Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    válasz Busterftw #43288 üzenetére

    MIndegy mi használja mi nem. Ugyanabban a kalapban készül. Ugyanzokból az anyagokból és ugyanabból a gyártókapacitásból.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43296 üzenetére

    Még egyszer a mondat, amire reagálsz:
    "Aki csak játékra használja, az ár kifizetésével olyan dologért is keményen perkál, amit nem is használ ki. "
    Ezután írtam, hogyan lehet munkára, pénzszerzésre használni. Nem a hardverelemeket nem használod, hanem a képességét arra, hogy pénzt szerezz vele, de attól még ez benne van az árában, ezért is fizetsz. Ha csak játékra lenne alkalmas egy ilyen kártya, akkor valószínűleg lényegesen olcsóbb lenne, ha azt feltételezzük, hogy minden más változatlan.

    Minél jobban eltolódik az arány a pénzszerzési képességének az irányába, annál durvábban változik az ár. A cryptoboomok idején ezért emelkedett szélsőségesen. Az, aki akkor is csak játékra használta, az extrém prémiumot fizetett érte, mert annak, aki bányászott vele, úgy is simán megérte.
    Most nincs ilyen általánosan, magától értetődően, szélsőségesen nyereséges (vagy legalábbis a piacban még nem realizálódott) felhasználási mód, de bőven van abban az árban ebből is. :D Lásd fenti példák.
    Mondhatnánk azt is, hogy aki csak játékra használja ezeket a csúcskártyákat, részben azért is fizet, hogy más pénzt kereshessen vele, kisebb befektetéssel. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43298 üzenetére

    Ebben semmi nyakatekert logika nincs. A fent említett dolgok keményen benne vannak az árban. Ha valaki csak játékra használja, akkor is a "teljes csomagért" fizet.

    "Aki megvette "crypto boom előtt" a gtx 980-at vagy 1000 szériát, nem fizetett semmi extrát, hiszen még nem nem is volt kb lehetősége pénzt keresni vele."
    Irreleváns, arról írok, hogy amikor a cryptoboom közepén egy kártya 3-szor annyiba kerül, mint a cryptoboom előtt, és te mégis csak játékra megveszed ebben az időszakban, akkor nem azért fizetsz háromszor annyit, mert háromszor olyan jó lett hirtelen játékra, hanem azért, mert pénzt lehet keresni vele. Az ár 2/3-át ilyenkor a semmiért (ha csak játszol, akkor számodra semmiért) fizeted. Láttam itt fórumon is olyat, aki konkrétan hitelre vett ebben az időszakban kártyát játékra. Írtam, hogy játsszon inkább a backlogból, ha ehhez hitelt kell felvenni, és várjon 1 évet, mert szarabb ár-érték aránnyal nehéz lenne vásárolni. Nyilván megvette, később láttam panaszkodni.

    "Lásd crypto, bármikor jöhet valami új és más, amire addig nem volt a vga használható."
    Ez nem segít azon, aki csak játékra használja. :D Mivel most sem csak játékra használható, és az, amire használható még, az egyre szélesebb skálán mozog, egyre jobban fizet, ezért ez most is érvényes. Most is benne van a piaci árban, amit kifizetsz akkor is, ha csak játékra használod. Minél több dologra használható, minél többféleképpen tudsz vele pénzt keresni, a játékra való felhasználás súlya annál kisebb lesz, így aki arra használja csak, egyre nagyobb prémiumot fizet.

    De most jöttem rá, hogy ugyanazzal az emberrel beszélgetek, akit legutóbb a kamu benchmarkok is megforgattak, úgyhogy már el is engedem a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43300 üzenetére

    "Én azt mondom az érvelés hibás, mert sok olyan dologra használható a vga, ami még meg sem jelent.
    Hogy lehet olyan dologra használható, ami még meg sem jelent? :U Esetleg használható lesz majd a jövőben, amiről jelenleg nem tudunk.

    "Az is benne van az árban? Nvidia belekalkulálta az RTX 4080 msrp-be , hogy jövő hónapban githubon valaki feltölt egy Tensor coret kihasználó alkalmazást amivel akár lehet pénzt keresni.
    Aligha."

    A piac be fogja árazni, amint bármi ilyen történik. Ahogy a bányászatnál is történt. Ha olyan szintű lenne, olyan könnyen kihasználható, mint a bányászat, le is mondhatnál az MSRP-ről nagyon gyorsan. Az Nvidia MSRP-ben az van, amit a megjelenés idejére korrektnek találnak, aminél nagyjából szerintük találkozik a kereslet és a kínálat. Nem tudják beárazni azt, ami nincs és amiről még nem tudnak. Természetesen aki korábban vette, azt nem érinti. Illetve ha ezután is csak játékra használod, akkor meg sokra nem mész ezzel sem. :D
    A lényeg, hogy ha MSRP-ért is veszed játékra a jelen pillanatban is, akkor is fizetsz azért, mert más videót vág, stable diffusiont, Blendert használ, stb. és az árnak "ez a része" nagyobb súlyú, mint mondjuk pár éve volt, akár tetszik, akár nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Quadgame94

    senior tag

    válasz Busterftw #43300 üzenetére

    Illetve AI boom van, mégis hozzá tudsz jutni a kártyákhoz elég olcsón illetve msrp-n.

    A mostani MSRP azért annyi mert az NV és az AMD felmérte, hogy az emberek igenis hajlandóak többet adni a kártyáikért. Persze benne van infláció és egyéb költségnövekedés, de az, hogy a 7700 XT 450 USD vagy a 4060 Ti 16 GB szintén ennyi az nevetséges. Nincs crypto láz, de mégis nagyon gázak az árak. Konkrétan nem hogy előrelépés történt volna Price to Perfomance arányban hanem visszalépés. RX 6800 Core már hetek óra 165 ezer alzán. Tavaly én is ennyiért vettem egy két hónapos Pulse-t. Itt vagyunk februárban és a jelenlegi genes kártyák nevetségesek. RX 7800 XT, RTX 4070 és a többi is. Akkor mégis ha nincs crypto láz miért ennyire gázak az árak? Vagy te normálisnak látod őket? Szeretnék egy 4070 Supert, de 1.8x felárat kéne fizetnem 1.3x teljesítményért. RT-ben meg legyen 1.6x növekedés...

    [ Szerkesztve ]

  • yarsley

    aktív tag

    válasz Busterftw #43304 üzenetére

    Amíg az nvidia kártyák ára MSRP és környékén tanyázik addig teljesen felesleges a reklamáció. Nézzétek meg mi történt az nvidia részvények árával, nah azon lehet szörnyülködni. De ha valaki azon panaszkodik hogy szórakozásra használt hardver ára túl drága az eléggé szánalmas.

    #43302 Quadgame94:
    Ha annyira nagy a haszon a videokártyákon, akkor intel miért úgy kapálódzik mint egy vízbe fúló? Mert iszonyatosan nehéz betörni a piacra még annak is aki nagyon sok releváns tudással rendelkezik. És ellentétben CPU piaccal videókártyáknál soha nem volt 6-8 év uborka szezon mikor kb leállt a fejlesztés.

    ... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43304 üzenetére

    Itt az igeidőkkel lesz a gond nálad szerintem. :D

    "Épp ezt mondom, hogy hibás az érvelés, mert bármikor jöhet olyan szoftver a jövőben"
    Nem ezt mondtad, mert kicsit más volt az igeidő. :D De... Az a jövő. Az még nincs. Nem lehet beárazni, mert még nincs. Jelenleg az ár azt "tartalmazza", ami van, ami létezik. Amint lesz ez a "szoftver", vagy valami más, akkor a piac beárazza, azaz fel fog menni a kártya ára.

    "Tehát az egy éve 1100eurós 4080am után utólag az Nvidia küld majd egy 500 eurós utalványt nekem? Akkor mégse fizettem többet olyan funkciókért, amiket ki sem használok?"
    És nem csak az igeidőkkel van gond, úgy látom. Nem, nem küld az Nvidia utalványt. Megvetted az adott piaci áron, ami utána ha felfelé megy az ár, akkor 1. vagy van egy akkor már drágább kártyád, amivel ugyanúgy játszol, tehát számodra ez nem jelent semmit 2. vagy eladod, és realizálod a profitot rajta, mert már többet ér.
    Ha nem jön "szoftver", és semmi más, akkor a kártyád fokozatosan elavul és kevesebbet fog érni. Ezt jelenti az, hogy a piac "beárazza".

    De ekkor is többet fizettél amúgy olyan funkciókért, amit ki sem használsz, mert azok (Blender, vágás, AI, stb.) meg - ismét az igeidők - most vannak, így most is benne vannak az árban, ha most veszel kártyát (meg benne volt már 1 éve is). Ha az új funkciókat sem használod, amivel pénzt is kereshetnél akár, és ezek folyamatosan jönnek, te attól ugyanúgy csak játékra használod, így ha nem adod el drágábban, csak annyi történik, hogy egyre drágább eszközöd van (ami nem a játék, hanem a többi funkció miatt lett drágább), amit ugyanúgy csak játékra használsz. :D

    Ha a bányászat példáján keresztül nem értetted meg, ami abszolút triviálissá teszi a kérdést, akkor már úgysem fogod (gondolok itt arra, hogy a bányászláz idején ugyanaz a kártya 3-szor annyiba került, de nem a játékosteljesítmény növekedése miatt, így olyan prémiumot fizetett, ha akkor vette valaki, amit rohadtul nem használt ki, ha csak játszott), úgyhogy nem erőltetem tovább. :D

    yarsley: "De ha valaki azon panaszkodik hogy szórakozásra használt hardver ára túl drága az eléggé szánalmas."
    Így van. El kell fogadni, hogy az általa csak szórakozásra használt eszköz egyben egyre fokozódó mértékben munkaeszköz és pénzszerzésre is alkalmas, ezért prémiumot fizet érte, ha megveszi, amit nem használ ki. Persze lehet pénztárcával szavazni, de a kártyákat munkára használók miatt ez egyre kevésbé számít a csúcskártyáknál, szóval vagy olcsóbbat vesz az ember, vagy elfogadja, hogy erősen sarcolják pluszban, ha csak játszik.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43311 üzenetére

    "Azért csökkent mert kisebb lett a kereslet."
    Eltelt 9 hónap a Super és az alap változat között. Azért idővel a teljesítmény is emelkedik. Azt kellene megérteni, hogy ellentétes irányú folyamatok hatnak az árra állandóan. Nem azt mondom, hogy az az xy teljesítmény, ami most elérhető, az lesz drágább a jövőben. Vagy hogy ami 1 éve volt, annak most drágábbnak kellene lenni. Te ugyanis most arról beszélsz. :D

    De nem érted a feltételezést sem... Te írtál egy hipotetikus szoftverről, ami majd megjelenik és felviszi az árat. Ez volt a mondatod:
    "Épp ezt mondom, hogy hibás az érvelés, mert bármikor jöhet olyan szoftver a jövőben"
    Erre írtam:
    "Amint lesz ez a "szoftver", vagy valami más, akkor a piac beárazza, azaz fel fog menni a kártya ára."

    De figyelj, úgy látom, hogy ezzel nem megyünk sokra, felteszek piszok egyszerű kérdéseket:
    Szerinted az RTX 4080 MSRP-je miért volt megjelenéskor 1199$, szemben mondjuk a 4 évvel azelőtti 2080 699$-os árával. Kriptoboom már nem volt a 4080 megjelenésekor. Mit tartalmaz pluszban az ár? Szerinted a DLSS3 miatt ennyivel több? :D Infláció? Teljesítménynövekedés generációról generációra korábban is volt, elvárt, másképp nincs fejlődés. Mi indokolja a +70%-ot ugyanabban a kategóriában, ha nem az, amiről írok?

    Másik egyszerű kérdés, ami kötődik hozzá, mert mindössze ennyi a megállapításom: Az utóbbi néhány évben, a mindenkori árban egyre keményebben fizetsz azért, hogy munkára, pénzszerzésre használható a kártya, akkor is, ha csak játszol. Szerinted ez igaz vagy nem? Szerinted az nincs benne egyáltalán az árában? Szerinted akkor is ennyibe kerülnének ezek a kártyák, ha munkára, pénzszerzésre egyáltalán nem lennének használhatóak? :U

    "Illetve azért drágább, mert az userek kifizették a crypto alatti árakat, ezért az Nvidia látta megveszik ennyiért is."

    Ja igen, a téveszme, ami betonbiztosan tartja magát. :D A bányászok vették, hogy pénzt keressenek vele, meg azok a játékosok 3-szoros áron, akik vagy annyira tele vannak, hogy nem számít, vagy nem képesek felelős pénzügyi döntéseket hozni (lásd a hitelfelvételes példát). A játékosok nagy része köpködött ekkor, joggal, nem pedig "megvette ennyiért is". :D Hidd el, az Nvidia is tisztában van ezzel, meg mindig is tisztában volt.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43313 üzenetére

    "9 hónap hogy jött ki?"
    Nem néztem meg és rosszul emlékeztem. A 9 helyett 14 hónap egyébként csak jobban erősíti, amit írtam.

    "Viszont jött egy raklap AI szoftver, mégis 200 dollárt csökkent a 4080 msrp."
    Jah, a több száz dollár pluszról a korábbi xx80-akhoz képest. :D Érthető volt, hogy nem vágják meg egyből közel felére a kriptoboom után. Szép fokozatosan, de a bottom szerintem ezzel már megvolt.

    "Nem, én arról beszélek, hogy egy termék megjelenési árában nincs érkező, jövőbeni tech, illetve nem fizetsz többet azért, mert te bizonyos "funkciókat" nem használsz ki."
    Szó szerint azt írtam, hogy jövőbeni, érkező nincs, mert az ismeretlent nem lehet beárazni. Miről beszélsz? :D
    Megint a legegyszerűbben, megint vissza a kriptóra, mert ott a legszimplább:
    X megveszi ma az RTX4070 Supert 270k Ft-ért játékra. 2 hét alatt jön valami új eszméletlen szenzáció PoW coin, amivel napi 5k-t tisztán hozol. Y 3 hét múlva megveszi ugyanezt a kártyát az új áron, 540k Ft-ért, amit aztán csak játékra használ. Legalább 270k-t az árában, a semmiért fizeti a felhasználási szokásai mellett, mert a piac korábban játékra és egyebekre 270k-ra árazta ezt a kártyát. Vagy mi más lenne szerinted a +270k, ha minden más piaci tényező változatlan? Pedig ugyanúgy használja ki a hardvert Y, mint X, aki 270k-ért vette pár héttel korábban. Akkor is fizet a "bányászat lehetőségéért" az új piaci árral, ha nem használja arra. Nem a játékos teljesítményért fizet 540k-t, mint ahogy most sem a játékosteljesítmény miatt fizetsz 460k-t pl. egy 4080 Superért. :U
    Most nincs bánya, de ha valaki vesz egy 460k-s 4080 Supert csak játékra, akkor ő abban az árban keményen fizet a munkára való felhasználás lehetőségéért, Stable Diffusionért, Blenderért, stb. ebben semmi kétséged ne legyen. :D

    "lehet consumer cuccokkal bohóckodni"
    A világ és a lehetőségek olyan nyitottak, hogy vannak, akik a "consumer cuccokkal bohóckodva" keresnek annyit, mint nálatok a külső 3D animátorok együtt a workstation cuccokkal. A lehetőségek majdhogynem határtalanok, csak a kreatív felhasználáson múlik.

    rumkola: Valahogy úgy mondták ezt, hogy "egy Netflix-szel nőtt 1 nap alatt." :D Egyébként nem létezik, hogy ebből ne legyen mocsok ronda korrekció, de hogy meddig tart az abszolút őrület, azt nehéz megmondani.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43334 üzenetére

    Nagyszerű, és ennek mi köze van a cég bevételeihez? Hogyan befolyásolja a részvényár ilyen közvetlenül a cég bevételeit? Hogy lesz bevételkiesés abból, hogy holnap 2%-kal alacsonyabb a részvényár? Sehogy.
    "1-2% zuhanás nagyobb bevétel kiesés mint ha fele áron adnák az új gent"
    Ez volt az eredeti mondat, amire azt is mondhattam volna, hogy ennek nincs semmi értelme. Te meg a market capet hasonlítgatod a bevételhez, a market cap változását azonosítod bevételkieséssel. :D De nagyszerű, hogy ti azért "értitek" egymást, és még ki is tudod fejteni. :D Valahogy bámulatos, hogy valaki mindenben ekkora homályban legyen, de mindenben legyen kedve vitatkozni. Abszolút, totális homály. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43336 üzenetére

    Oh boy, oh boy... Engedd el inkább, mert ez egyre rosszabb. Itt már annyi minden keveredik, olyan pongyola fogalmazással, egyre kevesebb valóságtartalommal, aminek se füle se farka, hogy nagyon vicces. :DDD

    Én értem, hogy néhány programozó/informatikus, aki ezen az oldalon aktív, azt hiszi, hogy mindenhez is ért, de most tényleg azt hiszed, hogy van értelme összegoogle-özni a baromságot és egy közgazdásszal vitatkoznod erről? Valaki tesz egy hibás megállapítást, ha rámutatnak hogy miért hibás, akkor nem az a megoldás, hogy egyre nagyobb baromságokba hajszolod magad annak érdekében, hogy csak azért is igaz legyen, mert ennek az az eredménye, hogy csak egyre jobban égeted magad.

    "Ha tobb a reszveny, tobb az osztalek is, illetve tobb lovet kapsz a reszvenyert."
    Nem akarlak megalázni azzal, hogy ezt betolom az aláírásomba a neveddel, de csábító a gondolat, be kell valljam. :DDD

    b.: Tényleg, ne erőltessétek ezt, mert fölösleges. Ameddig olyan alapfogalmakkal nem vagytok tisztában, hogy bevétel, addig értelmetlen ezzel kapcsolatban filozofálni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43339 üzenetére

    Mondom, nem tudod mi a bevétel, nem tudod mi az árfolyamnyereség, nem tudod, mi az osztalék, nem tudod mi a piaci kapitalizáció, és minden hsz-ben bizonyítod ezeket, miközben próbálsz okoskodni. Minden kommenteddel egyre rosszabb. De hajrá, toljad csak. :D

    ""bevétel"
    Miert amit Jensen kap a stock utan, minek nevezed?"
    Látod, ez a te problémád. :DDD Hatalmas. :DDD

    "Nem kell ehhez se programozonak se kozgazdasznak lenni"
    Ez tény, lehet magadtól is tanulni ezekről a dolgokról, de mint a példád mutatja, az sem elég hozzá, hogy összedobálsz szavakat, amiket hallottál itt-ott.

    [ Szerkesztve ]

  • Callisto

    őstag

    válasz Busterftw #43336 üzenetére

    Ekkora baromságot életemben nem olvastam még itt.

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Busterftw #43339 üzenetére

    Laikusként szerintem amit Jensen kap a stock után az az osztalék. Legalábbis mikor nekünk volt a családban részvény, akkor azt kaptunk utána... :B

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • kwzatz

    őstag

    válasz Busterftw #43341 üzenetére

    Az az osztalék, ami a bevétel egy fajtája, a részvényesek kapják a részvényeik után, és teljesen más, mint a cég árbevétele. Ezzel egy időben a részvények árának mozgása ezt nem befolyásolja, mert az osztalékot a cég nyereségének egy részéből a birtokolt részvények után fizetik, és megint nem feltétlenül egyenesen arányos a cég árbevételének növekedésével.

    Az is totális baromság volt, hogy a piaci kapitalizáció változását hasonlítgattad a cég árbevételével. Ha Jensen személyes bevételeiről beszélünk, akkor sem lehet így kalkulálni az ő személyes bevételei szempontjából az árfolyammozgással árfolyamnyereség címén, mert az csak akkor realizálódik, amikor elad. Na most neki 3,5%-a van a cég részvényeiből, ha elkezdene masszívan eladni (amit nem tehetne meg csak úgy egyik napról a másikra egyébként sem), na akkor biztos látnál csökkenést a részvényárban. (ettől függetlenül azért szokott eladni, tavalyról is emlékszem ilyenre, de azok töredékek kb.) Neki nem a bevételeire van közvetlen hatása az árfolyammozgásnak, hanem a vagyonára. A klasszikus mondatod, amit Callisto is a legnagyobb baromságként említett, amit itt olvasott, az meg annyira...
    Huh. Az a mondat egy külön esszét érdemelne, és szerintem valahol rendkívüli, hogy egy rövid, 3 tagmondatos mondatban, amiben 3 megállapítást teszel, ennyiszer lehet tévedni és ennyi mindent lehet rosszul tudni vagy ennyire rosszul lehet fogalmazni. :D

    De persze én vagyok megint, aki trollkodik. :D
    A 43334-es és 43336-os kommented továbbra is totál homály, ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Busterftw #43336 üzenetére

    "Ha tobb a reszveny, tobb az osztalek is, "

    ez igy ebben a formaban erosen felreertheto.
    ugye az osztalekra megszavazzak a reszvenyesek, hogy a profitból mennyit lehet kiosztani. Legyen ez X. Ha Y az összes reszveny szama, akkor X/Y = osztalek per reszveny.
    tehat ha tobb a reszveny, ( nagyobb az Y, ) akkor kevesebb az osztalek.

    ha arragondoltal, hogy egy kezben tobb reszveny van, akkor viszont igaz, mert bevezethetjuk "Z" -t, ami jelolje a illeto kezeben lévő részvények számát ; aki a reszvenyei utan (X/Y)*Z dollárt fog megkapni ; józan paraszti ésszel belathato, hogy minel nagyobb a "Z", ( "tobb a reszveny ) annal nagyobb számot ad ki a képlet.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43411 üzenetére

    Ez csak 3d center által elképzelt spekulációból indult,, írják is a táblázatukban, [link]
    A duplázást meg nehezen hiszem el.
    Kopite szerint a GDDR6X 26 Gbps-t tud akár, GDDR7 32 Gbps/ 256 biten 1 TB/s sávszélt ad míg a GDDR6X 832 TB/s szóval az Nvidia a GDDRxX memóriákkal előre jár mindíg. Ha akarják akár még nagyon váltaniuk sem kell.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43478 üzenetére

    Végre egy event ami élőben 4 K...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43485 üzenetére

    Ami innen átjöhetne( szerntem valami hasonló át is jön) Geforce vonalra az az új dual GPU , Elméletileg teljesen koherensként viselkedik a két GPU az új kapcsolódással.
    Azon viszont csodálkozom, hogy 4 NP és nem 3 nm.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Busterftw #43493 üzenetére

    Csak stagnáló perf/$ esetén egyedül a képletesen értelmezhető perf/slot mutató vehetné csak rá az ügyfeleket az eszközeik lecserélésére.

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Busterftw #43503 üzenetére

    > AMD előrejelzésen alapul a forrás,
    > meg egy csomó "may" "might" "if"-en.
    > Várjuk meg mennyi az annyi az év második felében .

    igazad van ,
    a 7% még elég pesszimista is.
    - mások 15-25% -ot becsülnek.
    - vagy akár 20-30% -ot.

    ---

    Állítólag az nVidia elengedte (átengedte ) a HPC piacot a blackwell-el
    és az AI-ra fókuszál.

    Ezt a csökkentett FP64 teljesítményből látható:

    === FP64 Tensor ===
    A100 (80GB) = 19.5 TFLOPS
    H100 = 67 TFLOPS
    B200 = 40 TFLOPS
    ( via
    At the other end of the spectrum, what also remains undisclosed ahead of the keynote address is FP64 tensor performance. NVIDIA has offered FP64 tensor capabilities since their Ampere architecture, albeit at a much reduced rate compared to lower precisions. This is of little use for the vast majority of AI workloads, but is beneficial for HPC workloads. So I am curious to see what NVIDIA has planned here – if B200 will have much in the way of HPC chops, or if NVIDIA intends to go all-in on low precision AI.)

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43606 üzenetére

    Mindegy melyikhez nézed, feltéve ha igaz lesz a pletyka az RDNA 4 ről.Az nagyjából 600 dolláros áron eredményezheti a 7900XT / 4070 Ti Super teljesítményét. Az 25 % körüli ár/ érték előrelépés.
    Jó lenne,de félek, hogy ámodik a nyomor. Ha eddig is akart volna vesenyezni az AMD árakkal, tudott volna, hisz hatalams bevételük van a CPU szegnesből.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43611 üzenetére

    A 7900XT a 4070 Ti super szintjén van raszterben ami 799 dollár. de gyakrolatilag nem kapod meg annyiért. Egyértelműen egy 600 dolláros MSRP vel rendelkező 4070 Ti super erősségű kártya, aminél állítólag RT ben is lépnek előre,( de ha akkor is)nagyon is felrázná a piacot fél éven belül. ősszel jön a battlemage is ráadásul.
    Az Nvidia nem lenne versenyképes ezzel az árazással. Például Alzán a legolcsóbb 4070 TI super 363 ezer forint, amit nyugodt szívvel megvennék az 383 ezer pénz. A 7900XT 321 ezer forint Sapphire.Szódával elmegy azért az 15% árkülönbség.a jobb RT, kevesebb fogyasztás plusz a márkafelár címén
    De afentie setben ha ebből még leveszel 25 % ot , hogy az AMD kb 250-260 ezer forintért adná a 4070 Ti super teljesítményét. Persze sok a ha.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #43613 üzenetére

    A közelit az azért jelenleg 750 dollár.
    Az Nvidiának ősszel ha a 5080 és 5090 jön akkor nincs mivel válaszolnia erre, tehát ha ez igaz lenne akkor az egyetlen megoldása az Ada árcsökkentése. Nem értek egyet azzal, hogy ez nem jelentős különbség.A mostani mint írtam kb 15 % még elmegy az RT hátán.
    Ez hatalmas különbség, közel 30 % árkülönbség ugyan azon teljesítményért . már pesrze ha feltételezzük azt , hogy igaz.
    ha most a 7900XT árát viszi le akkor is eza helyzet, a 4070 Ti super 30-40% kal drágább és ahhoz gondolom hozzá igazítja a 7900XTX árazását ami megint jobb lehet.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Busterftw #43613 üzenetére

    Igen, inkább új néven adnak ki valamit olcsóbba, mintsem csökkentsék egy konkrét termék árát. Végülis a "super" vonal félig erről szól: egy 4070Sben megkapod a Ti teljesítményét olcsóbban. Mondjuk a Ti Super és a 4080 között azért maradt még értelmezhető különbség.
    Mindenesetre marhára örülök, h végülis nem most muszáj vga-t vennem, hanem tolhatom a bulit, csak a k.rva bánya be ne üssön megint!

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák