Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McSzaby

    őstag

    válasz s3toraph #21085 üzenetére

    A kettős domain problémát még nem próbáltam,szóval ne haragudj,de erre csak tippem van. Szerintem menni fog. (win alatt nalam ment,de az virtualis volt router konfigurálás nékű')Ha böngészőbe beírod,akkor jó hogy nem megy semmi. Telepíts webszervert és a routerben forwaldod a 80 portot. Nem biztonságos!!! de nincs más megoldás, meg talán ugyse akarjak a te géped feltörni...

    [ Szerkesztve ]

    #ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

  • bacus

    őstag

    válasz s3toraph #21085 üzenetére

    Tényleg hülye kérdéseid vannak. A baj, hogy minimális ismeretekkel (sem) rendelkezel.
    off:
    Miért nem kérsz meg egy havert aki csinált már ilyet (minden családban van egy infos unokaöccs), hogy jöjjön el, állítsa be, közben jól elbeszélgettek a végén pedig megeteted pizzával?

    Olyanok a kérdéseid, mint ha én vakbélműtétet szeretnék csinálni telefonos segítséggel. Kicsit én is értek a műtéthez, hiszen szikét láttam már, a vér is ismerős, csipesz és vatta, mi kellhet még? Szóval hol is kezdjem a vágást? Milyen mélyen? Ha kettőből vágom, az pont olyan jó, mintha egy vágásból csinálnám?

    Alternativ megoldásként barátkozz meg a google keresővel, és nézz utána, mindenre van példa. Van pár youtubos mutogatós az olvasni nem tudóknak vagy túzottan vizuális tipusoknak. pl: http://www.youtube.com/watch?v=4l7IoKIFpvQ
    --------------
    És, hogy segitsek is, leirok mindent amit tudnod kell, ahhoz, hogy elindulj és beállithass mindent. Többször is elolvasható/kinyomtatható formátumban van :)
    on:

    - 1 publikus ip cimhez 1 domain név kell, lehet többet, de felesleges. Ha változik, frissiteni kell, csinálhatja a router, vagy az ő kliens programjuk, mindegy.
    - ha beirod a böngészőbe, nem kell történjen semmi, mit vársz? Bárki tudja állitgatni a routered kivülről?
    - port forward, nevében benne van, adott ip cimen adott portot továbbit a tűzfal mögé egy adott belső ip cim portjára, ezért ha ftp-t szeretnéd elérni, akkor forwardold a 21-es portot a gép belső ip cimére, ha egy webszervert, akkor a 80-as portot. (ilyenkor a böngészőbe beirva a cimet be is fog jönni a belső webserver oldala)
    - 65535 port van, nem tudod bármelyiket használni, mert vannak foglaltak, amik csak adott porton mennek, és vannak amik "szokásjog" alapján mennek. Pl MSSQL 1433-as port, de ha nincs sql szerver, éppenséggel használhatod másra. Itt nézz körül: http://hu.wikipedia.org/wiki/TCP_%C3%A9s_UDP_portsz%C3%A1mok_list%C3%A1ja
    több ftp szervert is használhatsz, az egyknek a 21 portját forwardold az első gép 21 portjára, a másodiknak, egy másik portot, pl. 2121 forwardold a második gép 21 portjára. A többi a router dolga.
    - fájlmegosztás: állitsd be ahogy irtam, menni fog, nincs elb@szva semmi, homegroup szar (csak win7-en működik, hanyagold, ha van i-szar /iphone, itab, imac/, androidos telefon, tablet, smarttv stb) , 3 gépnél nem kell tartomány kiszolgáló :) (domain szerver)
    - távoli elérés, ha jó a teamviewer, használd, fájlmásolás azért lassú azon keresztül, mert nem direkt másolódnak át az adatok, hanem teamviewer szerverén keresztül. Ha távolról akarsz fájlokat, használj ftp szervert, de a fájlmásolás max sebessége a két net kapcsolat feltöltési sebessége lesz ! csak lokális másolásnál az ftp szerver ágyúval verébre, ráadásnak a servU nem ingyenes!, azt is konfigolni kell.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák