyon kicsi a igény... igen ellensúlyozza van de még is ugyan annyiba kerűl egy jó pc mint régen a külömbség ahogy te is írtad a tudásban van.

    De pl a rc autók ugyan annyiba vannak mint mikkor én vettem...5 évvel ezelött. :)

    Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

Új hozzászólás Aktív témák