Keresés

Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Robbilard #43814 üzenetére

    Ami az asztali gépeket illeti, a mai SB procik ugye tartalmaznak IGP-t. Nos amennyiben diszkrét VGA karit helyezel a gépbe, a CPU-ba integrált IGP azonnal lekapcsol. Z68 chipszet esetében ugyan ez automatizálható, konkrétan az, hogy ha játékot indítasz el, akkor a diszkrét megy, ha pedig nincs VGA terhelés, akkor az IGP. Bár ez még gyerekcipőben jár és nem igazáén kiforrott.

    Továbbá pl. ASRock alaplapok esetén beállítható, hogy együtt működjön az IGP és a diszkrét VGA kimenete is. Konkrétan nekem már volt fenn INTEL HD2000 CPU IGP driver, mellette pedig tökéletesen működött az AMD Catalyst, ami meghajtotta a VGA karit.

    Ami a notikat illeti, konkrétan nem tudom mi a helyzet, igazából ezt itt nem is kell boncolgatnunk, mert nem ide való téma. Annyit hallottam, hogy a notik képesek átkapcsolni a CPU IGP-ről a diszkrét VGA-ra automatikusan. Hogy ez Z68 csipszet, vagy hasonló, vagy egy-egy márka másképpen megoldotta magának, nem tudom. Igazából nem is érdekel, mert a noti számomra munkaeszköz, komoly FPS játékra nem tartom alkalmasnak. Nem utolsósorban Rudi kolléga cikkei számomra nem minden esetben hitelesek...

Aktív témák