Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
Batman2
őstag
válasz Freddy TNT #571 üzenetére
Kedves Freddy TNT!
Elég fellengzős ötleted van, no de nem ez az érdekes.
Nem kell megijedned, a LED-ek életideje gyak. korlátlan, csak ha maximumra, vagy tul vannak vezérelve, akkor mennek tönkre belátható időn belül. Meg a sepciális szupererősfényü LEDek. Ezeket nem ajánlom ilyen beépített alkalmazáshoz.
Egyébként ha egy 20mA-es LEDet csak 10mA-rel hajtassz, akkor biztos hogy tovább bírja mint amennyi idő alatt megunod az egészet. És a soros vagy párhuzamos kötés sem zavarja őket tulságosan. Lényeg, hogy csak azonos színü LEDet kössél akár sorba, akár párhuzamosan, az áromfelvétel mellett még ez érdekes. Ha számítógép tápról akarod üzemeltetni, akkor kötheted a 12V-os részére, ebben az esetben több LEDet is tudsz sorbakötni. Nem árt úgy tervezni, hogy mindíg valamivel kisebb feszültségre legyenek alkalmasak a sorba kötött LEDek, így még egy kisebb ellenállást is beköthetsz eléjük, ami fokozza a biztonságukat az esetleges rövidebb túlárommal szemben. Ha a +12V és a -12V-os fészültségü drótokat használod, akkor akár 24V-ra is lehet számolni a LEDeket.
A számtech. táppal kapcs. van még egy észrevételem/gondom, mégpedig tudtommal ezeknek akkor áll be a feszültségük a névleges értékekre, ha a megfelelő terhelést megkapják, ami LEDekkel nem biztos, hogy bekövetkezik, mert lehet, hogy tul kevesek neki. Szóval előbb próbálkozz, utána építs be bármit is!
Sk sikert!
Üdv:Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest