Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz dkess #85256 üzenetére

    Abból indult ki, hogy max. 50e-ből (50ezerig, de azért nem baj ha alatta van), és ez itt a kulcskérdés, annyiból van olyan ami ajánlható? Nem nagyon, épp ezért került képbe az AX92U, de mint tudjuk, a határ a csillagos ég és a kérései szerint nem szeretne 100-150e-ért routert venni, ennyit nem ér számára a 2Gbps és akkor itt jön képbe ez a nagy sávszélesség hülyeség, emberekre rásózzák aztán hónapokig, évekig ki sem tudják használni, mert eszköz hiányában ez a "pazarlás" netovábbja, hasonló egy max. AC-ra képes eszközök esetében egy AX-es router ahogy pl. nálam is, bár én leginkább tesztelés miatt vettem. Szóval tök jó, hogy mindenben van tartalék de semmi értleme ha soha nem fogjuk használni. Ha nekem lenne valamilyen oknál fogva egy 2Gbps-os netem akkor már olyan routert vennék és olyan eszközöket amik képesek erre de 2millió alatt nem nagyon úsznám meg, router, gép, telefon, NAS, HDD-k vagy inkább SDD-kkel, stb. Áh, elborult egy világ és az emberek megeszik ezt, enyém legyen a nagyobb, az erősebb, a legújabb, stb.

    ELADÓ: iPhone 12 Mini gyári, bontatlan, fekete szilikon tok *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • enginev3.0

    félisten

    válasz dkess #85256 üzenetére

    Elég jó az Ont, gyorsabban életre kel mint az 5565(?)v2 ,
    A wifije szerintem piszok jó, legalábbis közelben bőven 600mbps-t mérek vele telefonon
    De még a földszinten is bőven jut a sebességből

    Menüje és beállítások kb 1:1ben olyan mint az előző ONT volt

    A v2 ONT évekig ment, de csak passztrough módban, végig a routerem kezelt mindent, nagyon jó volt, aztán csere előtt az utolsó héten jött a hiba, hogy nagy sebesség esetén sok weboldal nem töltött be -amivel most tele van a Telekom topic- , de nem foglalkoztam vele, mert már úton volt az 5670

    Megjött, kihagytam a routert, mivel csak 1db 2.5gbites port kellett úgy is

    Jött az első pofon
    Nincs normális ddns szolgáltató
    Felraktam a duckdns programot gépre

    Második pofon
    Nem képes lanon vagy wifin elérni a saját Ddns címet, amit az Asus router simán megoldott
    Külső hálózatról ment, de hát a megszokott dolgokat az ember nehezen engedi el

    Jött a harmadik pofon, 150MB/sra állítottam a max letöltési sebességet

    Egyszerre több torrent letöltés esetén volt ONT lefagyas, de leginkább továbbra is az jött elő hogy sok weboldal nem tölt be percekig, majd megjavul

    Egyedi DNS címet továbbra sem lehet állítani, ami egy vicc, csak kliens szinten, hát ezt pont nem fogom minden laptopon és telefonon megtenni

    Utána jött az ötlet, oljunk bele pénzt, vettem egy második hálókártyát, a gépbe, így egy ppoe kapcsolat jutott az asusra, egy az ONT-ra, megvolt a 2gbit a gépen, 2 hálókártyára elosztva

    De így volt olyan program ami mindig újra csatlakozott mert nem tudott mit kezdeni a 2 kapcsolattal, és nem is tudtam állítani rajta hogy csak az egyiket használja

    Aztán lett egy ont lefagyas, minden LED világít, telephone pirosan, wifire nem ment fel, azt írta a telefont hogy rossz jelszó, gépen nincs net, asuson nincs net

    ONT restart

    2 nappal később megint ugyan ez lett, délelőtt negyed 10kor, szóval nem is volt nagy terhelés, mert csúcsidőn kívül volt

    Bejelentettem, tegnap hoztak új ONT-t, most itt tartok

    Jelenleg 1gbitet használok, asusszal, de ont-ben is hagytam ppoe-t, mert az adja a wifit, mivel gyorsabb a wifije mint az ac57u-nak

    Próbáltam azt is, hogy csak gépet kötöttem rá 2.5gbiten és a gépem kezelte le a ppoe kapcsolatot, de a weboldal hibák akkor is előjöttek

    És így sem töltött be a DDNS, belső hálón belül

    Még gondolkodok, hogy legyen e új routerem, de jelenleg 100ezret nem adok 2.5gbites routerre, se 70et

    Akkor az ax56 vagy ax58-nak gyakorlatilag nincs értelme, max a wifi miatt , de a 2gbitet nem lehet kihasználni vele

    Egy kérdés: mi értelme a 6000mbites ax wifinek, ha max gigabites netet lehet rájuk kötni? :R

    Szerk: 1gbites nettol nem tudom hogy megfekszik-e valóban, az hogy ez már az én hibám hogy 500-600 kapcsolatot is raengedek lehet az én hibám, de ha abból indulok ki hogy egy 15ezres router elbírja, akkor ettől is elvarnam

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés