- Elon Musk meghatározóvá teszi a SpaceX-et Olaszországban
- Trump is bejelentett egy 20 milliárd dolláros adatközpont-fejlesztést
- Nem minden chipért kapkodnak, leépít az egyik japán chipgyártó
- Jön Trump, Zuckerberg és a Meta pedig 180 fokos fordulatot vett
- CES 2025: robotokat tréningez az NVIDIA, és összeállt a Toyotával
-
IT café
Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!
Új hozzászólás Aktív témák
-
senior tag
válasz joiner007 #70843 üzenetére
(LF65) Time shift (lg-ül Live Playback) van, mint tisztáztuk. Ha elindítod, akkor folyamatosan vesz, de max két órát lehet visszamenni az időben (de eddig én még sosem jutottam - ezt a kézikönyve mondja). Lehet közben csatornát váltani, nem szól érte, váltás után értelemszerűen a másik csatornát veszi. A tévé kikapcsoláskor az addigi felvétel elveszik, de visszakapcsolás után automatikusan újrakezdi a pufferelést. Live playback alatt a felvétel gombot megnyomva az addigi felvételt el lehet menteni (beleértve a korábban pufferelt adást is, ha jól nézem.)
(De time shift helyett én továbbra is biztonságosabbnak érzem a felvétel gombot. Ha megnyomom, akkor elkezdi venni azt, amit nézek: 30 perctől választhatok felvételi időtartamot kb. 3 óráig, vagy guide szerint a műsor végéig. A hosszt menet közben változtathatom, ha meggondolom magam. Ha elfeledkeznék a felvételről és csatornát váltanék, akkor figyelmeztet, hogy ne tegyem. Ha kikapcsolom a tévét, akkor vesz tovább. Ha előbb vége lesz a műsornak, akkor a felvétel megállítható és menthető. Felvétel közben ugyanúgy lehet nézni, mint time shiftnél, MR vagy egér erősen ajánlott...)
Felvenni legalább 80 GB-os merevlemezre, vagy legalább 4GB-os pendrive-ra lehet. (Nem minden pendrive-ot szeret, de kis trükkel rá lehet venni, hogy arra is vegyen, ami nem tetszik neki - ilyenkor azért lehetnek anomáliák.) A time shift (Live Playback) a leírás szerint csak merevlemezzel megy. A beérkező bitfolyamot rögzíti, így egy felvétel helyfoglalása attól is függ, hogy milyen bitrátával jön az adás (csatornánként és szolgáltatóként változhat.) Nálam HD adás kb. 5GB/óra, az SD 1-1.5GB/óra körül lehet. Kezeli a partíciókat, nem formázza újra a lemezt, így elvileg a merevlemez más célra is használható (de itt is lehenek anomáliák). A felvételek maximális száma 600 (de arra már nem emlékszem, hogy partíciónként vagy összesen.) Felvételre több partíció is használható.
Felvétel-visszajátszás tekintetében az alap dolgokat tudja (azaz lényegében nem tud többet, mint egy hagyományos PVR), más STB-knél megtalálható okos funkciókat (interneten keresztüli programozhatóság, sorozatfelvétel, stb.) nem tud (vagy én voltam figyelmetlen.)
Analóg adást lehet felvenni, de nem érdemes... A felvétel közbeni más (élő tv-)műsor nézést kiveséztük, gyakorlatilag nem nagyon lehet.
Amit még érdemes lehet megfontolni, hogy a kezelés kissé vontatott (megnyomom a stop gombot és 5 másodperc, mire megkérdezi, hogy leállítsa-e a felvételt), a felhasználói felület pedig elég körülményes (ami egy egérrel és billentyűzettel kiegészíthető eszköznél legalábbis meglepő). Ezt vásárlás előtt javasolt kipróbálni, hogy mennyire zavar. Médialejátszásnál, felvételek visszanézésénél MR vagy egér ajánlott (mert tekerni max 16-szorosan tud...)
(#70836) Pumma, (#70839) Watt25 Annyiban messzemenően egyetértek, hogy vásárlás előtt tájékozódni kell, beleértve az összes apró betűs részt (nem csak tévénél, hanem sajnos mindennél és mindenhol). A gond az, hogy ez manapság egyre nehezebb. Ha maradunk az LG tévéknél, akkor azt látjuk, hogy az internetes felületek tele vannak hibákkal, a telefonos support vagy nem tudja a választ, vagy rosszul tudja, (esetleg tudja, de nem mondhatja meg), a termékhez kapott kezelési útmutató leginkább biztonsági és jogi szövegeket tartalmaz, a tényleges információ minimális (pl. megnevezi, hogy a távirányító gombjai milyen funkciókat takarnak, de nem magyarázza el magát a funkciókat), (számon kérhető) műszaki adatokat pedig gyakorlatilag nem tartalmaz. (A tévére telepített guide is tele van ilyen szövegekkel, hogy "területtől függően változhat", "amennyiben a készülék támogatja", stb.) A szoftvernél az LG is követi a korszellemet (vedd meg a hardvert (jelen esetben a tévét), és üzemeltesd, de az innentől az a vállalat infrastruktúrájának a része, az fut rajta, amit az vállalat jónak lát, azt csinál amit a vállalat jónak lát, neked semmi közöd hozzá.)
[ Szerkesztve ]
''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''
-
meci77
tag
válasz joiner007 #70843 üzenetére
+1. Én is pont ebben a cipőben járok, használok -többek között- egy 42LT75-ZA tv-t, 2008-as gyártású, tökéletesen működik (ja, és még a távirányítója is hibátlan). Cserélni szeretném, de nem tudom hogy mire? Sajnos sincs USB port. (több tv-t is használunk, ez a hálóban lakik). Persze nem éget a dolog.
Az az igazság, hogy ez előtt volt egy másik 42-es, egy 42LC2RR. Ez egy valódi duplatuneres tv volt. 1-2 évig volt meg, csak hát az elpusztult egy kicsit, de ezt most hagyjuk... Na az, ha most lehetne kapni olyat, persze USB aljzattal és legalább egy FHD felbontással, akkor vennék egyet. -
senior tag
válasz joiner007 #70816 üzenetére
Time shift-et nem nagyon használok, de alighanem úgy van, ahogy Watt25 írja. Azért nem használom, mert nem nagyon látom értelmét: ha programozott felvétel van, de nagyon izgat, akkor már felvétel közben el lehet kezdeni nézni, ha csak úgy nézek valamit és csörög a telefon, akkor be lehet nyomni a felvétel gombot, és onnantól kezdve ugyanúgy lehet nézni, mint ha time shift lenne. Ha ilyenkor próbálok csatornát váltani, akkor rákérdez, hogy tényleg akarom-e, és ha igen, akkor megkérdezi, hogy mentse-e a felvételt.
(Én direktben nem nagyon szoktam tévét nézni, mindent felveszek. Szóval, nálam ha egy időben megy A és B program, akkor általában az szokott lenni, hogy A-t beprogramozom, és miközben vesz, C-t nézem, B-hez pedig keresek ismétlést valahol. Ha sem A-hoz sem B-hez nincs ismétlés, az pech, de eddig ilyen nem nagyon fordult elő, bár volt, hogy kellett várni egy hónapot, míg leadták megint a kimaradt filmet. YMMV)
Hogy a dolog jó oldalát nézzük: az LG tévék legalább tudnak felvenni (mikor pár hónapja tévét kerestem, akkor pl. a Sony-k éppen nem tudtak...) És persze ott a 9-es sorozat két tunerrel, bár annál egy felvevős STB azért költséghatékonyabb megoldásnak tűnik...
(#70819) vargalex Ha hinni lehet az Internetnek, akkor az UF95-ben tényleg két tuner van (érdekes, hogy csak az európai változatban?!)
(#70823) meci77 Régebbi tévéje van, neki nem lesz jó az MR600...
''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''
-
Watt25
veterán
válasz joiner007 #70816 üzenetére
A thimeshift hogy működik? Ha elkapcsolom újraindul?
Mármint csatornaváltáskor? Nem. Egyszerűen pontosan azt tudod visszanézni, ahogy nézted a múltban a csatornákat. Vagyis, ha visszatekersz az időben, akkor látod, ahogy váltottad a csatornákat a múltban.Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/
-
senior tag
válasz joiner007 #70810 üzenetére
LF650V (652V)-ről tudok nyilatkozni, elvileg 632 is így viselkedik: egyszerre egy felvétel mehet, és ha felvétel megy, akkor csak azt a csatornát nézheted, amit veszel. Nézhetsz viszont mást: használhatod a médialejátszót (pl. korábbi felvételek), illetve külső forrásokat is nézhetsz (pl. külső PVR-t/lejátszót). (Felvételt lejátszani szigorúan csak azon a készüléken lehet, amin felvették: készülék (alaplap?) cserénél a korábbi felvételek elvesznek.)
Az egy tuner jelentős megszorításnak tűnhet (analóg eszközöknél én is megszoktam a kettőt), de nekem eddig nem igazán okozott problémát: szerencsére elég sok ismétlés, azaz esetleges ütközéskor valamelyik filmnél lehet találni más időpontot (pl. éjszakait, napközbenit), vagy ugyanazt a filmet sokszor más csatornák is vetítik. (Ha valaki nagyon sok sorozatot néz, vagy mást jellegű műsorokat (élő?), akkor lehet, hogy problémásabb a dolog.)
Érdemes megemlíteni, hogy a tévé által nyújtott eszközök (programozás/visszanézés/törlés) elég fapadosak, kezelésük nehézkes, de azért együtt lehet élni velük. Külső eszközök adott esetben jobbak lehetnek erre a célra (felhasználóbarátabb felület, több tuner, interneten keresztüli programozhatóság, felvételek megnézhetők máshol is, stb.), de persze megvannak a hátrányaik is (két távirányító, két csatornalista, több CI modul, stb.)
(#70808) LionX Az LF95-ben elvileg két tuner van (pl. oldal alja, táblázat ("twin tuner").
[ Szerkesztve ]
''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!
• TV/Hifi beárazás
• Házimozi topik
• Hangprojektor/SoundBar
• Használt TV-k javítása
• A webOS kezelése (3.0)
• OLED topik
• LED / LCD TV topic
• Milyen TV-t vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Peugeot, Citroën topik
- CES 2025: beharangozta az RDNA 4-et az AMD
- Milyen videókártyát?
- Elemlámpa, zseblámpa
- Windows 11
- Mobilarena észrevételek, hibák, javaslatok
- Fotók, videók mobillal
- Magyar szavak, amiket nem mindenki ismer
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest