Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    Tanácsotokra kicseréltem a DA 2013 omron kapcsolóit új japánra. Elszórakoztam vele egy darabig amíg rájöttem arra amit ti már biztos tudtok, hogy a kapcsoló és a nyák között semennyi hely nem maradhat, még egy nagyon kicsi se. Összeraktam az egeret (3.jára, mert újra csináltam a forrasztást 2x ). A bal gomb és kapcsolo tökéletes volt, viszont ha teljesen meghuztam az egér műanyag házát összeszorító csavart a jobb oldali kapcsolo alatt, akkor ismét csak folyamatosan be volt nyomva.

    A forrasztás hibátlan volt, így a gondot nem tudom mi okozhatta, de ha kicsit lazítottam a csavaron, akkor már jó volt. Így (picit "lötyögősen") nyilván nem maradhat mert használat közbe ugy is összeér és akkor folyamatosan nyomva a kapcsoló.

    A megoldást egy papir alátétben találtam, amit a műanyag ház két része közé tettem, a problémás jobb kapcsolohoz.

    A papir alátéttel is meg tudom úgy húzni a csavart hogy folyamatosan nyomva legyen a kapcsolo, azonban kicsit engedtem a csavaron így pont jó a kapcsoló, és az alátétnek köszönhetően ugyan van hézag, de az "fix", nem mozdul, csak ha huzok vagy engedek a csavaron.

    Nemrég fejeztem be, meglátjuk használat közben milyen lesz.

    Azért írtam ezt le mert ez szerintem egy jobb és egyszerűbb megoldás mint a reszelés :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák