Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- JavaScript topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Linux kezdőknek
- Mikrotik routerek
- Facebook és Messenger
- Mozilla Firefox
- Freemail
-
IT café
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. november
Új hozzászólás Aktív témák
-
Topikgazda
-
woodworm
veterán
Szerintem az openwrt topikban hamarabb van tapasztalat a gigabites áteresztőképességgel kapcsolatban. Egy kicsit magasra lőtted be a minimum elvárásokat, nem lesz best buy a vétel. A linksys wrt sorozata tudja esetleg erőből, wrt1900, wrt3200. Utóbbi ha nem is ax, de a 160MHz miatt elég gyors lehet 5GHz-en ax-es kliensekkel.
-
legenda
Szia,
Nem csak a sebességre értendő, mert a gyorsabb sebesség több csatornát is jelent (a duplája 2 csatorna, a háromszorosa 3...stb.), ami által a kapcsolat nem csak gyorsabb, de jobb minőségű, stabilabb is lesz.
Az Archer C2 2.4 GHz sávon 2*2:2 MIMO-t tud, 5 GHz esetén viszont csak 1*1:1 MIMO-s.Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Topikgazda
A TP-Link Archer C2 és az összes AC450/AC600/AC750/AC900-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség (433 Mbps) miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
OpenWRT alatt nincsen hardveres NAT így kevés kivételtől eltekintve csak gyári firmware-rel használható ki a teljes sebesség.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
scarbantia
aktív tag
Nem valószínű, stabilan tartja a feszültséget. Mást nem mértem, mert ahhoz szét kellett volna szedni.
Szerintem túlmelegedett. Egy hete bekapcsoltam mindkét wifit (2.4Ghz, 5Ghz), mert járt itt egy eszköz ami csak az előbbit kezelte. Fektetve volt lapjával az asztalon, lehet nem szellőzött jól. De ez csak egy tipp.
Amúgy nem egyedi eset, a neten van pár hasonló a problémáról, sőt egy videó is, amin ugyanez a típus pont ugyanígy viselkedik.Egyébként úgy néz ki egy RT-N18U lesz helyette, aztán max. ha zavaróan lassabb a wifi, akkor kábelt használok a laptophoz szükség esetén.
-
Topikgazda
Az Asus-okban van gyári firmware-rel dedikált AP mód, dual band-ből az Asus N56U (CFW-vel AC-s) és az AC58U lenne ajánlott.
Szóba jöhet még a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) mint lehetőség 20k-s sávban.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
woodworm
veterán
Nincs más, még mindig a 860l az ajánlott magasabb sebességre, amíg nem érik be a fastpath és kerül be esetleg a stabil ágba. A wift viszont folyamatosan javítják, a saját topikjában megkérdezheted, én nem ledével használom.
Az olyan hardverek amelyek erőből tudják legalább az 500 Mbitet kb. 2-3-szoros árban vannak. -
MODERÁTOR
Igen ez így van, például RT-N12 is van vagy 6-7 féle verzió, amiben van több fajta BroadCom és Realtek Chipset is! Bár nem értem miért zagyvaság, vagy miért gond ez? TP-LINK-nél sem lehet semmi ilyen tendenciát felállítani, mert pl. a 1043ND v2 ott is gyorsabb SoC-al megy, mint a WDR3600, de már a 841ND v8 és v9 is gyorsabb, mint a 1043ND v1, és így tovább! De ez más gyártóknál is így van! Sőt, a helyzet az, hogy a gyártók sajnos a router hardver felépítését, nem is igazán publikálják, ez csak akkor derül ki, ha valaki valahol szétszedi, és közkincsé teszi az infót! Pedig jó lenne! Részükről a hardver abból áll, hogy Bgit-es portjai vannak, 300Mbps WiFi, 1,2A áramfelvétel, oszt jónapot! RAM-ról, SoC-ról, Flash-ről nagyon kevés gyártó ad infót!
[ Szerkesztve ]
-
legenda
elég sok eszköz mimo képes már egy ideje, konkrétan ami képes 300-as kapcsolatra, az mindegyik, és ez nem annyira ritka, notebook esetén pláne nem spéci elvárás, bár igaz, az olcsóbb típusokban szeretik a 150-es és nem mimo képes típust beleerőltetni, de ott is adott a 2 antenna, és néhány ezresért mehet bele a 300-as és mimo képes modul, ha szükség van rá.
mobiltelefonoknál nem jellemző, pláne nem a csak 2.4 GHz tudásúaknál, de a jobbaknál akad már, és tévéknél is előfordul már.[ Szerkesztve ]
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
addikt
Igazából magát a TP-Link PoE terméket is csak azért "ismerem", mert egy műszerdoboz tervéhez kellett, tapasztalatom az kerek nulla.
Ezek az olcsó splitterek tényleg nem csinálnak mást, mint ráteszik a jelet az érpárra ill. leveszik, tulajdonképp a házi barkácsolástól kímélnek meg. A nem használt érpárokon működhet a dolog nem túl nagy távra. Ki kell próbálni, nem nagy érvágás
Bár az ingadozó feszültség miatt hazavágott router már jelentős kár lehet, amit a drágább társaik - a leírás szerint - automatikusan kompenzálnak.
Én azért vennék egyet és mondjuk tesztelném 10m-en, feszültségmérővel.
[ Szerkesztve ]
Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7
-
legenda
szia,
konkrét táblázat nem hiszem, hogy van rá, mert olyan sok befolyásoló tényező van, amik alapján nem lehetne általánosítani.
a vasbeton és a kő sem feltétlenül kizáró ok, de ez a falak milyenségén túl, múlik a router és az ellenoldal típusán, beállításán, elhelyezkedésén...stb.
saját viszonyítási alapomat írom le; tl-wdr3600 és intel advanced-n 6205 notis ellenoldal, illetve iphone 5s mobiltelefon, a bő 50 nm panel minden pontján jó az 5 GHz kapcsolat is, pedig a legproblémásabb helyeken 3 paneles fal (egy fő-, és két válaszfal) is akadályozó tényező a router és az ellenoldalak között, bár a mobilon akkor már látható egy pálcikányi eltérés a két sáv között.
a lakástól távolodva, a lépcsőházban már inkább kijön a 2.4 kontra 5 GHz különbözete, az 5 GHz korábban eltűnik, bár ott nem is akarom használni, számomra a lényeg az, hogy a lakást az 5 GHz háló is jól lefedi.Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
MODERÁTOR
Erre senki sem fog tudni neked garanciát adni próba nélkül, és természetesen ilyen táblázat sem létezik! Ha neked ez segít valamit, azt el tudom mondani, hogy nálam, vidéki zavarmentes környezetben, 1db 40cm-es salakblokk falon át, körülbelül 10-12 méter távolságban az ASUS RT-N66U routertől, az udvaron, nagyon jó erősséggel jön az 5GHz-es jel! Mondjuk az operációs rendszer által kijelzett 5 vonalból 4 mindig megvan! Mindez egy laptop belső antennájával!
-
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest