Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocobanana

    tag

    Sziasztok!

    Kezdő vagyok még ebben a világban, ezért szeretnék tanácsot kérni. Megéri most újként beszállni ebbe a világba? Úgy értem, mennyi kártyára lenne szükségem, ha havi 200e forintot szeretnék megkeresni vele? Továbbá melyik éri meg jobban bányászni vagy kripto valutákat venni?

    Véletlenül bukkantam rá erre a bizniszre, viszont néztem grafikonokat tavalyról. Ott pl tavaly 3m ft volt a bitcoin, mára 16m ér. Ránéztem a többi coinra, még az Etherium ami nagyon megugrott 50e volt, mostanra 825e forintot ér. Mennyire érdemes venni Etheriumból 1-3 dbot? Vagy azt a pénzt érdemesebb lenne videókártyára költeni és bányászni? Mi alapján ugranak meg így az értékek? Többi coin is szépen ugrott Cardano, Litecoin...stb Ezek most olcsóak a bitcoin és Etheriumhoz mérve, létezhet pár év múlva ezek is több százezreket fognak érni, netán milliókat?
    Nem tudom eldönteni érdemesebb vgat venni és bányászni vagy valutákat venni helyettük? Ti tapasztaltabbak, akik benne vagytok, hogy látjátok?

  • cocobanana

    tag

    válasz Dare2Live #63994 üzenetére

    Köszi. Néztem ytb több videót, ami kripto valutákkal foglalkoznak, szinte mindenki azt mondja, érdemes 100.000 forintot belefektetni. Pl ami most Cardano 403 forinton van, abból bőven bevásárolni mert menni fog. Én abból indulok ki, hogy régen 10 éve bitcoint 100$ lehetett venni, most aki abból vett 1-2 és nem adta el, hanem várt vele pl mostanáig az nagyon jól járt vele. Vagy tavaly 3m forint volt és most mennyin van. Miért ne futhatna be a többi coin is ilyen életpályát. Nem azt mondom 16m fog érni egy Cardano, de lehet 1-2 milliót igen 10 év múlva vagy még hamarabb. Akkor, ha most vettem belőle 400 forintért x összegig, akkora bukó nem lehet semmiképp. Legalábbis logikusan ezt raktam össze a ytb videókból, meg tavalyi táblázatot megnéztem. Viszont Ethereumból, ha vennék 1-2, nem tudom jövőre is fog e akkorát ugrani vagy azutáni évek múlva. Igen tudom ez a jövő a kérdése, meg kicsit szerencsejáték is ez a dolog.

    Mert vga-al az a bajom, baromira drágák amik jól termelnek és ahhoz hogy visszahozzák a pénzt, ahhoz több mint félév vagy 10 hónap is eltelhet. És ha már akkor Ethereum nem fog annyit érni, vagy bezuhan a vga ár vagy bármi, nem tudom, akkor igen lehet bukni. Ettől parázok. Ráadásul, ha minden hónapban ki is venném a pénzt, akkor meg navnak is utalni kell 35%, de annak pontosan nem néztem utána, hogy éves szinten kell e vagy havonta. Annyira nem vágom a bányászást, de fix jövedelmet akarnék belőle, minimum 200.000 forintot, csak kitudja ha bedől valami akkor mi lesz. Mert nézegettem a rigeket, akik több misiért adják el, azok pl miért adják el, ha olyan jó biznisz ez? Lehet ők tudnak már valamit és emiatt adják el, mert befog dőlni a bányászás? Nem értek hozzá annyira, nézzétek el nekem csak próbálok tájékozódni, vállalkozásba kezdeni.

  • cocobanana

    tag

    válasz mihione #64005 üzenetére

    Igen értem ezt, hosszú távú befektetés a kripto. Csak olyan helyzetben vagyok, hogy betehetek x összeget egy vállalkozásba, és ha most kriptovalutába teszek, akkor nem az a célom +50k nyereséggel kivegyem, hanem milliókat vagy több százezer forintért akarnék 1 coint eladni. Ha 10 év múlva történik meg akkor akkor. Nem tőzsdézni akarok, hanem beakarom forgatni egy nagyobb összeget ezekbe, hogy később többszörösét vegyem neki. Azért nagyon durva laikusként azt látni, 10 éve 100$ dollárért lehetett venni és most mennyiért lehet eladni. De tavaly 3m ugrás is durva most, 17m forintot ér. Nyilván nem lehet ezt tudni, meg mondom csak pár napja kerültem kapcsolatba ezzel a világgal. De ha most olcsón megveszek alt coinokat, kitudja 5-10-15 év múlva mennyit fognak érni. Az is lehet nem fog ilyen történni, csak ha most van rá lehetőségem, ezért beakarok lépni ebben a világba. Viszont bányászni tartok azért, mert oda több milliót forintot kell beraknom, hogy az fixen működjön. Annyira bátor meg nem vagyok, mert nem értek hozzá, hogy ha most hypeban megy Ethereum, hogy 8-10 hónap múlva is visszahozza e az árát vagy nem történik valami baj. Illetve az se értem, ha ennyire jó buli ez, miért adják itt el hw n a rigeket?

  • cocobanana

    tag

    válasz nort_on #64012 üzenetére

    Őszintén én magam sem tudom, miben érdemes befektetnem. Csak olyan helyzetben vagyok, hogy tudnék vállalkozni valamiben, de úgy semmihez nem értek. (Örököltem)
    Viszont nézem itt a dolgokat mi hogy van. Ha jelenleg bányászni akarok, akkor elvileg Ethereumot érdemes, mert az fizet legjobban, legalábbis ezt dobja ki a táblázatok amiket nézek. Illetve a másik minimum 3 db 3090 vga kellene, az meg 3 millió forint. Elvileg az 360mh (nem tudom hogyan kell kiszámolni, csak láttam itt valaki 3090 120mht írt). Legalább 1,5 év kell mindennap 24 órában menjen, hogy visszatermelje az árát, és hogy Ethereum tartsa magát, vagy még feljebb menjen árban. Mostani áron napi $21.54/0.00864385 ETH szedne ki. Ahol néztem oldalt, ott ilyen adatokat adott ki. Viszont eléggé rizikósnak érzem, mert ha Ethereum nem fog menni, akkor az gond. PL Litecoinnnál nem fizet annyit, mint a fentiek. De nyilván kezdő vagyok ebben, ezért kérném őszinte véleményeket, tapasztalatokat, akik "komoly" szinten űzik, értsed érdemes e belevágni több millió forintot vagy nem.

  • cocobanana

    tag

    válasz prmcsk #64019 üzenetére

    Értem.
    És azok mely videókártyák?
    Ahogy nézem most minden vga el van szállva. Lehet tényleg nem érdemes most már ebbe beleszállni ilyen árak mellett, hamarabb kellett volna.

