Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz FeniX- #83294 üzenetére

    Köszi, láttam!

    Kitoltam a Liberty-t a garázsból, lemostam a minap. Pedig letakartam festő fóliával, de az alatt beporosodott.. Juniusig szar idő volt, aztán meló, most meg az elmult hónapban 1 napot dolgoztam, táppénzre vagyok kényszerítve.....Pedig augusztusban szabadságon is lettem volna, de így se motorozás, sem peca...
    Elgondolkodtam a nagyobb moci mennyire lenne kihasználva. De igazából ami miatt elgondolkodtam a motoron, annak az egy napnak a története, mikor dolgoztam.
    Szerintem beszélhetek róla, nem sértek jogot, névtelenül. Szóval mentőknél dolgozom, és motoros balesethez mentünk. Nem kismotor volt, saccra legalább 500-as gép. Korombeli srác (50-es) pólóba, rövidnadrágban motorozott. Menetrendszerinti buszjárat eléje kanyarodott, országúton......Csett, busz oldalába. Ki mit hibázott nem tudom, nem a mi dolgunk, de gyanítható. Lényeg..Srác jobb lábfeje gyakorlatilag leszakadt, lágyrészek tartották..hasa fájt, vállficam.....Rákérdeztünk másnap, sajnos a medencéje is sérült komolyan, lábát megpróbálták összelegózni. Sajnáltam, nagyon.
    Lényeg: Bármelyikünkkel előfordulhat.Kocsival egy ilyen baleset horzsolásokkal, legrosszabb esetben zárt töréssel végződik.......Sajnos az én hab testemmel (lefogytam idén 22 kilót, de a mozgáshiány miatt jön vissza a súly, és már megint 118 kg vagyok..) egy bukás, esés, hamar 8 napon túl gyógyul, és maradandó sérülésről ne is beszéljünk.....
    Nem akarok senkit elrettenteni, ezt azért írtam le, hogy egyrészt értsétek, miért vacillálok, másik hogy azt gondolom motoros ruhában, csizmában nem ez lenne a történet.. Okuljatok. :U
    De a másik oldal, veszélyes üzem, de hiányzik egy motor. Ami motornak néz ki, van rajta sebességváltó.....És tartja az országúti tempót, 100-110km/h. Ne menjünk bele hogy mennyi a megengedett, szabálytisztelő vagyok, kinőttem a száguldozásból, de azt gondolom tartani kell a forgalom ritmusát.Annál veszélyesebb nincs, amikor mindenki, a 40 tonnás kavicsszállítók is előzgetik az embert.
    Ma elvileg megjön a Csepel bringám, a régi azt hiszem 23 éves, tönkre ment az agyváltója, ezt tuti kihasználom.. Aztán megülök a segg...n, ez a több mint egy hónap táppénz, meg ami (remélem nem sok...) előttem van, azt hiszem eléggé visszavágja a számlára érkező zsé mennyiségét.... :O
    Azért, ha lesznek őszi akciók, lehet hogy elcsábulok még idén...... Attól tartok, ha valamennyi hitelt is felvennék a vásárláshoz, akkor nem állok meg 250 ccm-nél........
    Majd meglátom... :K

Új hozzászólás Aktív témák