Új hozzászólás Aktív témák

  • pècsimunkás

    addikt

    válasz tboy93 #166882 üzenetére

    Persze, tiszta sor, értem amit írsz.
    De...
    Szentlőrinci vagyok. Volt ez a kis város valamelyik tévéműsorban, a kivándorlás miatt. Talán valamelyik Fókuszban. Aki teheti kimegy. Nekem is kb minden ismerősöm kint van. Meló semmi, max közmunka. Pécsett dolgoztak sokan, de ott is az Elcotec megszűnt. Kb 5000 ember lett munkanélküli. A csányi beszántotta a Mizo-t, és a húsüzemet. És nem lett helyettük semmi...
    Nekünk volt egy kis családi fuvarozó cégünk. Daewo Avia, Atego+pót, 2 db Sprinter. Mentünk otthon is, és nemzetközibe is. A meló viszont egyre kevesebb lett, amit sokszor ki sem fizettek, vagy egyre szarabbul fizették a kilométert.
    Eladtuk az Aviát, utánna a pótot. Szép lassan leépültünk.
    Aztán jöttek a Mercedesek...
    Amikor meghirdettük a Mercedeseket, akkor már el is dőlt, hogy kijövök.
    Az a baj, hogy semmi esélyt nem látok, hogy haza menjek.
    Szeretek kint lenni, itt megbecsülnek, a melómat is szeretem.
    Lehet mondani, biztos a melóm. Ital nagykerben melózom, inni mindig fognak a németek :D ! Is :D !
    Egy kis szösszenet még, hogy miért is nehéz haza menni:
    Exnejem megkért, hogy hozzam ki a fiát melózni pár hétre. A srác 5 hét alatt 1400-1500 eurót keresett. Lehet, az anyja vagy az apja 3 hónap alatt keresett ennyit. Szóval nem egyszerű....
    Nem minden a pénz, de a kb azonos bolti árak mellett, nem akarok harmad annyiért dolgozni. Már, ha egyáltalán van meló, és nem csak közmunka.

    Nyáron, karácsonykor, húsvétkor szoktunk össze jönni haverokkal pókerezni, vagy ide-oda beülni, kajálni, inni egyet. Szoktam 1-2 rokonnal pár napot nyaralni is.
    A szüleimmel, meg minden nap beszélünk whatsappon.
    Jobb mint a semmi, vagy jobb mint 20éve volt, mint amikor csak telefon volt. Vagy az sem...
    Ez van...

    Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Új hozzászólás Aktív témák