  • cocobanana

    tag

    válasz pepeSTAAR19 #66687 üzenetére

    Szia!
    Én a Binancet ajánlom, szerintem az egyik legjobb oldal és megbízhatónak tűnik. Én május közepén szálltam be több százezerrel forinttal és a napokban, ahogy esik a coinok ára, úgy veszem őket százezer forintjával, amelyikben látok potenciált. Nagyok jó coinok van a top 100-ban és azokból választottam ki jó párat, amiben nagy potenciált látok. Most, hogy esnek az árak, megint veszem őket. Nem akarok neked ajánlani coint, mert nem tudhatom, hogy bejön e. Elmondom én miket vettem nagy mennyiségben. Dot, Vet,Zil,One,Chz,Link, Tezos, Xlm, Avax. Ezekből vettem a legtöbbet és ezekből is fogom még. Ha az Ada ára beesik még jobban, akkor nyilván abból is, de az utóbbi időben eléggé feltört már és akkor nem éreztem jó beszállónak, de ha az is beesik eléggé, akkor Adát is fogok.
    Elején én rigben gondolkoztam, de sokat utána olvastam, meg informálódtam és rájöttem nem éri meg nekem már a rig befektetés, (x millió forint), mert kitudja mennyire fogja visszahozni az árát, meg beállítási problémákkal foglalkozni stb. Ezért döntöttem el, hogy azt a több millió forintot inkább kripto valutába teszem, mert sokkal nagyobb profitot tudok belőle kihozni, mintha eth bányásznék, főleg hogy jön a eth 2.0, aztán más kriptokat felesleges bányászni már, mert nem hozna annyi profitot. Szóval én a rig árát, kripto valutákba kezdtem el befektetni, folyamatosan. Mindig ahogyan esik az ár, úgy tolom bele a pénzt. Mostani helyzetbe nem tudni korrekció ez, és 1-2-3 hónap múlva megindulunk e felfelé, ezért is veszek most nagy mennyiségben, hogy addigra bőven kifogom tudni venni a tőkét, ha még ebben az évben megindulunk felfelé. Nem zárom ki a kapuját. Ha mégse, akkor sincs baj, akkor majd évek múlva indul meg a piac. Viszont nem egyszerre pakolom bele az összeget, hanem mindig várok jelentős zuhanásokat, napokat és az alapján. Ha most teljesen bezuhan az egész kripto, értsed 20.000$ a bitcoin, akkor még jobban fogom venni a többi alt coint. Én full befektetésnek veszem, ha 2024, 2025-re térül meg akkor arra. Nem az árfolyamot nézem, hanem a coinok számait. Végig néztem a 13-14, 17-18 éveket mennyire megtudott nőni a coinok árfolyama és rengeteg pénzt van benne. Egyszerűen ha hiszel a kriptoba, akkor csak vegyed nyugodtan. De azért ne a magas áron, amikor minden egekben van, mert akkor már eladni kell. Most kiváló beszálló pont, de ne az egész tőkédet tedd bele, mert nem tudni korrekció ez és megindulunk pár hónap múlva felfelé, vagy medve piac és még jobban beesnek az árak, és pár évig ez lesz, de aztán megyünk fel. Hit kérdése. Nagyon sok videót megnéztem a témában, a gazdag milliárdosoknak, már a dollár nem pénz. A bitcoin náluk a mértékegység és abból akarnak minél többet. Ne ijedjél meg, hogy a pénzed elveszik, mert nem fog, csak jelenleg ha veszel coint lehet dollárban nem annyit ér most az ára, de hidd el x évek múlva többszörösét fogja, csak ilyenkor kell venni, és nem akkor amikor portfolió és index és társai megírják 300.000$ van a bitcoin, mert olyankor már eladni kell, amiket olcsón megvettél évekkel ezelőtt. Gondoljál 24-25 évekre. Én így teszem. Végszóra még annyit, tényleg olyan pénzt tegyél bele, amire nincs szükséged. Se nyaralásra, se spórolásra, se ha közben jön valami, bármi történik, azt a pénzt nem fogod már kivenni, csak akkor ha az adott coinod eléri a cél áradat. Pl meg mondod Vechain (Vet) számodra 1$ ér. Addig nem adod el a több ezer vetedet, amíg 1$ nem lesz. Így gondolkozzál. Amit beraksz pénz, azt csak akkor veszed ki, ha a coinod elérte az cél árat. Ha ez 5 vagy 10 év múlva történik meg akkor , akkor. Csak így lehet lambod vagy bármid amire igazán vágysz. Hajrá.

  • cocobanana

    tag

    válasz phanzetomox #67004 üzenetére

    Kihagytad azt a opciót, hogy hosszútávú befektetés és mik a célok, és a hitet. Ez a hármas nagyon fontos a kripto világban. Én most májusban több százezer forintot pakoltam a kriptoba és folyamatosan pakolni fogom bele a pénzt, amikor látom eléggé bezuhan a piac, és amikor véget ér a bikapiac, következő évben még jobban fogom vásárolni a kriptokat, amikor mínusz 80% esnek be az altok 2022-2023-ra. Első legfontosabb hinned kell a kriptoban és ha hiszel bele, akkor nyugodtan fektessen bele az ember pénzt. Viszont hosszútávban kell gondolkozni és nem rövidtávon, hogy most köv hónapra mi lesz, (ebben az évben lehet, év végéig számolni) hanem a 25-26 os következő bikapiacra kell már felkészülni és több milliónyi coinokkal betárazva. Akik 18 óta fektetettek bele nyomott áron, azok mostanra már nagyon jól jártak, és év végére még jobban fognak. Évekre kell itt számolni, hogy sikeres legyél a befektetésben. Ezt csak azért mondom, mert sok köztük az új ember köztük én is, csak én utóbbi időben nagyon sok időt tettem bele a kripto tanulásban és informáltam magam, alakítottam ki a stratégiámat, és elvárásaimat és céljaimat. Lehet a kriptot úgy csinálni, amiket te írtál, hogy szerencsejátékon venni coinokat, vagy kereskedni vele, de lehet hosszútávban is gondolkodni, ami nekem szimpatikus és szerintem sok más embernek is az, aki hisz a kriptoban és sokkal magasabb szinten nézi a dolgokat. (Évekre). Csak egy példa. Ott van a Ziliqa, te abból veszel x mennyiséget, amikor alacsony az ára. Kitűződ te 1$ fogod eladni. Folyamatosan veszed a Ziliqát, amikor piaci árához képest, jóval alacsonyabb az ára és amikor 1$ eléri, akkor eladod. Lehet ez nem idén lesz, lehet majd csak jövőre vagy majd a következő bikapiacban, de ha hiszel benne és tudod jó projekt, akkor az téged fog igazolni. De mondhatnám a Chillizt is, hogy 3$ akarod azt eladni. Csak hinni kell benne és türelmesnek lenni. Ezért kell olyan projekteket befektetni, ami mögött van megfelelő csapat, twitteren aktív...stb. Nem ilyen Shiba meg társain kell meggazdagodni, mert az soha büdös életben nem fogja az 1$ elérni, mint sokan hiszik. Viszont sok embernek ez nem megy, mert egyből akarnak mindent, vagy nem tudják pszichésen elfogadni azt a dolgot, hogy a coin száma számít és nem az, hogy most mennyi az árfolyam. Kit érdekel az, hogy te veszel valamilyen coint és akkor most -50% zuhant az értéke meg a portfoliód. Semmit nem számít, az csak egy adott árfolyam. A coin mennyisége számít és a hited a kriptoban és a célárjaid és a befektetésed. Ezért kell magadnak egy olyan reális célárat belőni, amit az adott coin eltud érni és te elakarod adni azért. Valaki pl a Chilizz 1$ eladná valaki 3$, vki 5$. Mindegyiket elfogja érni évek múlva, csak ki kell tartanod mellette.

    Ja és még annyit, abban is igazad van, hogy kell bele egy megfelelő pénzt tenni, hogy az ember valóban érezze azt, hogy benne van egy x összeg. Nyilván mindenkinek más az a x összeg, de szerintem 100.000 ft alatt nem érdemes elkezdeni a kriptoban való befektetést, mert nem fogja az ember komolyan venni. Legjobb taktika az, ha folyamatosan elteszünk egy adott tőkét a kriptora és akkor fektetjük be, amikor lent vannak az árak. Lehet ez havonta 20-30e ft is, csak legyen belőle egy folyamatosság, hogy folyamatosan teszünk félre tőkét és amikor alacsonyan vannak az árak, akkor veszünk coinokat. De mindenki úgy csinálja a kriptozást, ahogyan ő tudja és akarja. Csak nem véletlenül lesznek a lúzerek, akik mínuszban eladják, vagy befektettek 4000$-on ETH-ba és köv hónapban már 10.000$ várják tőle, aztán nem jön össze és megy a siránkozás. Ha befektetsz pénzt, azt már nem veszed ki, nem nyúlsz hozzá, csak akkor ha céláradat eléri. Ezt sokan nem értik meg, ezért mondják nem olyan pénzt kell berakni, ha tönkremegy a mosógép, jön váratlan kiadás, hogy akkor a kriptoból való pénzedhez nyúljál. Nem, nem nyúlsz hozzá. Meg az elvárások is függenek te mit akarsz a kriptoból. Új házat? Új kocsit? Új Iphone? Ezeket is mind meg kell határozni, mert 50.000ft ból nem fogsz egy új házat venni, ahhoz bizony bele kell tenned milliókat is. Nagyon sok ember nem tudja ezeket, csak befektetek aztán jóvan, lesz ami lesz.

