Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Boyfish #2322 üzenetére

    Kína-Amerika függősége oda vissza megy. Amerika meg a Kína kezében levő USD kötvények miatt van fogságban. rókafogtacsuka

    Szerintem túl vagyunk egy 5-6 éves világgazdasági konjunktúrán. Ezek a ciklusok általában 5 évente fordulnak.
    A fordulatot a pénzkínálat beszűkülése hozhatja szerintem, ami bekövetkezhez több hatás miatt is.
    Ha a befektetők kockázatosnak ítélik meg a részvénypiacokat, akkor legelőször a jen hiteleiket likvidálják. Ez lehet az egyik oka a pénzkínálat szűkülésnek.

    Ha amerika nem kezdi el csökkenteni az alapkamatot, márpedig az infláció féken tartása miatt nem vághatna, akkor innen is pénzkínálat beszűkülés indulhat a jelzálogpiaci hisztéria miatti hiteldrágulások miatt. Ha ez nem csak hisztéria, hanem valóban a gazdaság növekedésében is visszaesést hoz, akkor elérkezünk ismét az első okhoz (a részvénypiacok nem lesznek elég vonzóak).

    Az elmúlt pár év világgazdasági növekedése Kínának köszönhető. Ha nem adtak volna ilyen olcsó munkaerőt, és az olcsó munkaerő nem ellensúlyozta volna a nyersanyagok drágaságát, akkort rég magasabb lenne az infláció, az pedig magasabban tartotta volna a kamatszinteket a világban. És így nem lenne ilyen sok olcsó pénz a tőkepiacokon, és a reálgazdaságban. Persze más kérdés, hogy Kína magas nyersanyagigénye hajtotta fel ilyen szintekre az árakat.

    de hogy mi magyarok mi a sz*rt csináltunk ebben az 5 éves világgazdasági konjunktúrában, az rejtély :F :W

  • Bübüke

    tag

    válasz Boyfish #2322 üzenetére

    ''Kína pedig azért nem hagyja abba a kötvények vásárlását, mert ezzel komoly válságot hozna az amerikai gazdaságra,''

    Szerintem indirekt katonai fenyegetés ösztönzi a kínaiakat az amcsi jólét fenntartására, jóllehet egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :D
    Mi a francért költ amerika havi 100 milliárdokat az iraki megszállásra? Van olaja, Kínának meg nincs. Vagy a párszáz kurd legyilkolását nem bírja megemészteni, ami a 80-as években történt? Miért nem pofátlankodik oda Kína vagy Oroszország az olajos arab országokba? Nekik közelebb van.

    Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

Új hozzászólás Aktív témák