Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz MZsoltee #106298 üzenetére

    Ha valakit megnyugtat a future proof plecsni, akkor vegye, de ez csak placebó szerintem.

    Placebó... de mi alapján is?
    Tudod előre, hogy még 3-4-5 évig nem lesz semmi érdemleges hozadéka a PCI-Express 5.0-nak?

    Erre van egy jó példám: még régebben építettem egy Ivy Bridge (i5-3570K) alapú gépet, ott is jöttek azzal, hogy nyugodtan meg lehet venni az előző szériához kijött deszkát, felfrissíted a BIOS-t, oszt ennyi.

    Akkor is az volt a mondás, hogy a PCI-Express 3.0 semmi gyakorlati haszonnal nem bír a 2.0-hoz képest, ahogy az USB 3.0-át se nagyon használja ki semmi. Ugyebár ez a két dolog volt a Z77-es szériás deszkákon előny a Z68-asakhoz képest (meg a memóriakezelés esetén a DDR3-1600 támogatása).

    Na most az a gép a mai napig dolgozik. Kihasználva lett a PCI-Express 3.0, kihasználva lett az USB 3.0 időközben. Nem kellett 12 év, de ennyi után végleg a "Future Proof" valóban hasznos dolog lett, mert ha csak 2.0 lett volna, az bizony már fájt volna 6 évvel ezelőtt is.

    Attól hogy van pénzem nem költöm el olyanra, amire nem kell.

    Nézzük a másik oldalról: ezek szerint bőven van pénzed, mert sűrűn cserélgeted a gépedet, hogy nem is foglalkozol azzal, mi lesz, mi lehet 3-4-5 év múlva.

    Bár én sváb vagyok

    Ismét nézőpont kérdése, de én erre azt mondanám, hogy önigazolás, miért nem szánsz plusz pár tíz ezer forintot egy olyan dologra, amit megengedhetnél magadnak, és amúgy lehet, hogy később jól jöhet.

    Ezalatt azt értem, hogy szemmel nem látható módon limitál, tehát lehet, hogy kevesebb FPS lesz, de ha azt nem fogom érzékelni a szememmel, akkor az számomra nem limit!

    De kiadtál azért anno horror mennyiségű pénzt, hogy 6800XT-d legyen?
    Nem önellentmondás ez valahol?
    Mert a "nem fogom érzékelni szemmel" akkor igaz az FSR meg DLSS témára is. Minek neked 6800XT, ha olcsóbban, FSR-el is megkapnád azt a képminőséged úgy, hogy átlagos játék közben nem fogod észrevenni a különbséget?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz MZsoltee #106298 üzenetére

    Low end VGA-knál akár 15-20% teljesítményvesztés is lehet PCIE3 és 4 között, amennyiben a kártya 64 bites. Bár ez csak az AM4 platformot érinti (és ironikusan, csak AMD VGA-kat), mert ugye ott fordul elő már csak PCIE3 az alsó, és egyes középkategóriás pocik miatt (helló Ryzen 5 4500 és 5500!).
    Számomra érthetetlen, hogy az AMD miért hagyta ki az alsó-közép kategóriás CPU-kból a PCIE4 támogatását, amikor pont oda kell a legjobban, mert e mellett olyan belépőszintű VGA-kat gyárt, amihez KELL a PCIE4, hogy ne veszíts lényeges teljesítményt.
    Intel platformon ezzel nincs gond, mert még a legolcsóbb procijuk (és alaplapjuk) is már hosszú évek óta támogatja a PCIE4-et.

    ***

Új hozzászólás Aktív témák