Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz soldier2 #47884 üzenetére

    a reprodukálhatóságig még nem jutottam el, mert egyelőre ismerkedem a pörkölő határaival, azzal, hogy általában hogy zajlik egy ilyen pöri stb. egy hónap múlva biztos, hogy okosabb leszek, a ma bontott hondurasból kapásból használhatóbbat pörköltem, mint az első 3 guatemalából. ehhez is kell a rutin, és akkor el lehet hagyni a merev szabályokat és lehet szemre csinálni.

    a reprodukálhatóságtól amúgy én nem félek annyira, azt gondolom, hogy ha szobahőmérséklettel és hideg géppel indítok, majd mindent pontosan annyi ideig csinálok és annyi fokon, akkora adaggal, akkor azért nem lehetnek túl nagy különbségek. kb. mint a pavonis kávékészítés (sőt, könnyebb, hiszen itt van hőfokszabályzás).

    summa summárum:
    - egyelőre térképezem felfelé a folyamatot
    - de már az első pörik is abszolút vállalhatóak voltak
    - de azért nem paljoc kávéi szintje, csak nem bántóak/szarok, inkább visszafogottak (kicsit unalmasak)
    én nem vagyok elégedetlen, mert több kiló kiszórt, fos kávéra számítottam. és ha az lenne, nem innám meg, az hót ziher. amilyen most lett, az az "hmm, egész jó", de ha 7000 ft-ért vettem volna xy-tól, nem rendelnék belőle újra, mert van jobb.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák