Új hozzászólás Aktív témák

  • cocobanana

    tag

    válasz phanzetomox #67004 üzenetére

    Kihagytad azt a opciót, hogy hosszútávú befektetés és mik a célok, és a hitet. Ez a hármas nagyon fontos a kripto világban. Én most májusban több százezer forintot pakoltam a kriptoba és folyamatosan pakolni fogom bele a pénzt, amikor látom eléggé bezuhan a piac, és amikor véget ér a bikapiac, következő évben még jobban fogom vásárolni a kriptokat, amikor mínusz 80% esnek be az altok 2022-2023-ra. Első legfontosabb hinned kell a kriptoban és ha hiszel bele, akkor nyugodtan fektessen bele az ember pénzt. Viszont hosszútávban kell gondolkozni és nem rövidtávon, hogy most köv hónapra mi lesz, (ebben az évben lehet, év végéig számolni) hanem a 25-26 os következő bikapiacra kell már felkészülni és több milliónyi coinokkal betárazva. Akik 18 óta fektetettek bele nyomott áron, azok mostanra már nagyon jól jártak, és év végére még jobban fognak. Évekre kell itt számolni, hogy sikeres legyél a befektetésben. Ezt csak azért mondom, mert sok köztük az új ember köztük én is, csak én utóbbi időben nagyon sok időt tettem bele a kripto tanulásban és informáltam magam, alakítottam ki a stratégiámat, és elvárásaimat és céljaimat. Lehet a kriptot úgy csinálni, amiket te írtál, hogy szerencsejátékon venni coinokat, vagy kereskedni vele, de lehet hosszútávban is gondolkodni, ami nekem szimpatikus és szerintem sok más embernek is az, aki hisz a kriptoban és sokkal magasabb szinten nézi a dolgokat. (Évekre). Csak egy példa. Ott van a Ziliqa, te abból veszel x mennyiséget, amikor alacsony az ára. Kitűződ te 1$ fogod eladni. Folyamatosan veszed a Ziliqát, amikor piaci árához képest, jóval alacsonyabb az ára és amikor 1$ eléri, akkor eladod. Lehet ez nem idén lesz, lehet majd csak jövőre vagy majd a következő bikapiacban, de ha hiszel benne és tudod jó projekt, akkor az téged fog igazolni. De mondhatnám a Chillizt is, hogy 3$ akarod azt eladni. Csak hinni kell benne és türelmesnek lenni. Ezért kell olyan projekteket befektetni, ami mögött van megfelelő csapat, twitteren aktív...stb. Nem ilyen Shiba meg társain kell meggazdagodni, mert az soha büdös életben nem fogja az 1$ elérni, mint sokan hiszik. Viszont sok embernek ez nem megy, mert egyből akarnak mindent, vagy nem tudják pszichésen elfogadni azt a dolgot, hogy a coin száma számít és nem az, hogy most mennyi az árfolyam. Kit érdekel az, hogy te veszel valamilyen coint és akkor most -50% zuhant az értéke meg a portfoliód. Semmit nem számít, az csak egy adott árfolyam. A coin mennyisége számít és a hited a kriptoban és a célárjaid és a befektetésed. Ezért kell magadnak egy olyan reális célárat belőni, amit az adott coin eltud érni és te elakarod adni azért. Valaki pl a Chilizz 1$ eladná valaki 3$, vki 5$. Mindegyiket elfogja érni évek múlva, csak ki kell tartanod mellette.

    Ja és még annyit, abban is igazad van, hogy kell bele egy megfelelő pénzt tenni, hogy az ember valóban érezze azt, hogy benne van egy x összeg. Nyilván mindenkinek más az a x összeg, de szerintem 100.000 ft alatt nem érdemes elkezdeni a kriptoban való befektetést, mert nem fogja az ember komolyan venni. Legjobb taktika az, ha folyamatosan elteszünk egy adott tőkét a kriptora és akkor fektetjük be, amikor lent vannak az árak. Lehet ez havonta 20-30e ft is, csak legyen belőle egy folyamatosság, hogy folyamatosan teszünk félre tőkét és amikor alacsonyan vannak az árak, akkor veszünk coinokat. De mindenki úgy csinálja a kriptozást, ahogyan ő tudja és akarja. Csak nem véletlenül lesznek a lúzerek, akik mínuszban eladják, vagy befektettek 4000$-on ETH-ba és köv hónapban már 10.000$ várják tőle, aztán nem jön össze és megy a siránkozás. Ha befektetsz pénzt, azt már nem veszed ki, nem nyúlsz hozzá, csak akkor ha céláradat eléri. Ezt sokan nem értik meg, ezért mondják nem olyan pénzt kell berakni, ha tönkremegy a mosógép, jön váratlan kiadás, hogy akkor a kriptoból való pénzedhez nyúljál. Nem, nem nyúlsz hozzá. Meg az elvárások is függenek te mit akarsz a kriptoból. Új házat? Új kocsit? Új Iphone? Ezeket is mind meg kell határozni, mert 50.000ft ból nem fogsz egy új házat venni, ahhoz bizony bele kell tenned milliókat is. Nagyon sok ember nem tudja ezeket, csak befektetek aztán jóvan, lesz ami lesz.

Új hozzászólás Aktív témák