Új hozzászólás Aktív témák

  • lajafix

    addikt

    válasz syl5 #30 üzenetére

    félreértés ne essék, nem lebeszélni akarlak, hanem csak a fátylat lerántani a magyarországon általános képzetről, hogy a menedzsment mindenható valami.
    Hátrányok:
    1. fiatalként nem ér sokat a menedzsment tudás, ha nincs komoly gyakorlati tapasztalatod egy szakterületen. A jó menedzser általában ért is ahhoz, amit irányít.
    2. Nálunk a képzések elég gyengék, mind a leadott anyag minőségét, mind a számonkérését illetően(ugye még mindig divat puskázni?) és nagyon elméletiek. Ez nem vezet széleskörben használható tudáshoz. Külföldön a magyar menedzsment diplomákat megmosolyoglyák, a magyar MBA papír értéktelen. Azaz nem árt külföldön csinálni, ott tapasztalatot szerezni. (a BMEs másoddiplomás képzés nagyon jó volt 7-8 éve is)
    3. a magyar piacon tevékenykedő multi cégeknél levő "menedzserek" ugyanannyira gúzsba vanank kötve, mint a takarítók, önállóság szinte kizárva. Az állami szektorról nem szólok egy szót sem inkább, magyar kisvállakozásnak nem kell menedzser, marad a saját cég gründolása, node vaalamit annak a cégnek is kellene csinálnia, amihez kellene szakértelem...
    4. ha rosszul csinálod, az embereid kiröhögnek és belesz*rnak a munkába. (ez ugye egyértelmű).

    előnyök:
    1. ha jól csinálod az embereid szárnyakra kapnak.
    2. jól is lehet vele keresni hosszú gürcölés után.

    A 2. pontot nyelveket beszélő, jól képzett, tudását alkalmazni tudó mérnök sokkal hamarabb megvalósítja. :)

    fizu: az adóm 7 jegyű és nem 1es áll a legnagyobb helyértéken sajnos... A családot el bírom tartani egyedül is, átlag felett.
    döntéselőkészítést, projekttervezést(néha vezetést), elemzéseket csinálok és sokkal kisimultabb vagyok, mint a főnökeim.

Új hozzászólás Aktív témák