Új hozzászólás Aktív témák

  • vTamas35

    csendes tag

    válasz jookomak #43457 üzenetére

    Én ugyanígy indultam neki. Ha az ember tisztában van vele, hogy milyen kávés italokat szeretne készíteni, mennyi fogy egy nap stb. akkor egészen jól be lehet lőni egy olyan gépet amihez nem kell nyúlni egy darabig. Én is végigolvastam a fórumokat, végig néztem a youtube videókat, belőttem, hogy a keretemből mi jön ki és azóta is azt a szettet használom teljes megelégedéssel (max őrlő update lesz karácsonyra...). Az enyém sem tipikus kezdőgép volt (ECM Veneziano A1, E61 HX, roto pumpás), de fórumos infók alapján vásárlás után Siminél kezdett, meg kapott egy fejhőmérőt és kész volt a szett, csak tampert és tej kiöntőket újítottam azóta. Egy-két hét bénázás után teljesen jó kávékat csináltam nyitott szűrőtartóval is. Szerintem sem atomfizika, ha a kezdeti kudarcok nem törik meg a lelkesedést, akkor gyorsan meg lehet tanulni bármelyik gépet és rövid idő alatt jó eredményeket lehet elérni. Kockázat inkább a kiválasztásnál lehet, ha nem olyan gépet veszel meg első felindulásból amire tényleg szükséged van (pl. iszol napi 15 latte-t és választasz hozzá egy kis single boileres gépet, vagy veszel egy profi gépet és választasz hozzá egy gagyi őrlőt...)

    O1G

Új hozzászólás Aktív témák