Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beatrix555

    csendes tag

    Sziasztok! Nemsokára kell új alaplapot / procit / memót vennem a pc-be. Több kérdés is felmerült bennem. A proci egy 4 magos 2.66 ghz.es proci lesz. A memók tekintetében ha ddr2-es akkor 2X2 gb kit, ha ddr3-as akkor 2X 1 gb kit-et veszek bele. Egyenlőre egy 256mb-os ddr3-as asus videókártyám van, azt egy ideig még biztosan megtartom, a későbbiekben vagy lecserélem 1 gb-osra, vagy veszek mellé egy másik ilyet és 2 vga foglalatos alaplapba rakom őket ( 2X 256mb = 512 mb? ;esetleg a 256-os mellé be lehet tenni az 1 gb-osat is? ha ez még akkor működik?). Két gyártó deszkái között gondolkodom: ASUS vagy GIGABYTE. Ha ASUS, akkor talán egy P5Q-ra (ddr2-es vagy ddr3-as a célszerűbb? )vagy talán egy P5Q Deluxra gondoltam. A Gigabyte-k közt nehéz választani számomra, nem tudom milyenek a hibrid lapjaik, (vagy az inkább nem ajánlott?) Talán egy GA-EP45 DS3 (a 2 vga foglalat miatt, ha a fenti tétel működik :) ); vagy DS3R ( a raid mennyiben hasznos a gyakorlatban, vagy helyettesítheti ha az adataimat egy lemezre kimentem, másolatot készítve? ) A DS4 , illetbe a DS5 mennyiben tud többet a DS3-nál? ( :F ) Ha hibrid lap szóba jöhet, akkor az EP45C-DS3-ra vagy az EP45C-DS3R-re gondoltam. A firewire nem létszügséglet a lap tekintetében, azonban gondolkodom a kicsit távolabbi jövőben egy videokamera vásárlásában, s azt hiszem a képeket így könyebb felraknom a netre, illetve lemezre írnom pc-vel, ha van az alaplapon firewire.

    A tuning számomra nem annyira elsődleges tényező, gyanítom soha életemben nem fogok tuningolni, hacsak az alaplap azt magától meg nem teszi :DDD

    Szóval melyiket ajánlanátok? (és esetleg hogy miért? ajánljátok)

    Köszönöm előre is válaszaitokat: :R

    Üdv: Beatrix

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    Ó és ami kimaradt, a játékok futtatása egy jelentős tényező a vásárlás tekintetében, tehát ezt vegyétek figyelembe a választásnál. Azt igazából meg nem tudom, hogy a memók tekintetében érdemes-e ddr3-ba beruháznom, van-e valami különbség egy ilyen proci mellett közöttük? vagy inkább többet ér egy ddr2-es 4 gb.os beruházás... :U

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz sgergi #13191 üzenetére

    A mostani még 1.5 év garis és ASUS EN 8600GT Silent ddr3 256mb-os. Akkor maradok a ddr2-es memóknál és az 2x2 gb kit ez ddr3-ban azt hiszem kissé drága mulatság lenne :D ( a ddr2-esből esetleg milyet javasoltok? ha feltehetem ezt az off kérdést itt? ) A vid karinál mindenképpen ddr3-as 1 gb.-osra gondoltam... Az már elég jó :D

    [ Szerkesztve ]

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    Most olvasom vissza kicsit félreérthető volt ahogy írtam: a vid. karinál a "ha ez még akkor működik" alatt nem azt értettem, hogy a vid,kártya jó még akkor, amikor a gép fejlesztve lesz, hanem arra, hogy ha működik a 2 vga együttes alkalmazása és a 256 mb mellé nem csak egy 256 mb-os mehet hanem egy ugyanolyan márkájú 1 gb-os ddr3-as kártya. :DD A 1.5 év gari elég hosszú, tehát biztosan jó lesz még, s még tovább is működöképes lesz a meglévő kártyám, kidobni nem akarom, de a 256mb hosszútávon már nem elégséges, így néhány hónap múlva ily módon bővíthetném.Továbbá ha az egyik kártya felmondja a szolgálatot, akkor még ott van vésztartaléknak a másik :K Valahol azt olvastam, vagy talán valaki azt mondta nekem, hogy a 2 vga foglalat csak arra jó, hogy ha 2 monitort kötünk a gépre, akkor lehet használni, egy monitornál nem működik együtt,egy monitor esetén csak az egyik vga foglalat használható... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz Taifa Díaz #13195 üzenetére

    Igen, most olvastam el a neten, azt, hogy egyáltalán mi is az az "SLI" illetve az "ATI CROSS FIRE" :W .
    Amit eddig leszűrtem, az az, hogy az "SLI" az gyatrán szerepel és nem is minden játéknál jó, míg a CROSS FIRE jobban működik, de ahhoz csak két jobb minőségű ati kártya kell :W :W :W . Szóval ez valahogy sehogy sem jön össze nekem... :O
    Nem igazán szeretnék áttérni ati kártyára, mert azt mondják,hogy nem minden játéknál jó (pl a gta 4 amit én mindenképpen be akarok szerezni :O :O :O ) Szóval akkor mégis olyan rendszert kell kiépítenem, amiben csak egy vga foglalat van.

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz Taifa Díaz #13201 üzenetére

    Köszönöm! :R
    Ma tényleg gondolkodóba estem, hogy a kártyát, ha eljön a csere ideje, egy ati kártyára kellene cserélnem..... :F Lehet csak addig idegenkednék tőle, amíg meg nem ismerem... :C
    Újonnan, annyi helyről az atikat ajánlják, jobb árfekfésük és többlettudásuk miatt. Csak az ismerőseim szinte mind nvidia fanok :D , és tőlük kaptam ezt a beidegződést, ráadásul én eléggé ( inkább nagyon... :D ) laikus vagyok, s inkább mások véleményére, tapasztalatára hagyatkozom.
    Azt hiszem azt fogom csinálni, hogy két vga csatolós alaplapot veszek, de egyenlőre 1 ati csúcskategóriához közeli karival fogom hajtani. Majd később pedig veszek hozzá majd még egy karit. (addigra tapasztalatom is lesz az atik terén minden bizonnyal meg talán több info is rendelkezésre áll majd hogy a játékok mennyire fogják támogatni a két vid.karit. Ki tudja, lehet hogy a közeljövő játékai már erre fognak épülni. ( :D vagy mégsem...) Igazat megvallva még nagyon keveset tudok a témáról, egy napi információ keresgélés után :DDD ; jobban utána kell olvasnom a neten, véleményeket megismerni.. Egyenlőre csak azt látom, hogy akinek van az is jóformán azt ajánlja, inkább legyen egy kártya, de az jó!!! Illetve egy valaki írta, hogy nagyon jó nála a cod4-nél a két kártya mert 160 fps helyett akkor min. 250 fps-e van ha bekapcsolja a corssfirex-et. És azt is írják, hogy a GTAIV inkább proci és memó függő mintsem videokártyafüggő... :N Mindenesetre az még mindíg kérdés nálam, hogy két kártya 1 helyett mennyi pluszt jelent? mert ha nem sokat, akkor tényleg nem éri meg kettőbe beruházni.. :F Mindenesetre a lap legyen csak két vga csatolós, mert így nem zárom el magam a későbbi lehetőségtől, ha váltani akaraok két kártyára. Ja és amúgy egy 24"-os samu tft-t veszek most :) érdekes amit írtál a tft-ről.... :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz sgergi #13198 üzenetére

    Köszönöm! :R
    Már lassan alakul és tisztul a kép hála a hozzászólásoknak, lassan én is okosabb leszek :DD

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz sgergi #13208 üzenetére

    :R :R :R
    Nagyon köszönöm a segítségeteket!!
    Ha tényleg csak ennyit jelent egy második vid.kari, akkor tényleg nem érdemes rá beruházni!! Amúgy a samu, amit veszek (hdmi/ hdcp) igen full hd-s :)) tft-, ha jól emlékszem a pontos számára fejből: Samsung 2494HS. Jó kis tft :C
    Nagy váltás lesz a kis 14.1"-osom után :))

    A vga tekintetében pedig tényleg kipróbálom az ATI-t annyira jókat mondanak róla... (és olvastam egy hozzászólást,már jól fut vele a gta IV is :)) )

    [ Szerkesztve ]

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

  • Beatrix555

    csendes tag

    válasz Taifa Díaz #13210 üzenetére

    :R :DD :R Megnéztem az adatlapját és tetszik :C

    "Megláttam az angyalt a márványtömbben, s addig véstem, míg ki nem szabadítottam" Michelangelo

Új hozzászólás Aktív témák