Új hozzászólás Aktív témák

  • Flojd

    csendes tag

    válasz HSM #11968 üzenetére

    Először is leszögezésképpen én is dupla tápról hajtom a riget, tökéletesen működik. Megnyugodhatsz semmi kár nem fog okozni, potenciálkülönbség nem tud kialakulni. Igaz hogy a pci-e is ad 12V-ot, de ez a vga-an belül, egy teljesen más áramkört hajt meg mint a külső tápról jövő 12V. Innentől kezdve nem alakulhat ki potenciálkülönbség. Ha fizikailag egy áramkört hajtanának meg, akkor nem lehetne két különböző pontról táplálni, mert hiába egy tápról hajtod, akkor is lehetnek apró feszültségeltérések, a vezeték hossza, a plusz csatlakozókkal megszakított pontok miatt. Potenciálkülönbség akkor alakulhatna ki két elszeparált áramkör között, ha mondjuk nem 12-12V-ot és emiatt a megfelelő mennyiségű áramot küldesz rá, hanem a 12V pci-e mellé rányomsz 230V-ot, mert ekkor már a nyákon lévő vezetősávok közti gyári szigetelő távolság nem elég, így a vezetősávok elkezdenek kapacitívan dolgozni, szóval mint egy kondenzátorban kisülések keletkeznek közöttük. De ez csak egy probléma, mert a nagy áram hatására a passzív alkatrészek kiégnek. De ez is csak egy hibás tápnál fordulhat elő. De ekkor már mindegy, mert így is úgy is tönkretesz valamit.
    A másik dolog, hogy ha a két különböző táp miatt egy alkatrészen potenciálkülönbség is alakul ki az nem lehet akkora, hogy az ártson neki, mert az alkatrészeknek van tűrésük, ezek pár százalékos értékek. Összegezve a mai tápokat már nagy pontossággal gyártják (az érzékeny mikroáramkörök miatt), így két különböző táp között nem tud ugyan akkora névleges feszültségen akkora különbség lenni, ami árthat egy áramkörnek (eltérések maximum század voltosak lehetnek, de ha jó a tűrése az alkatrészeknek akkor még tizedesek is lehetnek). Nekem ment már régebbi gépem majdnem 13V-ról mint ahogy kimértem és semmi baja sem volt. Ezeket a modern áramköröket már így gyártják, tervezik, hogy a névleges feszültségtől való eltéréssel meg tudnak küzdeni. Ha mégis lenne akkora különbség, akkor az már azért van mert valamelyik táp hibás.

Új hozzászólás Aktív témák