Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Big-Lacos

    aktív tag

    válasz nkmedve #32943 üzenetére

    Annyit azert hozzatennek, hogy nem feltetlenul sznobizmus. Elso a allvanyom nekem is valami olcso hama vagy ilyesmi volt, ami el is birta a gepet a kitobival.
    Aztan amikor vettem egy masik obit, lestem, hogy nem lehetett annyira meghuzni az allvany fejet, hogy ne huzza elore a suly.
    Szoval lehet hasznalni, csak ha az ember eler oda, hogy vesz egy jobb obit (meg ha kesobb is), ami lehetseges, hogy nehezebb lesz, akkor veheti hozza az uj allvanyt is.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/biglacos/

  • duni84

    aktív tag

    válasz nkmedve #32943 üzenetére

    pont nekem is ez jutott eszembe, hogy teljesen felesleges megvenni a csúcsmodelleket, ha tényleg csak arra kell, hogy időnként a szobában ne kelljen párnákon és virágcserepeken egyensúlyozni a géppel.

    lehet viszont 40e alatt is találni örök darabokat kínából (nem a 10 dollárosra gondolok): kiindulási alapnak pl itt van ez az oldal, ahol végignézheti mindenki, hogy mik az opciók 100-250$ között, kiszámolhatja, hogy a jövőben mekkora súlyú felszerelésre számít, ha azt a tömeget beszorozza kettővel és ahhoz a képzeletbeli számhoz keres max terhelhetőségű állványt és fejet, akkor nem igazán tud melléfogni, mert ebben a szegmensben annyira már nem lódítanak keleti barátaink. onnan pedig csak a pénztárcája és az ingerküszöbe dönti el, hogy szeretne-e szuperkönnyű szénszálasat, kell-e a "fejjel lefele rögzíthető" opció, csatokkal vagy tekerőkkel akarja-e megszorítani a teleszkópos lábakat, mekkora legyen max kihúzva és összenyomva, stb ...

    nyilván nem innen kell venni, de kiindulási alapnak jó, ha látja az ember egy helyre összegyűjtve, hogy nagyjából mik a lehetőségek. felesleges elkölteni egy objektív árát olyan dologra, amit aztán 1-2 havonta vesz le az ember a polcról. a fotózásban úgyis mindig meglesz a helye az itt megspórolt forintoknak

    pl én is innen vettem éppencsak 40e alatt az állványomat (már nem árulják pár éve), ami lejtős sziklás hegyoldalban nem dőlt el 40-50km/h szélben és a kampójára pakolt kövekkel teli zacskó segítségével és a masszív fejével még csak nem is remegett annyira, hogy a 120mp-es záridővel elmosódjon minden. a márkanevéről pedig nem egy dizájnos iroda jut eszembe, meg elismerő pillantások, hanem egy garázs valahol peking külterületén. szóval nem ördögtől való a keleti alternatíva, mert onnan is ki lehet fogni örök darabokat. de ez a téma szerintem alapvetően másik topikba való :)

    szerk: látom, hogy ez eléggé TLDR lett :D

    [ Szerkesztve ]

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák