-
IT café
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
TurboK0
tag
válasz phulee #62285 üzenetére
Nemtom te hol láttad 14e-ért azt a kasznit, én a merlinen vettem, ott 21e volt, és az ITX verzió lehet drágább lesz (több benne az alapanyag, második "jobb" verzió, stb). Ha egy upgrade kit fele annyi lenne, nekem megérné. Meg szeretek bütykölni ilyesmit. Anno az antec p183-ban a szerszámos táskára vágtam sata port nyílást mert egy SSD pont elfért benne.
Tápot hogyan tervezed elhelyezni hogy pont befelé fújja a levegőt? Azoknál a venti alulról fúj be, tápkábel felé fúj ki. Ha a kaszni elejére függeszted fel (hogy a táp elölről szívja a levegőt), akkor pont felfelé fogja kifújni. A rés miatt egy kevés levegő vissza áramlik, de azt a felső kifújó venti szerintem elintézné. Vagy megint félreértettem valamit?
Ilyen felállásban szerintem úgy lenne értelme, hogy a hátsó (táp helyén lévő) venti befelé fúj, a torony venti felfelé van forgatva, a felső venti meg felfelé/kifelé fúj. Csak Ryzenre nem nagyon van olyan torony hűtő ami felfelé is forgatható.Vagy a ventik a gép elejéről hátrafelé fújnak egyenes vonalban, de azt csak paneltáppal lehetne.