Új hozzászólás Aktív témák

  • z444c

    csendes tag

    Hali!

    Új processzor vásárlása előtt állok és ezek között vacillálok: i5 4670k vs i7 4770.
    Több helyen azt olvasom, hogy i5 jobb választás, annak ellenére, hogy tesztekben közel azonos teljesítményt láttam, hol az egyik hol a másik érvényesült.
    [link]
    [link]
    Persze tudom a 4770 csak 3.4 GHz a tesztekben meg 3.5 GHz-es i7 szerepel, de ennek fényében se láttam nagy eltérést.
    A 4770est időtállóbbnak gondolom a jövőt tekintve 8 Threads + nagyobb cache + HT jól fog jönni és könnyebb hűteni.
    A 4670k (tuningolva) olyan alkalmazásoknál ami csak vagy kevesebb mint 4 szálon fut gondolom gyorsabb lenne a magasabb órajelnek köszönhetően.

    Felhasználás: Általános célra, sulis programok: aris, oracle, virtualis gepek, egyszerűbb játékok, Dota2 + stream stb. (később veszek bele vga-t is kb. gtx760 erősségűt, így a komolyabb játékok is szóba jönnek).

    Árban +alaplappal ugyan ott lennék. Szóval a kérdésem: Miben rosszabb egy 4770 egy tuningolt 4670k-tól?

    Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, lehetőleg érvekkel alátámasztva! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák