Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz Parci #50065 üzenetére

    Én mostanra (4 év szenvedés után) rendet raktam a fejemben kávéügyileg. Reggelire megtanultam értékelni (valójában mindig is értékeltem) a hosszú, agyonfőzött, savtalanított vizes kávékat. Most Rómában a szállodában is ilyet adtak (mindenütt Olaszországban - ez az alap), bár körbejárt a pincér, hogy kérünk-e rendes cappuccino-t, espresso-t? Ahogy néztem, azért páran kértek. Németországban, Franciaországban, gyakorlatilag mindenütt ez alakult ki, és nem véletlenül. Az ilyen hosszúkávé, amellett, hogy bár ízben szegény, pótolja a folyadékbevitelt is, így nem kell mellé külön vizet fogyasztani, és a gyomrot sem bántja annyira. Aki bírja a tejet, az reggelire kapucsínót, lattét iszik. Az espresso ebéd utánra (esetleg délelőttre), és délutánra, estére való. Teli hassal már nem akkora probléma, nekem napi 2-3 elmegy.

    A bor, pezsgő, tömény megint más. A Prosecco bántja, a Champagne nem. A Barolo, és általában az olasz borok (Brunello di Montalcino, Chianti Classico Riserva, amiket hajlandó vagyok meginni) a sok tölgyfa miatt veszélyesek, de még bírom. A whisky már tiltólistás, a konyak mehet. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák