Új hozzászólás Aktív témák
-
rlazol
veterán
Sziasztok,
olvastam erről a városligeti kutyás élményparkról, nem tudjátok, merre van a bejárata és meddig van nyitva?
köszi
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz sp@rtan #8806 üzenetére
pár napos korban a nagy, lelógó fül jelentős részét egy sablon szerint eltávolítják. Egyes fajtáknál ezután különböző trükkökkel úgy intézik, hogy a megmaradt, hegyes csonk felfelé álljon.
Szépészeti beavatkozásként tiltott kivéve, ha a fajtajelleg megkívánja. innentől kezdve meg...Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz kenwood3 #8796 üzenetére
Lauda kollégának maximálisan igaza van.
Próbáljátok meg az egyik kutyát lekötni vmi játékkal, amíg a másik kinnt sétál - illetve sétálni tanul. Remélhetőleg pár alkalom elég ahhoz, h megtanuljanak viselkedni annyira, hogy már kimehessenek ketten.
Rengeteget dolgoztam hasonló kutyákkal, akik ráadásul nem nagy kertben, hanem ketrecbe zárva töltötték a napot a 3*10 perc sétán kívül. A legfontosabb tapasztalatom a "rendszeresség" szó.Ha a kutya számára a séta olyan, mint a szülinap, vagyis HA évente egyszer van, akkor úgy is fog viselkedni. Őrjöngeni fog.
Ha megszokja, hogy akár csak napi egyszer (figyelem, a kutya a "minden másnap" meg "minden héten" és hasonló, tehát az egy napon túlmutató ritmusokat borzasztó nehezen fogja fel, ha egyáltalán), de vmihez köthető módon (kaja előtt, hazajövetel után fél órával stb) kimegy sétálni, akkor egészen másképp viselkedik, mert tudja, h visszatér.
És igen - sajnos sok a felelőtlenül kint kóborló eb. Ezekkel szemben itt már millió jó tanács elhangzott, többet én se tudok - légy óvatos, bizalmatlan, és határozott.[ Szerkesztve ]
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz kenwood3 #8788 üzenetére
sok-sok gyakorlással. És persze konzekvens büntetés-jutalmazással.
De ha fényévente egyszer jön ki a kertből, akkor kissé esélytelen.Alaphelyzetben futás/kocogás mellett tanulja meg a legegyszerűbbben. Rövid póráz (nagyon rövid) és rángatod magad mellett. És persze dícséred, ha kicsit sikerül jól csinálnia. Semi fizikailag sem idegileg nem egyszerű, de megtanulják.
Az alapja viszont akkor is a rendszeres séta.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
állatorvos, amint lehet.
nem is értem, a fenébe is, ha gyereked szarul van, akkor elkezdesz fórumokra firkálni? Ha bizonytalan vagy az egészségét illetően, doki.
Amit írtál simán lehet babesia is. nem tréfa.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
csak beleszaladtam a topicba, mert véletlenül erre jártam...
"képtelenség elhagyni egy kutyust, amivel legalább napi 10 percet foglalkozott a gazdája"EZ NEM IGAZ!
pont. nem kell sok ahhoz, h egy kutya eltűnjön. pár példa:
8 hónapos kanos beagle nagyináűl való látogatogatáson szuka után ered a lakótelepen...
2 éves szuka labrador pilisi túrán vaddisznó után szalad csak 300 métert...
nagytestű keverék megijed egy közelben durrant perártádól a kertben és hanyatt-homlok elindul...
zöldséges előtt gazdiját váró idős tacsit a lelkes állatvédők "megmentenek"...
.. és SOHA nem talál haza.
soroljam tovább? és csupa szeretetben nevelt, sokat törődött, családos kutyáról van szó, ez az csak pár kiragadott történet elmúlt hétből. Nagyon könnyű elveszteni egy kutyát, főleg egy olyat, amelyik bízik a gazdájában és fel se merül benne,.h nem kerülhet haza. A félős, ritkán sétáltatott vagy menhelyről befogadott kutya sokkal kevésbé távolodik el a biztos ponttól.
nagyon könnyű elveszteni egy kutyát. sajnos. Nem azon múlik, ki a jó gazda és ki nem az, nem azon múlik, ki mennyit foglalkozott a kutyával. Inkább múlik a kutyán és a körülményeken.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2645 üzenetére
helyes kutya a bull, tényleg imádnivaló. A franci bull kevéssé terhelt, bár alalpvetően hasonló. Nagyjából uazok érvényesek rá, mint az angolra, de minden egy nagyságrenddel kevésbé. Viszont az angolok általában kiegyensúlyozottabb, megbízhtóbb egyéniségek.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2643 üzenetére
igazán nincs mit, örülök, ha elgondoloztál.
a teljes képhez hozzá tartozik, h a legtöbb fajtának van vmi kiemelt problémája. Az uszkárok, westik füle, a rotik szíve, a németjuhászok csípője és sorolhatnám. Sajnos van néhány fajta (angol bulldog, mopsz, sharpei) akik ugyan rendkívül egyedi, soxor bűbáj helyes blökik, de náluk (pont az egyediségük miatt) sokkal több van ezekből a rejtett aknákból.
Jelenleg magyarországon kb. egy millió kóbor kutya él, hivatalos becslések szerint, az állatvédő szervezetek szerint kettő.
A keverék kutyák mentesek a túltenyésztettségből eredő problémáktól, és ugyanolyan jó gyerekek, sőt. Mert akit a menhelyről hozol ki, az nem felejti el sose, ki és honnan hozta. Ezért én méregdrága fajtakutya helyett mindenkinek menhelyest ajánlok, és mindenki jobban jár, kivéve a tenyésztőt és az állatorvost (ámbár ő se szívesen kezel romokat).
Ha szélsődéges akarok lenni az a kérdés, h akarsz egy kutyát, mert szereted a kutyákat, mert jó velük, és mert akarsz egy önzetlen barátot vagy inkább a kutya státuszszimbólum része izgat?Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2638 üzenetére
naigen a bordói és a bulldog között van némi méretbeli különbség..
alap: tűző napon semmilyen kutyával ne legyél sokat, ne hagyd zárt kocsiban, és ne etess vele édességet! Semennyit se.
Minden kutyára vonatkozik, h kb 3 hónapos korában mehet utcára-kutyatársaságba.
A lépcsőn ő felmegy magától, mindegy, h te nem akarod. Főleg egy bull. Ha fel akar menni, felmegy.
betegségekre oda kell figyelni meg gondolom dokihoz
ez tetszett ez a mondatod
A mondandómnak ont az volt a lényege, h egy bullnál nem egyszerűen betegségek vannak,ez a kutya úgy születik, h amelyik része nem beteg, az fokozottan hajlamo arra, h az legyen.
Hamár említetted az orrát: Igen, kicsi tömött orra van ("brachiocephal"), ami nagyon komoly anatómiai rendellenességeket takar. Ez a felső légutakat érinti, ennek a horkolás a legkisebb következménye. A nem megfelelő felépítésű gége miatt minden lélegzetvétel csata, aminek hosszú távon látja kárát a tüdő (fibrózis) és a szív (szívelégtelenség, megnagyobbodás). Lényegesen növeli az altatási kockázatot (bármilyen aprósághoz, lásd később) a megnyúlt lágyszájpad, ami miatt nyelni se tud rendesen, ez mondjuk többnyire csak hihiéniai kérdés.
De ez a kutya mindern részére elmondható! A bőre szövettani felépítési nem normális, a melegágya mindenféle élősködőnek, főleg a szőrtüsző atkának. A sok ránc nyaranként befülled, begyullad, a túl sok bőr miatt befordul a szemhély és tönkreteszi a szemet, befordulnak az alsó ajkak és zavarják az evést. ez mind megannyi korrekciós műtét, többnyire egy éves koráig 2-3.
A bőre és a fejlakulása miatt a hallójárata szűk és nagyon hajlamos mindenféle fertőzés meredésére. Ez évente néhány fülészeti kezelés, szerencsétlen esetben altatásban, még rosszabb esetben műtét.
Az összes lényeges izülete (csípő, váll, könyök) kifejezetten hajlamos diszpláziára, a térdizületben bizonyos fokú ficam mindig van, ami idős korára ki tudja, meddig súlyosbodik. Folyamatos gyógyszerszedés, esetleg műtét,
Soroljam tovább? Gyenge az immunrendszere, fizikailag alkalmatlan a természetes párzásra és szülésre (tisztelet a kivételnek az angol bulldogok 95%-a mesterséges termékenyítéssel fogant és császárral született). összevissza nőnek a fogai, könnycsatornája gyak. nincs....végeredmény: a kutyától elvárthoz képest sokkal rövidebb élettartam.
Nyilván ez nem azt jelenti, h minden angol bulldog az összes fenti bajjal küzdeni fog, De valami lesz! Legalábbis nagyon ritka az a bull, ami nem tölt rengeteg időt orvosnál. Eleinte többnyire bőr vagy fül eredetű bajok, idősebb korban jönnek a szív és tüdő bántalmak, a csont-izület meg konstans...
Nem lebeszélni akarlak. Csak, azt szeretném, h tisztán láss. Ráköltesz 150k-t egy kutyára, és után számolatlanul öntöd a pénzt rá állatorvosi kezelés címszó alatt. Imádni való fajta, de makacs, mint az öszvér, Első kutyának semmiképp se javasolt, mert a fejetekre nő.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2632 üzenetére
jól hangzik, amit leírtál, pár apróság:
igen, megfázhat télen, de nyáron sokkal veszélyesebb fertőző betegségeket kaphat el (parvo, szopornyica). Mellesleg szerintem ne ez alapján válaszz kutyát.
Angol bulldog: én imádom a fajtát, de magamnak soha. rettentően sok egészségügyi probléma lehet és valószínüleg lesz is vele. A csontjai, a bőre, a szeme, az ajka, a füle...
Ezzel kapcsolatos a másik megjegyzésem: másodikra kerül, gondolom lift nincs, vagyis lépcsőznie kell majd. Ezt el kéne kerülni, és nem könnyű.
A másik, amire figyelned kell, az az első pár hét, amíg nem viheted sétálni, mert nincs oltása. Ez durván 2,5-3 hónapos koráig áll fenn. Nem mehet semmilyen olyan helyre, ahol más kutyák sűrűn megfordulnak, mert hiába van esetleg azoknak oltásuk, az nem jelenti azt, h nem fertőznek, csak azt, h nem betegszenek meg! Sok esetben, ha nincs saját kert, marad az erkély vagy ilyesmi. Erre érdemes lenne előre gondolni.mellesleg egyetemre is mehet majd veled... 1x egy évfolyamtársam pont egy angol bulldoggal jelent meg egy előadáson, aki édesdeden elaludt a hátsó sorban. És, mint mnden angol bulldog, hangosan horkolt, egész előadás alatt... Vicces volt, de szerencsére az előadó meg jó fej, és nem zavartatta magát.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2624 üzenetére
darnellsmith - kérdezz bátran, jó eséllyel fogunk tudni válaszolni.
Winner_hun - nem tudom, nagyon sok függ a tartási körülményektől, pár hónaposan elvileg. De kérlek, drába barátom, ne a házon lévő neoncsövek színe alapján válassz kutyát! Keress egy egészséges almot, és nézd meg, melyik kis átok fog odamenni hozzá, melyik tetszik meg.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2622 üzenetére
ennek vitaminokhoz sok köze nincs, annak először a csontokban lenne jele, nem a fülben. Ez főleg genetikai kérdés. Sok tenyésztő spéci kötésekkel próbálja segíteni vagy irányítani a fül állását, de ehhez nem értek.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2619 üzenetére
gyakorlatilag nem. Főleg egy német juhástz méretű kutyának olyan mélyek a foggyökerei, h vésővel és kalapáccsal is izzadságos kemény munka kivenni őket.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Stalker-2572 #2610 üzenetére
Stalker-2572 - és amúgy mindenki. Ha altatják a kutyátokat, még előtte kérdezzetek rá, hogyan! Léteznek olyan, többnyire vénás altatószerek és kombinációk, amelyeknek van ellenszere, így az állat 15-20 perc alatt felébreszthető a legmélyebb műtéti narkózisból is. Nincs görcsölés 3-4 órán át. A GÖRCSÖLÉS UI NEM A KUTYA KORA/ÁLLAPOTA MIATT VAN. A szédelgés, rosszullét, támolygás, kihülés szintén az altató kombináció miatt van.
Ha el akarjátok ezt kerülni, akkor kérjetek más típusú altatást, mégha az egy kicsit drágább is.pityeszka - hol tartod a kutyát, mire kell a nyakörv?
Winner_hun - Ha jül gondolom, h mire gondolszm ez leginkább genetikai kérdés. Nézd meg a tenyésztő többi kutyáját.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Látatlanba nem lehet megítélni, h milyen a seb, de valamit csinálj vele, mert ha nyalja, tönkreteszi a sebet, és baromi lassan és hossza és drágán fog gyógyulni.
betadine önmagában nem ér semmit. Le kell szőrteleníteni a seb környékét.
[ Szerkesztve ]
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2556 üzenetére
alapvető, hogy bizz a tenyésztőben és szimpatikus legyen a hely. sajnos ritka az, aki TENYÉSZT és nem szaporít.
Chip: győződj meg róla, h nemcsak benne van, hanem be is regisztrálták az országos adatbázisba! írd be a chipszámát, ha nem ad rá ki semmit, az dokid regisztrálja le, ha kiadja a kutyát, a dokid írja át a Te nevedre. A lényeg ua, amikor először elviszitek dokihoz, olvassa le a chipet és nézze meg az adatbázist.
Választáshoz: keress nyugodt vérmérsékletű kutyát. Aki össze-vissza visong és vakkant, az otthon is kergebirka lesz.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2551 üzenetére
azt a kutyus válaszd, amelyik a legjobban tetszik, amelyik a legszimpibb, amnelyikbe beleszretsz. Az a kölök, amelyik először jön oda hozzád, amelyik Veled foglalkozik és nem a környezettel, az a Tied. Legyen éber, aktív, figyeljen a környezetére, csóválja a farkát. Merjen eljönni az anyjától, de ne legyen agresszív. Ne feküdjön el, ne hisztizzen, ha piszkálod, han felemeled, ne ugasson minden zajra és egyéb módon se keltse beteg/ideggyenge állat benyomását.
Amit Kidus írt, szerintem nagyrészt felesleges. Ezirányú tapasztalat nélkül úgyse fogod tudni megállapítani, h milyen a tartása, a lába vagy a nyirokcsomója, a tenyésztő meg úgyis el fogja mondani , h mindenből a létező legjobbat kapták és mindenki abszolút egészséges. És Te el fogod hinni neki, mert ő a kutyás és ha nem hiszel neki, akkor miért tőle hoznál el állatot. Sztetoszkópot és lázmérőt úgyse viszel.
Oltási könyvet kérjél, ha nem tud adni=nem kaptak oltást. Tudd meg, mit ettek a kutyát. Ha csirkét+rizst=ne hozd el a kutyát 3-4 hónapos kora előtt. Ha szar kutyatápot (Pedigree, Chappy és tsa) = fenntartásokkal, de elhozható. Nyugodtan akkor hozhatod el, ha döntően minőségi tápot kaptak.
Ami a többit illeti (dongaláb, farkastorok, Botallo vezeték, fégesség, tényleges oltási helyzet stb), bízd az dokira. Javasolt a tenyésztőtől egyből a rendelőbe vinni, és ha vmi nem jó, azonnal vissza is vinni. A lényeg, h derüljön ki, ha beteg, ha alultáplált stb. MIELŐTT túlságosan beleszeretsz, túlságosan hozzá kötöődsz. Kínlódjon egy rühös fülü kutyával az, akinél elkapta.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2535 üzenetére
kullancs: B-vitaminra egy utolsó gondolat, hogy egy nagy tudású, a témában jártas embert idézzek: az, hogy mi büdösnek érezzük a b-vitamint (egyes kiszerelésekben), nem jelenti az, h az a kullancs számára is büdös és nem éppen vonzó vagy semleges. Sajnos szőrben (akár gyerek, akár kutya) lehetetlen biztosan és minden kullancsot észrevenni, ezért fontos a megelőzés. Régebben itthon is szokás volt a központi kullancsritkítás (mnint a szunygírtás) manapság sajnos erre nincs pénz.
Vizelet színe - hát, jó kérdés. Nem a vizelet színe dönti el a kutya sorsát. Van, h egyáltalán nem sötét, mégis (majdnem) belehal, van, h fekete és mégis gyorsan kilábal. A lényeg: ha gáz van, ne a pisi színét nézd, hanem az orvoshoz menj! A pisit elég, ha ő tanulmányozza.
Macskánál a fertőző betegség alatt azt értettem, h a kullancs fertőzi meg a macskát, aki ebbe belepusztul - szerencsére ilyen gyakorlatilag itthon nincs.ivartalanítás: nekem nincs kialakult álláspontom. A műtét végző orvos számára egyszerűbb, gyorsabb, ha az állat már túlesett egy tüzelésen. A növekedéshez kellő hormonok hiánya meg egy jól hangzó érv. De a helyzet az, h pl amerikában rutinszerűen féléves kor körül csinálják, nehogy akár az első tüzeléssel baj legyen,és nincs káros hatása.
Azt se szabad elfelejteni, h ez egy tervezhető műtét, érdemes a körülményeket megnézni, vagyishogy pl egy februárban született, kerti kutya egy év múlva a legnagyobb téli lucsokban rohangálna a sebével. Lehet, h neki célszerűbb a korai műtét. Egy kora tavaszi kutya egy év múlvára akár már a második tüzelésében is lehet (hiszen genetikusan ősszel és tavasszal lenne a párzás, és ez még bennük van annyira, h ilyenkor jobban megindul), ami miatt megintcsak szóba kerül egy korai műtét. De pl egy nyár végi, őszi alom, ami simán kihúzhat tüzelés nélkül akár 1,5 évet is, a fenti logikát követve várhat a következő nyárig. A fajtát (a kóborló husky vs az ölben sétáltatott csivava), a gazdi kutyára vigyázós lehetőségeit, a környéket és az ott élő többi kutyát, ill. azok ivarát, az egyed fegyelmezettségi szintjét (mennyire jön vissza ha hívod stb) megint csak érdemes bevonni a mérlegelésbe.
Szerintem minden gazdi és minden kutya esetén más lehet a helyes időpont. A lényeg az, h mire a kutyának erős, sok petés tüzelései lennének, vagyis kb 1,5 éves korára legyen ivartalanítva. Ha addig neadjisten megtörténik a baj, beavatkozni akkor is lehet.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2532 üzenetére
macskáknak nincs túl sok, kullancs által terjesztett betegségük, és ezek is ritkák. Babesia, Lyme macskára nincs, és ezek a fő problémák.
ami a kullancs ciklusát illeti: felépítéséből adódóan egyszer szúr. Nem képes arra, hogy szúrás után szívás nélkül, vagy pláne a szívás felénél egyszer csak leváljon, mert rossz ízű a kuncsaft. Ha menet közben leválik az azért van, mert elpusztul. Ha valakire már rámászott, nem fog leválni róla. Az lehetséges, h nem mászik rá valamiért.
Ezt a b-vitaminos teóriát még sose hallottam. A különböző kullancsriasztók, akár spot-on, akár spray akár nyakörv hatóanyagai a bőr faggyúmirigyein keresztül választódnak ki. A B vitamin ott nem tud (vízben oldodó vitaminról van szó), izzadság mirigye a kutyának nincs, innentől kezdve, tök mindegy, h emberen valóban működik-e vagy csak urban legend.nekem legendnek tűnik, mert a B-vitamin család (tucatnyi vegyület tartozik a B vitaminokcsoportjába, ebnnek megfelelően B1, B2 stb... vitamoinkról beszélünk) valamennyi tagja a légzési láncban, a terminális oxidációban, a NAD-FAD átalakításban vagy hasonló, olyan alapvető biokémiai reakcióban vesz részt (többnyire koenzimként), ami az élővilágban univerzális, tehát mindenhol ugyanúgy zajlik le, akár egysejtűről akár emberről beszélünk. Vagyis a kullancsnak is szüksége van, és benne is megtalálhatóak ezek az anyagok. Persze, jóból is árthat a sok, de nekem sántít az elmélet.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2527 üzenetére
az ideális az, ha csak 3-4 hónapos korban bontják meg az almot. Így tudnak igazán megtanulni szocializálódni, más kutyákkal viselkedni. Ha közben eleget találkoznak emberrel is, akkor lehet belőlük igazán jól ikegyensúlyozott eb.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2519 üzenetére
jutalmazás - mindig arányos. Dícséret, simogatás, falat, játék, pórázról elengedés, akármi. Nem kell mindig ua, így nem szokja meg. Azt szokja meg, h az jó, ha szót fogad. Egy idő után szót fog fogadni ezzel együtt egy dícsérő szó mindig jár, ha szót fogadott.
telefon - a legtöbb rendelőben a munka meglehetősen hektikus. Van, h üres, van, h egy tűt nem lehet leejteni, és ezek az állapotok rendszertelenül és fél óránként válthatják egymást. Lehet, h létezik a rendelőben olyan, h időpontra bejelentkezés, akkor érdemes kihasználni, amúgy menjetek, amikor kényelmes, de szánjátok rá az időt.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2515 üzenetére
Kidus: akkor én lemaradtam vmiről
nemcso: A DP-nek semmi köze a gerinchez. Ami gerices baj az a porckorongsérv és az ún CEC (cauda equina compressio). DP miatt inkább sántít egyik lábára, a gerincproblémknál a hátsó testfél gyengesége, nehéz felállás, riszáló mozgás a jellemő. Tény, hogy mindhárom gyakori német juhászokban.
kutya adásvételi - passz. talán van a neten, nézz körül.
Ez a "minőség rovására" is mehet? Igen. és megy is. Küldök priviben nevet, kit keress Gödön.
Kutyaól: legyen 3 oldalról zárt, meg tudjon benne fordulni, fel tdjon benne lln, ki tudjon benne nyújtózni. A kertre való tekintettel leginkább a rongyot javaslom betenni, de csak akkr, ha a kutya nem hajlamos megenni.
ivartalanítás: mindenki érdeke. Félénkebb nem lesz tőle. A különböző nemi stimuluosk megszűnnek, így az agressziója csökken, nem kajtat szukák után, jobban figyel a gazdira és nem lesz prosztata betegsége.
etetés: minőségi száraztáp, VÍZzel felöntve.
nevelés: egy pofont időnként le kell keverni neki, hogy tudja hol a helye. Ha odakap, ha nem engedelmeskedik, ha rossz. Tudni fogod az erőt. Nem kell szanaszét törni az állkapcsát, de érezze az erejét, a cél, h fájjon neki.
Kutyaiskola: ár-passz. Hogy érdemes-e?Pár hónapos korára kiderül. Ha megy a nevelés anélkül is, mert intelligens kutya és te is érzed a dolgod és van is rá időd, akkor nem kell. Ha nem bírsz vele, vagy szeretnél spec idomítást, munkavizsgát stb, akkor igen.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2511 üzenetére
jókat kérdezel
tenyésztőtől 15-20k körül indulhat, felső határ a csillagos ég, 100 körül már törzskönyves, szép kutyát lehet venni. a nj ugyanakkor annyira mindennapos fajta, h akár ingyen is szeezhetsz ismerőstől, ha szerencséd van.diszplázia: peterszky koll. által adott link igen jó. A lényeg, h örökletes betegség, így ha a szülők nem mentesek, jó eséllyel a kölykök is terheltek lesznek. Sajnos nem csak örökletes, nem megfelelő tartás és takarmányozás is kihozhatja. Amíg a kutya növekszik (kb 1-1,5 éves korig), nem érdemes szűrni. Ezért kell a szülőket ÉS a tenyésztőnél lévő tartási körülményeket nézni. Ha törzskönyves a kölök, ott a szülők DP eredményeit elvileg feltüntetik. Amúgy meg a szülőknek elviekben kell, h legyen hivatalos, röntgennel alátámasztott orvosi papírjuk a mentességről. Ezen rajta van a kategória (mentestől a súlyosan terheltig), laikusnak is érthető módon.
A DP-ben a gonosz az, h van, h minimális DPvel is durván sántít az eb és műtétre szorul, van, h durva elváltozás mellett se jelez fájdalmat. De ha nincs elváltozás, biztos nincs fájdalom.Papír: ugyanolyan adásvételi, mintha autót vennél. a magyar jog a kutyát pontosan ua-ba a kategóriába sorolja ugyanis. Le kell írni, h ha a Te állatorvosod azt javasolja, akkor neki kötelessége visszavenni vagy állni a kezelés költségeit, ha igazolható, h a betegséget nála szerezte (EZÉRT kell azonnal elvinni, lappangási idő pl egy parvo esetén lehet 12-24 óra is, de annál kevesebb nemigen...)
CHIP: ez a kp - itt minden le van írva. Ha elveszik/szökik/lopják (ez egy kan nj esetében nem szokatlan) a chip az 1etlen, ami REÁLIS esélyt ad neked arra, h visszakapd.
Vidéken a nagyállat/vegyes praxisban is dolgozó dokik a kutyákat félvállról véve jóval alacsonyabb árat kérnek, és ettől még a minőségi klinikák se tekinthetnek el. Tény uakkor, h Pesten sokkal könnyebb színvonalas, jó rendelőt találni. Pesten minden ártétel drágább - a vizsgálati díjak is magasabbak és az árrés is. Tudod, a sok műkutyás városi gazdi sokkal inkább nyitott a kutyára való költésre, mint a vidékiek 90%-a.
Kert: mentalitástól is függ, lehet, h nem csinál semmit, lehet, h teljesen leamortizálja, virágok és kerítés veszélyben.
idősebb vs fiatal: az idősebb drágább, és nyilván könnyebb nevelni a kutyát, ha kis korától veled van, mintha pár hónaposan veszed. Egészségügyi szempontból az idősebb kevésbé rizikós. Ha pl tenyésztőnél, kutyatársaságban van az eb 3-4 hónapos koráig, gyönyörűen fog szocializálódni. Ha egy kennelben, egyedül és embert se nagyon lát, nehéz lesz nevelni. Körülményektől is függ, szerintem hozd el 6-8 hetesen.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2506 üzenetére
oké, értem.
lényeg, h nem munkára v kiállításra. ebben az esetben könnyen elmehet a dolog az olcsó húsnak híg a leve irányba. NJ-nak nagyon sok betegségre van veleszületetten hajlamuk, ezért célszerűjó minőségű tenyészetből, igényesen tartott kutyát választani.
szülők és nagyszülők Diszplázia szűrésének hitelt érdemlő eredménye nélkül ne vegyél NJ-t, mert nagyon megbánhatod!oltás: amikor megvan a kutya, irány doki. Mindegy, h kihívod vagy odaviszed, de még aznap (mielőtt beleszeretesz) nézze át szakember. Olyan rendelőbe vidd, aminek a kutya-macska a fő profilja, és ahol érzed, hogy Te, mint ügyfél fontos vagy. Az állatorvos bizalmi kérdés, akárcsak a saját dokid, akárhova ne vidd, csak mert közel van vagy olcsó. Ha írsz kb-i lakóhelyet, priviben szívesen ajánlok közeli helyet. Feleslegesnek hat, de ha 4 nappal később derül ki, h beteg, akkor már sose bizonyítod be, h azt a tenyésztőtől kapta, és ezen komoly összegeket bukhatsz.
ha vmi gázos (pl rühös a füle, atkás a bőre...) vidd vissza a tenyésztőnek, kínlódjon vele ő.
Ha minden rendben 4-5 nappal később első oltás.
EZUTÁN SE MEHET MÉG UTCÁRA!!!
az első oltás bakfitty, csak a kezdet, minimális védettséget jelent csak, főleg egy nj-t nem szabad egy szurival a seggében kutyaközösségbe engedni. Dokitól is függ, milyen sorozatot fog kapni, rendszerint a harmadik-negyedik után 5-7 nappal engedik utcára. Oltások között 2 hét telik el, általában 6-7 hetesen választják őket, vagyis 3-4 hónapos lesz, mire leviheted.
Ez kínlódás, tudom, de sajnos a kutya érdeke ezt követeli meg.
Chipes azonsító javasolt, győződj meg a regisztáció megtörténtéről is,a nélkül nincs értelme.
Félévente féreghajtás, folyamatos kullancs elleni védelem.És egy jó tanács: a kutyatartás drága mulatság. Minél nagyobb a kutya, annál drágább. Egy babesia kikezelése (ami ellen nincs oltás, és kullancs terjeszti) egy nj esetében alsó hangon (de pesti áron) is 30-40ezer forint. Vidéken is 20 felett. Ha kutyát vállalsz, tudnod kell, h akárcsak az autó, ez is elromolhat, de itt nem lehet várni...
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Winner_hun #2494 üzenetére
alapkérdés:
németjuhászt, oké, de milyet és legfőképp honnan? Mire kell a kutya, milyen környezetbe kerül?
NJ-t borzasztó sokfélét és sokhelyről lehet szerezni, nem mindegy. Azért kérdem.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #2489 üzenetére
sajna manapság amiatt az izé miatt amit az égiek időjárásnak hívank, gyakorlatilag egész évben vedlési időszak van. Mindegyik kutya/macska máskor dobja le a bundáját, van, amelyik egész évben vedlik. Bosszantó, de sajnos ők se tudják (honnan is tudnák?), hogy ikor kezdődik a következő évszak.
Amíg nincsenek kopasz foltok kutyádon, amíg nem vakaródzik feltűnően sokat, nem rágja magát és a viselkedése is normális, addig ne törődj vele.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
-
rlazol
veterán
válasz #41635072 #2477 üzenetére
nem bíztatlak, rengeteg hasonló kiskutya keres gazdit. próbálkozz wiwen!
Megvolt a 2 szuri... Sajnos ez a két hormon szuri az esetek jelentős részében hatástalan egyszerűen azért mert nem az AKTUS, hanem a BEÁGYAZÓDÁS idejéhez képest kell adni, azt meg senki meg nem mondja neked.
A szuri hatását illik 30 nappal később UH-val ellenőrizni, ha van vehem más típusú szurival elhajtani a kicsiket. De még akkor se késő ivartalanítani.
Az, h megkapott 2 szurit tök jó, csak kevés, ha nem ért semmit.
Legközelebb próbálj meg ennek a szellemében eljárni, mert a következő alomnak még nehezebb lesz gazdit találni.
A szukához annyit, h ha tüzel, a kan 6 méteres betonkerítést is átmássza.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz #41635072 #2470 üzenetére
Menhelyen NEM altatják el őket.
Csak csatlakoznak a meglévő, kb 250 db, fél évnél fiatalabb gazdit kereső kutyaállományhoz. Ha nem találtok neki magatok gazdit (ami esélyes), akkor menhely, nem lesznek luxus körülmények között, de jól el lesznek.
A felnőtteket meg ivartalanítani.
Az nem kifogás, h csak 2 percre hagytuk ott őket. Aktus után is van terhességmegszakító szuri és műtét.Tessék felelőségteljes gazdiként viselkedni!
nem bántásként mondom, de egy ilyenért nyugaton sok helyen még a szűlőket is elveszik a gazdiktól, és többé a büdös életben nem lehe kutyájuk...
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
elkötetni és ivartalanítani az két más dolog...
Elkötni az ondóvezetéket, h terméketlen legyen, de teljesértékű kan maradjon, lehetséges, de adott esetben felesleges. Ez az, amit egyes férfiak csináltatnak magukon, h ne legyen gyerekük, de a szex működjön. A kannak ettől nem lesz más a viselkedése.
Ivartalanítás, vagyis kiherélés végleges megoldás, ami után várható, h a kan a másik nem iránt nem fog érdeklődni. Figyelem! VÁRHATÓ! nem pedig GARANTÁLHATÓ! ha az állat viselkedésébe egyik-másik nemi ösztön (elszökés, kajtatás, jelölés, akár maga a párzási mozdulatsor is) már reflexé alakult, akkor ezek megmaradhatnak! Ezért érdemes minél korábban elvégeztetni a beavatkozást.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Geryson #2403 üzenetére
a dominancia harcot az ivartalanítás nem fogja befolyásolni. Mire oda eljtsz (kb 1 évesen) a sorrend már rég kialakult. De ezzel együtt mindenképp javasolt, ha nem akarsz kiskutyákat.
Egyrészt praktikus: a kanos kevéssé fog elcsavarogni, kevéssé fog szukák kerülgetés közben más kanokkal vagy épp a szukával összeacsarkodni, a szukádat nem kell fél évente 3 hétre elzárnod a kanodtól.
Másrészt egészségügy: a szukádnak nem lehet gennyes méhgyulladása, ami egy rosszul elsült tüzelés vagy ellés, de akár időskor felé a bizonytalankodó hormonrendszer miatt is előfordulhat. Nem fognak hormonfüggő, rosszindulató daganatok képződni az emlőiben. És a kanodnak se lesz időskorára prosztataproblémája.
Harmadrészt kutyahelyzet: több ezer kutya (nem, ez sajnos korántsem túlzás), köztük fajtatiszták, és kölykök, keresnek gazdát ebben a percben is csak Budapesten és környékén. Az ember azt hiszi, h 4 kutyát simán elajándékoz - hát, a tapasztalat szerint nem. De ha mégis, és ha 16 lesz?
Negyedrészt tudás: a tenyésztés egy szakma, amihez nagy tudás, komoly tapasztalat és rengeteg ismertség kell. Aki csak otthon egymásnak ereszti a szomszéd kutyával, az szaporító, nem tenyésztő vagy nemesítő. Kutyaszaporulat pedig - ld előbb. Ebből lesznek amúgy a genetikai selejt, Szerencsétlen fajtakutyák, akik többet járnak orvoshoz, mint játszótérre.
Ötödrészt kicsik: mégha minden rendben is megy, 6-8 hétig ez olyan, mintha lenne egy gyereked otthon csak rosszabb. A kiadásokról nem is beszélve - UH, progeszteron teszt, első oltások, féreghajtások, dokihozjárás. És ha az anya nem törődik velük? Ki fogja 4 hétig 2 óránként szoptatni őket? Ha megbetegszenek, az se kis kör.Csak egy sztori: pár hete egy kedves gazdipár úgy döntött, ha ők még nem is akarnak gyereket, a kutyáiknak legyen. Srácnak is, lánynak is egy-egy fajtatiszta uszkár, nosza. Állatorvosi felügyelet, tanács persze nincs, ami általában nem is kell persze,de megvan a kockázata. Ellés után pár nappal vitték először dokihoz őket. Eredmény: 8-ból 6 kölyök a kezük közt halt meg, kis hiján az anya is ráment... Megéri?
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz Pinya007 #2353 üzenetére
Rent: A kondroitin szulfát fontos és kell, ezzel egyetértek. De önmagában nem helyettesít a jó tápot, és abból is van olyan, ami nem ér semmit - a vivőanyag ui nagyon fontos, h ne bomoljon le a bélben. Az olcsóbb készítmáényekből alkalmasint sokkal kevesebb szívódik fel. A KS kb amolyan, tegyünk meg mindent típusú dolog, de ha sz*r a kutya genetikája, vagy nem megfelelő az életmódja, akkor tönkre fognak menni az izületei, akármit csinálsz. Az Acana is jó táp...
Pinya007 - baja nem lesz a zöldségektől, rostra szüksége van. De nem erre van kitalálva, ezért könnyen székrekedést okozhat, ha túl sokat kap egyszerre. És igen, magvakat kerüld.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
nem a rövid láb a gond ott, hanem a hosszú gerinc, annak a kímélés többet segít mint 2 vödör köndroitin szulfát - most sajna ez lett az új cosdaszer, pedig megfelelő genetikai háttér és hordozó nélkül sz*rt se ér.
ahol a tápot venetted, ott biztos, h tudnak neked adni megfelelő mérőedényt. amúgy ne a honlapoknak higyj, hanem annak, ami tázacskóra van írva.Az, h egy kutya mindent megeszik még nem feltétlenül jelenti, h jó is neki - pl megeszi a gumicsirkét is, azt mégse jó neki.
a purina dog chow top táp.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
a dog chow is top táp.
Nincs olyan, h legmegfelelőbb, kinek mi vált be. Olyan tenéysztőt is ismerek, aki részben házilag kotyvasztja össze a kölyöktápját, és tök jól vannak a gyerekek.
nem tudom, a basset miben más, mint a többi kutya, egy éves korától nyugodtan rááálhatsz a napi 1re.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
ToBeY - attól függ, mit kapot. hangsúlyozom, nem a sima gyulladáscsökkentőnek, hanem a kortikoszteroid gyulladáscsökkentőnek van ilyen hatása, a hosszú hatásúak 1 hét-10 nap, a rövidek 1 nap. de szerintem kérdezz rá annál, akitől kapta, lehet, h nem kapott szteroidot, akkor ez nem normális, hanem súlyos betegségeknek lehet tünete..
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz ladybug #2282 üzenetére
ladybug: nem feltétlenül jó, ha sokat iszik. A sok vízivás ezerféle betegségnek lehet a tünete cukorbetegségtől kezdve a szívelégtelenségen át a legkülönfélébb gyulladásokig (hasnyálmirigy, méh, bél...). FONTOS tünet lehet. soknak minősül, ha egy kutya a kilogrammban kifejezett testtömegének 10%-nál több lier vizet iszik. Vagyis ha egy 20 kilós több mint 2-t.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
-
rlazol
veterán
válasz Norbi14 #1994 üzenetére
juj, borzasztó korán hoztátok el...
Meg kéne próbálni ugyanazzal etetni, mint amit eddig kapott. Ha nem megy, akkor amit ladybug mondott az mind jó, de ki kéne választani egyet közülök. Változatosság szigorúan kerülendő. Inni ihat amennyit akar, főleg ebben a melegben. Ha úgy érzed, túl sok, mérd le, mennyit iszik/nap és kérdezd meg a dokit.
Amíg nem állt be a bélrendszere vmire (vagyis hányogat) addig ne kapjon oltást. Ez nem azt jelenti, h ne vidd dokihoz, mert pl féreghajtó úgyis kell, de oltani csak teljesen egészséges állatot szabad. Oltásból a kettő az semmi. Kétszer monovalensen parvovírus ellen, aztán kétszer kombinált vakcina (parvo-szopornyica-rubarth-leptispira-parainfl), ha még nincs 3 hónapos, amikor a második kombit kapja, akkor harmadszor is kell, aztán egy veszettség, azt is ismételni kell végül erősen javasolt egy Lyme elleni oltás, amit szintén ismételni. Mindezt két hetes időközzel, kivéve a második veszettség, azt 1 éves kora előtt bármikor.
[Szerkesztve]Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
na, nem vagyok pár napig és hogy felpörög a topic...
ami az ivartalanítást illeti, én pont ellenkezőleg gondolkozom, mint Diego!: ha egy állatnak vmi szerve felesleges és potenciálisan veszélyt jelent az egészségére, főleg azért, mert nincs használatban, azt vegyük ki. Már csak azért is, amit peterkeT írt - nagyon sok a felesleges és gazdátlan kutya/macska. Tudok olyan kutyát, ami 6 méteres betonkerítést mászott át ivarilag begőzölt állapotban, macskánál ez még csak nem is komoly teljesítmény. Hogy a lakásban tartott nem tud elszökni? Dehogynem, amikor sétáltatják. Egy mozdulat és már nincs sehol. Nyilván lehet az embernek szerencséje.
Bordoi - Nyiván a nevelés sokat számít. De a legjobban nevelt kutyával is felborulhat a szekér. Bordói, nápolyi - szép példák, okos, nyugodt, halvérű kutyák. Próbáld meg ugyanezt egy németjuhász vagy akitai inu vagy sharpei kenelben. De még egy újfunlandinál is nehezen tudom elképzelni. Hangsúlyozom kivételek mindig vannak, ezért szép a biológia. Arra is rá lehet venni egy kutyát, h órákig csak nézze a kajáját, amíg engedélyt nem kap arra, h egyen, holott ez szögegyenes az ösztöneivel.
Ami tény: egy használaton kívüli ivarszerv egy időzített bomba, hogy felrobban-e vagy sem, azt senki nem tudja megmondani. Millió kutya él vidáman szex és ivartalanítés nélkül és hal meg szép öregkorban végelgyengülésben. Egy évi 17-20000 beteget ellátó klinikán van havi 3-4 méhgyulladás, 1-2 heredaganat és heti 4-5 emlődagi. Aki még nem volt ilyen állat gazdija, az persze könnyen beszél.
Az ivartalanítás olyan, mint az oltás, csak nem olyan egyszerű.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #1910 üzenetére
szerencséd van, bár minden kutya ilyen lenne.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #1906 üzenetére
horvathkrisz - tény, a kutya családtag. De azt te is tudod, h az ember az elsődleges. Ha majd gyermekkel áld meg titeket a sors, és neadjisten a kutya ezt képtelen feldolgozni, bizony, a borzalmasam nehéz, de helyes döntés a kutya távol tartása lesz. Mintahogy veszettség ellen se azért kötelező oltani, mert ''jajszegénykutyus'', hanem az emberek védelmében. Kívánom neked, h mindig olyan kutyád legyen, aki egy nagyobb, frissen kibővült családban is megtalálja a maga helyét!
Diego! - kösz, h szóltál. kiszedetem őket, sajnos van rá alapos okom. amúgy semmi gond.
[Szerkesztve]Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
''Megkérdezhetem hogy ez miért titok?''
nem.
''lakásba nem való kutya'' - én most nem fogok visszaolvasni, de remélem, h nem írtam ilyet. Emlékeim szerint csupán annyit írtam, h egy zárt lakásban, ha a kutya egyedül van sokkal rosszabb neki, mint ha ugyanazt az egyedüllétet kertben töltené el.
Abszolút igazad van abban amit írsz: a kutya a gazdijával szeret lenni. De ha már nem lehet (mert a szemét kormány nem ad munka alól felmentést a kutyatulajoknak ), akkor legyen kertben.
Azt a kutyát, amely a nap 24 órájából 16-t egyedül illetve alvó gazdik mellett tölt a lakásban nagyon sajnálom, és nem hiszem, h egészséges, kiegyensúlyozott, boldog élete lenne.
Persze összehasonlítva egy gazdáját naponta 3*10 percre látó kerti kutyust egy panellakó nyugdíjas néni kutyájával, a panelkutya lesz irígylésre méltóbb helyzetben, kutyaszemmel nézve.
Összességében: szerintem kertben könnyebb kielégíteni egy kutya igényeit úgy, h közben az ember is teljes tud maradni magának és a családjának egyaránt, de ez nem jelenti azt, h lakásban feltétlenül boldogtalan lenne.
[Szerkesztve]Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
nem illik nyilvános fórumon a fórumtárs valós ID-je után érdeklődni.
Azokat az adatokat, amiket másokra tartozónak vélek, megtalálod az adatlapomon.
minden másra ott a privi.
[Szerkesztve]Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #1886 üzenetére
A járulékos nemi mirigyek (prosztata, cooper mirigy) váladéka, jelölésre ill. kommunikációra használják.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Bübüke - ahogy Kidus is írta, azt harapja, amit elér. Tucatnyi spániel, tacsi és csivava tulajt ismerek, akik bokavédő nélkül az ágyból nem szállnak ki.
Diego! - Skótból is van ilyen is olyan is. Többnyire jó gyerekek, de csak óvatosan, nem mindegyik az.
Boxiné - minél többször talál haza, annál messzebb megy legközelebb. És vannak jó szándékú és hatósági emberek is, akik látják a gazda nélküli kutyát és befogják, puszta jóindulatból/kötelességből.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
bübüke, a pitt se fog magától bekattanni. Pont azért nem, mert nagyon könnyen fegyelmezhetőek. Sokkal több bekattant skótot és tacskót, spánielt, csivavát láttam már, amelyek idegrendszere egy rom.
Élettartam: az az 5 inkább 8... Tudok mutatni 12 éves rotit és dobermannt is, jó karban.
Sipi16 - ilyen sztorit majd minden fajtával hallottam már...
Diego! - Ne törj ilyen hevesen pálcát Elaltatás ilyen esetben, szerintem nagyon nehéz, de akár a jó döntés. Egy idős, nem pedigrés kutyával mi mást tudsz tenni? Elajándékozni se olyan egyszerű. Te kockáztatnád a gyereked? Más e helyzet a fiatal kutyánál, aki a menhelyről még gazdihoz kerülhet.
Boxiné: chip van a kutyában? Ha van, regisztrált? Mert az az egyetlen esélyed, ha elszökik és vki befogja.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
A vemhesség 63 nap, vagyis 9 hét, ennek utolsó 3-4 hetében kell főleg odafigyelni arra, hogy a szuka nagy energiatartalmú (munkakutyáknak javasolt táp, akár Ca kiegészítéssel), bőséges koszton legyen. ebben a periódusban naponta többször is kaphat enni, inni meg ''ad libidum'' vagyis amennyit akar.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
djane - a Eukanaba még a csúcstápok között is kiemelt említést érdemel. kiváncsi vagyok, miért húzod a szádat vele kapcsoaltban, talán van vmi rossz tapasztalatod? Az amerikai állatorvosi egyetemek kb 80%-n a takarmányozási tanszék velük harmoznilája az oktatási anaygát. Mellesleg a hazai egyetem is. Kiváncsi lennék, miért van róla negatív véleményed.
ami a konzervet illeti: hát nem. nem szója, mert az méregdrága. Sőt, az EU vonatkazó előirásának megfelelően az alapanyagul szolgáló hús emberi fogyasztásra is alkamas. A gond csupán csak a 75-80% víztartalommal és az ebből következő alacsony kalóriatartalommal és gazdaságtlanasággal van.
A darling minősége már sokkal inkább megkérdőjelezhető. Nagyon magas a sótartalma, ami ugyan a húsevők számára roppant kívánatossá teszi, de káros a veséikre is megnehezíti a létfontosságú ásványi anyagok (pl a vas) felszívódását. Calcium - igen van benne. De megintcsak nem a nyers % számít, hanem a forma, ill. h mennyire tud felszívódni.
t1: - illik megávrni a másfél éves kort és a harmadik, addigra már biztosan befejezték a növekedést, stabilizálódott a hormonáztartásuk, így biztonsággal pároztathatók.
Killdog - harcikutya az, amelyiket úgy nevelik. Pl. az igazi harci kutyákat pár napos koruktól úgy nevelik, h kutyát ne is lásson, csak a gazdit. Így nem csak feltétlenül engedelmeskedni fog, de a a kutyatársadalom alapvető szabályait (pl megadás) se fogja ismerni.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
általános tapasztalat, h azok a tápok, amiket állatorvosi rendelőn/patikán kívül máshol is meg lehet vásárolni, azok nem elég jó minőségű tápok, csak mindenféle tápkiegészítővel lehet őket ajánlani.
A konzerv 80%-a víz, tudom, h hússzerűbb, de marha gazdaságtalan.
És ha már a pénzél járunk a Royal Canin, Hills, Eukanuba, Purina, Bento, Acana tápok valóban lényegesen többe kerülnek, mint egy noname táp hasonló kiszerelése. De az adagoláést betartva hosszútávon mégis ez éri meg, főleg, ha hozzávesszük, h nem kell mellé vitamin és ásványi-anyag kiegészítőt adni.
A kutyák emésztőrendszere alapvetően monodiétához szokott, tehát a változatosság NEM tesz jót nekik.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Diego! - igen, komondoroknál is így van. #1650-Jézusom, milyen baromságok keringenek a neten. Má mé ne nőne meg????
kolnay: ez is nagyon sarkított: erősen összetapadt szőrű, nagyon hisztis kutya esetén esetleg fenáll, de ez minden fajtára, sőt minden fajra igaz. De akkor is be lehet bódítani.
kedves barátomék kérésére most voltam megtekinteni egy komondor almot - imádnivaló, édes-egészséges kutyák, INGYEN elvihetők, Újpestről!Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
a gyomorcsavarnál nyilván a tokig telezabálás benne van, de a kaja minősége éppoly fontos. Könnyen erjedő kajából kevesebb is elég. Pár falat persze nem árthat reggel, de szerintem nincs is szükség rá.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
a gyomorcsavar miatt, főleg nagytestű kutyáknál, az egyszeri, esti etetés a javasolt. Ha belegondolsz, őket erre fejlesztette ki a természet: 3-4 naponta egyszer bezabálni. Se a változatossághoz se az állandó teli gyomorhoz nincs szokva az emésztőrendszerük, így igazából nem is zavarja őket, ha nem kapják meg.
Erre a teóriára épül a koplaló nap is. Állatkertekben, farkasoknál ma is alkalmazzák. Lakásban tartott ebnél szvsz felesleges, csak összezavarja a kutyát, egy elkényeztett, körberajongott eb büntetésként élheti meg, főleg, ha a család közben jóízűt vacsizik. És most őszintén, 7-ből 1 nap szerintem nem oszt, nem szoroz.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
''és köhög ha sokáig morog'' - ezt a mondatrészt értettem ezek szerint félre... bocsi.
ha dörzsöli az orrát és csak mostanában az egyértelmű: vmi van az orrában. Fürdetéstől az nem vsz h jobb lesz, mert attól nemigen fog kijönni.
Mi lehet?
bogár vagy egyéb növényi eredetű idegen test- előbb-utóbb betokozódik, tályog alakul ki (=>mardandó károsodás az orrüregben) szerencsés esetben kiprüszköli. Lutri.
rovarcsípés - elmúlik pár nap alatt
toklász - betokoldík, tályog alakul ki (ez szokott történni) vagy továbbmegy akkor eljuthat akár az agyig is (elég valószínűtlen), de inkább a tüdőbe(ez előfordul, gyógyíthatalan tüdőgyuszi a vége) vagy a gyomorba (ez a jó eset, megemésztődik...). Nem játék - és minden perccel csökken az esélye annak, h mérdegrága endoszkópos cucc vagy feltárás (műtét) nélkül ki lehetne venni.
daganat - általában nem nagyon lehet vele mit csinálni, de jó tudni róla...
összefoglalva: 99%, h vmi van az orrában. Minél tovább marad ott, annál nagyobb bajt csinálhat.Vsz már most is túl mélyen van ahhoz, h altatás nélkül ki lehessen venni. Ha az én kutyám lenne, holnap reggel lehetőleg éhgyomorra vinném le az állaorvosomhoz.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Kidus helyesen szól, a kutya is lehet allergiás, akárcsak az ember. Akármire, fűre-fára, porra-ételre. Általában fajtatiszta, túltenyésztett ölebek szoktak allergiásak lenni, többnyire westiek, bolgonesek. Nameg szetterek, dalmaták, vizslák. Keverékre nem jellemző, de nem is kizárható.
De a tüsszögés nem jellemző allergiás tünet, inkább vakaródzni szoktak. A tüsszögés főleg akkor jelentkezi, ha vmi belemegy az orrába. Ez esetben viszont miharabbi orvos javasolt, mert ha az a vmi pl egy toklász, akkor az nagyobb bajt is okozhat. De mivel azt írod, h 10 éves és a morgása soxor köhögéssé fajul, fáradékonyabb stb, kardiológiai kivizsgálás is javasolt.
ijesztgetni persze nem akarlak, lehet, h simán megfázott és a nagy melegben nincs kedve annyit ugrálni, vagy csak sok a por mostanában az udvaron. De az ördög nem alszik.
kérdezted, mit lehet vele csinálni: Ha alleriás, az nehéz ügy, mert még azt is nagyon nehéz kideríteni, h egyáltalán mire. Ha megfázott, súlyosságtól függően több/kevesebb gyógyszerrel rendbe lehet tenni. Ha vmi van az orrában - ki kell szedni, ami altatásos beavatkozás. Ha csak a portól tüsszög, akkor azzal negyon nem lehet mit csinálni, max sűrűbben locsolod fel a kertet. Ha kardiológiai problémája van, annak a kezelése/kezelhetősége attól függ, milyen...
Hangsúlyozom, nem ijesztegni akarunk Kidussal, csak szólni, h egy egyszerű tüsszögés mögött is nagyon sok, akár komoly egészségügyi probléma is meghúzódhat, vidd le dokihoz.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz russodeby #1523 üzenetére
Diego! - a veszettségoltás 2 évig ad védettséget. A papírmunka miatt évente kell adni, de ha csak gyerekkorában kapott és csak egyet, az halottnak a csók, nincs védettsége. Szerencsére annak az esélye, h veszett legyen nagyon kicsi, ha az is, bizonyára elkezdték oltani az öcsédet és így semmi baja nem lesz.
russodeby - épp most beszéltük ki a topicban a kiskutya vs nagykutya a lakásban kérdést. Ezek a kis szőrgomócok rengeteg törődést és odafigyelést igényelnek. Nagyon rosszul vieslik, ha fél napokra egyedül maradnak. Az örző-védő és mentőkutyák sokkal nyugodtabbak, sokkal kevésbé zavarja őket, ha lakásban vannak. Ami az árat illeti: Az ölebek (yorki, bolognease, havanese stb) drágák. Ha ezt nem a vásárláskor fizeted meg, akkor később fogod, állatorvosi kezelés formájában. Olcsó húsnak híg a leve és ez a kutyára is igaz. Amúgy ezek közül még a yorki a legszívósabb, hiszen terrier. De ne hasonlítsd a stefikhez, amik kemény, masszív kutyák, azok azért kényes ölebek.
ja és így írják: Bichon Havanese.
[Szerkesztve]Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
hű, ez a rész nekem kimaradt.
valóban, ha szuka félig nj csak, akkor természetesen a kölykök az apától függetlenül keverékek-csakúgy mint az anyjuk.
De tény, h nj keverékek a legszívósabbak között vannak, szvsz ez csak jó ..Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz TriackFeri #1517 üzenetére
nagyon sok keverék hasonlít a német juhászokra, mert alkatilag elég közel állnak az őshöz, így a génjeik elég dominánsak. De ez nem felétlenül jelent tiszta nj vérvonalat.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz rebel56 #1501 üzenetére
attól nem kell félned, h egy sok10/100 ezer forintot érő tenyészkölyök a menhelyre kerül, mert nem találnak neki gazdit.
Az előző mondatot akkor áll, ha menhelyről elhozott kutyában gondolkoztok.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz rebel56 #1499 üzenetére
én azon a véleményen vagyok, h kutya nem való lakásba. Se kicsi, se nagy. Ingerszegény környezet, a nap 90%-ban halálra unja magát.
De ha már, akkor inkább egy labrador méretű, de azért ez lakásmérettől és berendezéstől is függ. Főleg első kutyának nem javasolt a terrier/tacskó/puli és hasonló, makacs kutyák.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz rebel56 #1497 üzenetére
Az általad linkelt cikkben sajnos van néhány csúnya ferdítés: A falka mindig is sokat mozgott- egy vadászat, egyetlen éjszaka alkalmával akár 40km-t is, akár a hét minden napján. Tény, h ez után sokat pihentek, de azért a párhuzam eközött és a lakásban való élet között elég erős ferdítés. A falka egyszerre együtt levő 6-30 állatot jelent, nem azt, h ezek közül az egyik állandóan otthon van és várja a többit. A lakásban egyedül tartott ebet nem érik ingerek, ez pedig sem idegileg sem egészségileg nem tesz jót-atermészetben v a kertben folyamatosan figyelni kell, szagok, zajok, élőlények jönnek-mennek. Főleg, ha jól nevelt kutyáról van szó, aki nem szedi szét a lakást és bizonyos helyiségekbe nem megy be, akkor az egész napos heverészés hát, nem épp természetes.
A napi soxori séta nem a gazdit kell, h szolgálja, hanem a kutyát, és nem csak arra való, h ne a lakásban végeze el a dolgát. A ''lemegyek, leülök bagózni az első padra és trécsellek a szomszéddal, miközben a kutya mellettem heverészik'' tipusú séta inkább időtöltés.
Csak olyan helyen illik kutyát tartani, ahol van egy olyan park, ahol tud viháncolni a többi kutyával, annak a veszélye nélkül, h autó alá szaladjon.
A szálkásszőrű tacskó egy izgő-mozgó, vadászkutyának tenyésztett kutyafajta, komoly mozgásigénnyel, mint minden terrier. Az ilyen kutyák sokat vannak láb alatt és mivel makacsak, erről nehéz őket leszoktatni. Épp a múlt héten találkoztam egy yorkival, aki ebben nagy izgésben a konyhában sütő gazdi lába alá tévedt, akit annyira megijesztett, h ijedtében ráborította a forró olajjal tele serpenyőt a kutyára... Ilyen szempontból pl egy schnazi valóban sokkal jobb. Ahogy egy labrador vagy bármilyen más, nem vadászatra, hanem őrzésre vagy mentésre tenyésztett fajta, akiknek sokkal inkább elfogadható a békés ücsörgés és méretükhöz képest sokkal kisebb mogásigénnyel rendelkeznek.
De ez a napi minimum 3*1 óra séta alól nem mentesíti semmilyen gazdit.
És amit még fontos tudnia minden kutyán gondolkozónak: a kutya egy drága mulatság, ha az egészségére vigyázni akartok. nem annyira az oltásokra, kullancs védelemre gondolok (az is lehet 30-40k évente), de egy kutya bármikor megbetegedhet és mivel jóval gyorsabb az életciklusa, mint az emberé, biztos, h előbb-utóbb meg is fog. Egy egyszerűbb betegségből való kikezelés egy kistestű kutya esetén 6-12 ezer forint, egy laborvizsgálattal egybekötött komoly baj (ami egyáltalán nem ritka, olvass egy picit vissza ebben a topicban babesiosis kapcsán) 40-50, egy nagytestű kutyánál akár 80-100ezer forint. Csak akkor szabad ebet vállalni, ha 30-40ezer forint mindig van a családi kasszában szükség esetén az ebet kezelésére.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #1495 üzenetére
nőni még fog az tuti. De a duplázódás azért túlzás részemről, leginkább nagytestű kutyákra és testtömegre vonatkozik. A JR nem szokott 8-9 kilónál több lenni.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
-
-
rlazol
veterán
válasz horvathkrisz #1476 üzenetére
''nem baj ha nyüszít! '' - persze h nem! Akkor csinálod jól!
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
egyértelműen dominancia.
Ez nem feltétlenül azt jelenti, h nálatok ő az alfa nőstény, de az emberek után ő jön a sorban- és ezt szereti kihangsúlyozni. Ágybavizelésről, jelölgetésről le kell szoktatni, de abban igazad van, h csak a rajtakapás és vmit. Ill. annó a dédnagymamám beledörgölte az orrukat a nedves lepedőbe és ez gyorsan megoldotta a problémát.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Van kifejezetten beteg állatok szállítására szakosodott cég is, pesten belül nem is túl drága. De ha felhívod a taxis társaságokat, akkor fogsz találni olyat, aki bevállalja a kutyát.
Konkrét szám meg nagyobb csepeli klinika ügyében most nincs a közelemben semmi adat, de holnap délelőtt küldök egy privit...
gallér - nehogy azt hidd... Tény, h nagyon idegesíti, de ha jól van rátéve, akkor nem tudja levenni, és pár óra - max 1-2 nap alatt a legtöbb kutya megszokja.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
szerintem erősen el kéne különíteni a kettőt.
Az epilepszia egy (többnyire) ismeretlen kóroktanú betegség, a fülfájás-vakarás meg vmi teljesen más tészta.
Az epilepsziának nem kell semilyen látható ok h kiváltsa a rohamot. Típusus esetben a rohamok között az eb nincs magánál és kapálózik, a rohamok szabályos időközönként jelentkeznek. De ez csak a típusos, a leírtak a alapján simán lehet nála is az - meg az is h csak pusztán és szó szerint megőrül a kíntól.
Ha az epilepsia játszik, azt szépen szinten lehet tartani, azzal nincs semmi gond. Be kell állítani a gyógyszert. Sajnos a rohamok általában (megintcsak típusos esetben ) fokozatosan sűrüsödnek, és előbb vagy utóbb euthanázia a vége, de a szomszédomban lakó tacsi 16 éves és 1,5 éves kora óta szedi a seduxent, mert ő is epilepsziás. 2-3 hetente vagy egy 1 óra körüli rohama, amúgy tökéletes, teljes kutyéletet él. Naigen, ő se típusos lefolyás, hál istennek.
De a fül az más tészta, ott ha csak tünetileg kezeled, akkor már ne is haragudj, de humánusabb ha lelövöd a kutyát. Külső élősködő (pl atka), idegentest, baktérium, gomba, spontán gyulladás, anatómiai rendellenesség - mind okozhatja a fenti tüneteket és mindet lehet szépen gyógykezelni. Lehet, h olyan állapotban van már, h csak egy drasztikus műtéttel, de lehet.
Ha műteni kell, akkor a nagyságrendű 100k mindenestűl helytállónak tűnik, de nem biztos, h kell. Ki kell vizsgálni mi baja van. Erre Pesten az egyetem egy jó hely, de ha gondolod priviben szívesen küldök más (akár olcsóbb) alternatívákat is, d. Műtét után kap szép gallért vagy megfelelő kötést, 10 napig kell kibírni...
A füle h rámehetett-e az agyára? nem hiszem... Ha átszakadt a dobhártya és az idegek mentén bejutott az idegszövetbe, akkor lenne egy csinos agyvelőgyulladás - egészen más tünetekkel, rég elpusztult volna a kutya.
Ezzel együtt a hallása veszélyben van, és a leaírtak alapján szenved. Szvsz nincs mire várni, amint tudod vidd vmi olyan helyre, ahol tisztességgel kivizsgálják.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
hogy fürdetés után érzékenyebb lenne? nem hülyeség - sérülhet a felületi zsírréteg, felborulhat a felületi, természetes védőflóra. De ha csak hátul, a farán vakarja-piszkálja, akkor én első körben a bűzmirigyeit nézném meg, aztán féreghajtanám. De amit leírtál az alapján lehet egy sima ''hot spot'' is - vagyis amikor minden látható ok nélkül véresre vakarnak egy adott pontot a testükön.
német ju-knak van egy spec. ''mély gennyes bőrgyulladás''-a ami kizárólag ezen a fajtán jelentkezik, többnyire idős korban, az ágyék, a comb és a mellkas külső felületén. A másikat most hirtelen nem találom, lehet h én emlékeztem rosszul, és csak 1 van...
A bőrbetegségekre jellemző, h lassan alakulnak ki és lassan gyógyulnak. 2 hét várakozás nagyon sok idő, az ez idő alatt kialakult elváltozások megfordításához legalább ugyanannyi idő kell... Én nem várnék ennyit.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
Kicsit furi amit írsz, h csak a faránál és csak fürdetésnél - semmiképp se tipikus. Vakarja, piszkálja? Nem lehet, h amúgy is ott van, de csak fürdetéskor veszed észre? Német juhászoknak van 2 spec bőrbetegségük, ami főleg idős korban jelentkezik. Atkák az egész testen szoktak jelentkezik.
Első körben én abbahagynám a samponos fürdetést. Max babasamponnal.
Ha nem mőlik, vidd dokihoz, de szvsz keress vmi bőrspecialistát, ez nem biztos, h sima lesz.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
nem hinném, hogy allergia lenne, mert azt nem tudnád így örömködéhez kötni. Lelki okok miatt nemigen szoktak fulladozni.
Ha szívbeteg, akkor máskor (pl ébredéskor, terhelésre) is tapasztalnál köhögést, tovább fáradékonyságot.
A légcsőszűkület volt nekem is az eldő gondolatom, de még sok más is lehet, biztos, h nem normális, ki kéne vizsgálni alaposan.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
a parfümöt nem is néztem, magánvéleményem szerint állatkínzás rátenni egy kutyára bármilyen illatot, ami különbözik a sajátjától, márcsak eb-szociológiai okokból is.
Spray: Az insecticid 2000-re gondolsz? Azt elsősorban környezetre kell használni pl tartós bolhásság esetén, arra amúgy jók a tapasztalatok ([link]). Amúgy általában a spray-kel az a legnagyobb gond, h marhára idegesíti maga a befújás az állatot, nem lehetsz biztos abban, h mindenhova jut, nem esőálló és mérgezi a környezetet a fújással odajutó anyag.
A boltban ahogy néztem kaphatók kiváló, csúcsminőségű termékek (advantage, kiltix...) és noname-k is, amiket senkinek se javasolnék.Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
az exspo, az advantix, ha jól emlékszem a Duowin is súlyosan mérgező macskára. De most nincs előttem, a lényeg h macskának csak olyat, amire rá van írba h macskának is lehet, pl frontline, stronghold.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
nyakörv+spot on - lehetséges, de azért a hatóanyagokat érdemes előtte megnézni. Nem biztos, h minden kombinációnak van értelme.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
Új hozzászólás Aktív témák
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Milyen egeret válasszak?
- Path of Exile 2
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-book olvasók
- Január 30-tól Magyarországon is kapható a Vivo X200 Pro
- DOOM - The Dark Ages
- Azonnali fotós kérdések órája
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest