Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz ALI_G #843 üzenetére

    a tisztaenergiak.hu telepítette a rendszert, ők voltak akik a solaredge / maxim optimizeres napelemek típusok közül a legjobb ajánlatot adták, (nem a legolcsóbb, de kijöttek pontosan felmérni, arra adtak árajánlatot amire kértem... stb).

    fogyasztás alapján nekünk mindenki 3kwp-s rendszert ajánlott, miközben mi úgy kértünk, hogy kb 4kw-os rendszert szeretnénk mert majd a plusz áramot télen klímákkal fűtésre használjuk... (itt kb az ajánlatot adók fele kiesett...). Volt olyan kivitelező akinek leírtam mindent értsd 2016-ban épült ház (2017ben kértem árajánlatot) és erre kellene napelem és ezt kellene felmérni... Erre a válasza az volt, hogy ha kész a tető akkor jön felmérni... :D többet nem kerestem :)

    Az invertert ők ajánlották. Eddig pozitív a tapasztalat. Ugye ez egy kínai inverter... 1 év alatt két nagyobb online frissítés volt a felületükön és az android appban is... illetve kisebb javítások is voltak...

    3 fázis van nálunk, de olcsóbb volt az 1 fázisú inverter és a +4A bővítés mint a 3 fázisú inverter lett volna.

    Ami tetszik az inverterben, hogy passzív így nem zúg benne a venti. Más inverterrel és teljesítményével nem tudom összevetni sajnos :(

Új hozzászólás Aktív témák