  • cocobanana

    tag

    válasz Necro_Ramone #67056 üzenetére

    Ha elolvastad, az írásomat, abban leírtam HIT, HOSSZÚTÁV, kérdése. Kit érdekel, hogy Musk mit nyilatkozik vagy mit mond. Senkit nem érdekel. Ha összehullik, akkor mi van? Csak azok esnek pánikba, akik lúzerek, és nem látják nagyobb távban a kriptot.. Kripto világ meg volt Musk nélkül és azután is meg lesz. Párszor biztos összeomlik ő miatta és akkor mi van? Látod pont a hozzád hasonló emberek ne kezdjenek el kriptozni és fektessenek bele, mert nincs hitetek és türelmetek hozzá. Ti akkor fogtok beszállni, amikor 2030-ban a bitcoin 500.000$ vagy 1 millió $ lesz a csúcsán, csak addig mi "hangyák" már évekkel ezelőtt vásároltuk a coinokat és nem adtuk el, csak akkor ha a mi célárainkat elérte (mindenkinél más a célár) és nem foglalkoztunk Muskkal és társaival, és akkor szépen eladjuk őket, és vesszük a házat, kocsit mindenki azt, amit akart a kriptotól, ti meg csak pislogtok. Ezt kell megérteni, vagy hiszel benne vagy nem.

  • cocobanana

    tag

    válasz South Velen #67059 üzenetére

    Neked is csak azt tudom mondani, mint az előző emberkének. Ha hiszel benne és fektetsz bele pénzt és türelmes leszel, és majd amikor az adott coinok eléri a céláradat, akkor azt eladod, és abból lesz kézen fogható valós érték, amikor egy 50 milliós lakást veszel a fővárosban. Lehet ez csak 2030-ra fog megtörténni. De ha így állsz hozzá, hogy piramis játék meg gambling stb, akkor felejtsed el, mert nem való neked ez a világ, ha így állsz hozzá. Semmi köze nincs a piramis játékhoz, meg ilyenekhez. Viszont azokra az emberekre se legyél irigy, akik láttak benne egy jó befektetési lehetőséget és mertek nagyobb x összeget belerakni és kitartottak mellett x éveken át, és amikor elérte a Bitcoin az 1 millió $, akkor ők igenis eladják és értéket teremtenek belőle, mert vesznek belőle lakást, kocsit, ki éppen mit, mert ők hittek benne. Tudok neked mondani olyan embereket, akik 15-16-ban elkezdték és mostanra már milliómos milliárdos vagyonuk lett és nem gazdag emberek voltak, csak mertek fektetni bele minimális összeget, minden hónapban, mert hittek benne. Alacsony áron 1-2 centen, akkor vettek minden hónapban pl 20-50e forinton több ezer coint és évek alatt összegyűlt már annyi több százezer coin, hogy a mostani bikapiacban, már áprilisban több tízmillió forintért adták el. Akik most kezdik el, és mostani áron veszik ami magas jelenleg, az 2030-ra baromira kicsi lesz már, de 2025-re is, ki hogy áll a témához. Lehet gürizni egész évben, életben és tisztességesen dolgozni, "értéket" teremtesz, vagy befektetsz és kitartasz mellette és amikor eljön az adott kitűzött célárad, eladod a coint és abból a pénzből "értéket" veszel. Igen sok embernek alapvető gondolkodási problémája van az életről meg mindenről, és nem tudják átkódolni magukat, máshogyan gondolkozzanak. Pedig kripto világhoz pont ez kell. Bár tudom ez a oldal, nagyon hardveres alapokon és realisztikus dolgokon nyugszik, szóval emiatt sem akarok nagyon pszichológiába, sors, dolgokba belemenni. Mindenki azt gondol a kriptoról amit akar.

  • cocobanana

    tag

    Még egy utolsót írok ide, többet nem, mert azt hittem ez a topic egymás segítéséről szól és mindenki hisz a kriptoban, azért van itt és segíti a másikat, támogatja és nem savazásról van szó. Ugyanez megy itt, minden minden internetes oldalon.

    Az, hogy 1 hónapja ismerkedtem meg a kripto világgal és most ezt hozzátok fel ellenem, az semmit sem számít. Én azóta mindennap 5-7 órán át fórumokat olvastam, grafikonokat elemeztem, ytb videókat néztem, folyamatosan tanultam és informálódtam a témában, mert komolyan állok hozzá és veszem is. Sok anyag után, kialakult bennem egy vélemény, amit leírtam előzőekben, aki akarja megfogadja tanácsként, aki nem az nem. Lehet ti 10 éve követitek a kripto eseményeket, de mégse hisztek benne, pedig ott volt az orrotok előtt, hogy "gazdaggá" váljatok, ha mertetek volna belefektetni. Persze láthatatlanul nem tudom ki fektetett bele komolyabb x összeget évek alatt (milliókra gondolok), de aki anno kezdetetekbe tett bele pénzt, az mostanra már nincs megélhetési problémája, de elég ha csak 18-19 évre megyünk és akkor vásárolt be rendesen és mostanra bőven jól meg van, ha nem volt kapzsi és áprilisban eladta egy részét és profitot kivette belőle. Az egy több milliós lakás ára, vagy kocsié. Ami valljuk be nem rossz, amikor mínusz 80% ban vetted meg az adott coint. Most pl 100.000 Forintért egy chilizzből nem tudsz annyit venni, mint 19-20 évekbe tudtál volna és ha csak idén áprilisban eladtad volna, az már egész jó pénz, és csak 1 coin és csak 1 tőkényi összeg, amit befektettél.

    Az egy dolog, hogy ti 10 éve benne vagytok, de vajon mennyien is mertetek bele komolyabb pénzt tenni és nemcsak a kripto híreket olvassátok amiket ide kiírnak, meg mindennap a fórumban írjátok a dolgaitokat, most ennyin vagy az árfolyam hahahaha, lufi az egész, most meg a csúcson ó yeah, jön a lambo. Lehet itt ezen lovagolni meg minden, de aki hisz benne és türelmes és mer befektetni, annak bőven megfog térülni. Csak egy példa 90 években is lehetett venni kosaras kártyát Jordanről pár ezer forintért és sokan is vettek és rá következendő években el is adták. Akik viszont tartották és most adnák el, jóval drágábban tudják és későbbiekben még drágábban fogják eladni. De mondhatnám a papír 200 forintost is, ami 98-ban lett bevezetve és 2009-ben lett kivonva, de akinek van belőle az akár 80.000 forintért is eltudja adni 1 dbot, de minimum 35.000 forintért is, attól függ milyen évjáratú van meg neki. Ezt is közületek ki gondolta volna, tartson papír 200 forintost és rá 10 év múlva adja el, még drágábban. Nekem vannak régi érméim, 50 forintosaim darabjai 15.000 forintot érnek, ha beakarnám váltani, de Kossuth 100-om is van, ami 35.000 forintot ér.

    A lényeg ebből az, tök mind1 most az adott coin mennyi árfolyamon van, ha hiszel benne és olyan coin választottál, ami egy fontos projekt van mögötte (Nem a Shiba és társai), kitartasz vele éveken át, megfog térülni. Persze senki sem tudja neked garantálni én se, de teszel rá egy lehetőséget, hogy hiszel benne. Ha nem hiszel a kriptoba, akkor kár csinálni, de fura nekem kell elmondanom nektek ezeket, aki csak 1 hónapja ismerkedett meg vele, ti meg 10 éve, és mégis kétkedve álltok hozzá és a jövőjéhez. Nekem mind1 aztán mit csináltok, csak én azokat az embereknek akartam segíteni, akik idetévednek újként, és nem fektetettek időt a kripto tanulásba, megértésében és bizonytalanok, hogy belevágjanak és mivel jár a dolog. Van, aki utána néz a dolgoknak és mer befektetni, vak aki nem. Van benne hatalmas potenciál, de igen van benne kockázat is, mert az adott pénz hibernálva lesz, amíg az a coinod el nem éri a célárat. Én mindent részletesen leírtam, ahogy én gondolom, nemcsak azzal dobálózok, hogy jaj itt a Elon Musk, meg szerencsejáték, meg kitudja 2030-ban mi lesz vagy jövőre stb, vagy csak 1-2 soros frappáns választ adok. Mindenki levonhatja magának a tanulságot és az alapján eldöntheti, szeretné megadni magának azt a lehetőséget, hogy kriptoból vegyen magának egy családi házat évek múlva, vagy azt mondja nincs mögötte valós érték, meg szerencsejáték az egész és egyéb módon vesz családi házat magának. Ez egy lehetőség mindenki számára, nem kötelező. Én nem akarok rábeszélni senkit sem, csak elmondtam az én álláspontomat. Én a hitemet és nem kevés összeget a kriptoba fektettem, fektettek ezután is. (milliókat), mert én nagyszerű befektetésnek látom a coinokat.

    Remélem a tagolás is megfelel egyes embereknek. Részemről befejeztem azt, hogy többet hozzászóljak itt a topicba, mert nincs értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák