Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    Sziasztok, általános gumimérettel kapcsolatos kérdésem lenne. Laguna Dinamique papucsok cserére szorulnak, no, ki is néztem, meg is vettem az újakat, egy OZ Energy Matt Black Diamond Cut 19" esett a választásom.

    Most amin tanakodok, illetve nem pontosan értem, az az, hogy a gyári méret ugye 225/45/17, az ehhez ajánlott méret pedig 215/35/19

    Nézegetem, nézegetem, és nem értem, hogy a szélességből miért kell visszavenni? Aztán csak kerestem egy gumiméret átszámítót (de az interneten több tucat hasonló fellehető, és mind ugyanazt mondja) és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a gumi szélességének növelésével az átmérő is változik. :Y

    Ezt valaki magyarázza már el nekem, legyen olyan kedves, `merazistennekse jövök rá, hogy miért :F
    Igaz a különbség elenyésző, de ott van, és az eredetit leginkább megközelitő átmérőt a 215-ös átmérővel adja, de én ragaszkodnék a 225-höz.

    Amúgy örömmel jelentem, hogy mintegy 2 hete bővült a családi flotta, a Kedves Feleségem immáron egy Megane Fidji 1.6 automat boldog tulajdonosa :) Így most három p*nára kereshetek :))

    szerk: Ja igen, a fényképet az kicsit jankózásból szúrtam be :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák