Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz VeryByte #13497 üzenetére

    Köszönöm a választ! Igazából minden rendben van, csak akkora user error volt, hogy szívem szerint levakarnám a falról a tapétát. Előzményként annyit kell tudni, hogy a QNAP március végén eldobta az AD szinkront, ezért egyik pillanatról a másikra nem engedett fel senkit a tartományból. A hibát helyrehoztuk, de egyes felhasználók a köztes időben megpróbáltak ügyeskedni, és a felbukkanó ablakba tetszőleges username/password párost beverni. Természetesen a tehetségesebbek tették mindezt úgy, hogy kapásból jegyezze is meg az operációs rendszer a hitelesítő adatokat. Nem is maradt más hátra, mint az egészet elfelejteni, és két hónap múlva sírni, hogy nem megy a hozzáférés a NAS-hoz.

    Persze, én voltam a hülye, azzal kellett volna kezdenem, hogy megnézem, van-e eltárolva hitelesítő adat az adott szerver eléréséhez, de mivel IP-vel ment a tallózás, eszembe sem jutott komolyan venni a hibaüzenetet, ami ugyebár a kezdetektől rossz felhasználónévre panaszkodott.

    Zárójelben, az én k_rva anyámat, hogy ilyennel szívatom magam, de hát minden nap tanul az ember...

    Azért köszi, hogy segíteni próbáltál! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák