Új hozzászólás Aktív témák

  • koma106

    senior tag

    válasz koma106 #80353 üzenetére

    Használt iPhone-t tervezek vásárolni (gariban cserélt, refurb,alig használt, garanciás). Megpróbálom összeszedni, hogy mire érdemes odafigyelni és kérlek titeket egészítsetek ki:

    1. Telefon és összes gyári tartozéka külsőleg hibátlan. (SIM kiszedő gyári tartozék?)
    2. Telefon kapcsolói, gombjai megfelelően működnek. Hangszórók, mikrofon, érzékelők, wifi működik. Hívás indítható, fogadható.
    3. IMEI szám ellenőrzése itt (ebből kiderül független-e?) IMEI telefon menüből is kiolvasható?
    4. i5 esetén bekapcsoló gomb csere ellenőrzés itt.
    5. Szeriaszám ellenőrzése (doboz, készülék, telefonmenü, cseréről szóló papír) Szeriaszám telefon menüből is kiolvasható?
    6. Garancia ellenőrzés itt
    7. Eredeti számla a vásárolásról és a cseréről szóló munkalap (az igaz, hogy a refurb készüléknél, ha megint gond van a telóval, akkor gariztatásnál már kell vásárlásról a számla? - első alkalommal tudom, hogy nem kell)
    8. adásvételi (tudna valaki mobiltelefonos szerződésmintát küldeni?)
    9. iphone keresése funkció kikapcsolása megtörtént-e? (ezt hogy tudom ellenőrizni?)
    10. icloud-ból kilépett-e? (ezt hogy tudom ellenőrizni, okozhat-e icloud gondot?)
    11. iphone restore (lehe-e itunes nélkül, akár a vásárláskor?)
    12. új tulajdonos aktiválás (wifi-vel és itunes nélkül lehet-e?, SIM kell-e hozzá?)
    13. Saját SIM kipróbálása (most csak normál méretű dominós SIM-em van, ha ezt egy használtmobilos 500Ft-ért kivágja kisebbre az fog-e működni és kell-e a tartanom attól, hogy beszorul a készülékbe? - ez csak átmeneti megoldás, előfizetés lesz rá.
    +1 kérdés: T-mobilnál keresek valami megfizethető előfizut, amiben van egy átlagos iphone használónak megfelelő adatforgalom (gondolom ez 500Mb-1Gb) és lebeszélhető a havidíj - mit ajánlotok?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

    -

Új hozzászólás Aktív témák