Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz Benoe77 #12504 üzenetére

    látod ez lehet, nem is tudtam hogy eddig is volt...
    no majd kiderül, csak gondatlan megosztom veletek az "új" infómat :)
    lehet az fogják kiterjeszteni a lakosságának is, ahogy mondod, illetve írod :)

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • andatti

    senior tag

    válasz Benoe77 #12504 üzenetére

    Azért ez így nem teljesen igaz, legalábbis szerintem. Az AH jó sok éve /talán 15-20/ indította a lakossági és üzleti internetjét mikrohullámon, (nekem mind2 volt) havi 10 ezer forintba került. (mi voltunk a 2. ügyfelük a városban... 1 megabit sebesség volt a plafon, amikor vezetékesen még csak 2 kilobit volt az általános, vagy max 512...) De aztán eladták egy piaci szereplőnek... Aztán az is eladta valakinek, az ára meg szépen csurgott lefelé... Mi meg mindig "mentünk utána", a szobában maradt a kütyü, meg a tetőn is, csak a számlát állította ki mindig másik cég. Már egy jó ideje Invitelesek lettünk, /előtte volt dunaweb és fibernet is, hogy egy pár nevet azért említsek/ nos, náluk volt fejlesztés, mert a régi cucc már megadta magát 2011-ben, és a szerelő volt olyan rendes, hogy 180 fokot állított az új, fejlettebb antennán a felszereléskor, /így mindhárom "csúcs" fejlett sugárzót látja.../ így némi levelezés és telefonálgatás után hajlandóak lettek kemény 4 megabit sebességet adni... közel 5 rugó havidíjért... Elvileg van 10 megabites csomag is már, az épp 5,5-be kerül(ne) most az (első) emailünkre várjuk a választ, (lassan 1 hete) hogy vajon hajlandóak-e azt a csomagot adni... Persze ismét 2 év hűségszerződés mellett... De a samu okostv-n épp 10 megabit lenne az elvárt minimum sebesség, ami alatt nem is garantálja a jó működést...

    Bocsi, ha hosszú volt a bevezető, de érzékeltetni akartam, hogy a budapesti 1 gigabites (upc, vagy digi?) 3500 Ft-os havidíj alternatívájaként biztos nem sok babér fog teremni, ha nem változtatnak a letöltési sebesség max-án, és az árképzésen... (és elsőre csak ott indul el úgyis, ahol sok rácsatlakozó miatt esély van a mielőbbi, rövid határidejű megtérülésre... mindig azt hallottam a helyi /vidéki/ szerelőktől, hogy brutál sokba kerül a rendszer, pláne nagy sávszélen... ) Sima tv antennával nekem furának tűnik, hogy működhetne okos tv-vel és akkor a szgép hogy kapna netet? Okos tv lenne a wifi is, az egyéb eszközöknek? Egyáltalán van ilyen mód bennük?
    Ráadásul még mindig vannak gondok a rendszerrel, ugyan úgy, mint anno indulásnál az Antenna Hungáriánál, ha nagyon süt a nap, az a baj, ha vihar van, vagy csak napok óta esik, akkor meg az a baj, a support meg vagy 1 hét alatt javítja meg, vagy pár óra... teljesen random... /anélkül, hogy ki kéne jönniük hozzánk.../
    Épp itt a fórum egy másik topikjában "fakadtam ki", hogy talán a korlátlan hipernet 42-vel talán jobban járnék, 6,5-ért de nem tudom, hogy a tv-nek mennyire tetszene, és Ti is felcsigáztatok, így még (ki)várok...

Új hozzászólás Aktív témák