Új hozzászólás Aktív témák

  • chris2122

    csendes tag

    Sziasztok, segítségetek kérném Invitel-től kapjuk a netet a lakásban. 150 Mbps/60Mps netről van szó. Vásároltam hozzá egy TL-WR740N wifis routert a meglévő (Inviteltől kapott) mellé. A lényeg, ha közvetlen a TP-link routert kihagyom és közvetlen az Inviteltől kapott routerrel kötöm össze a PC-m akkor megvan a 150Mbps. Speedtestel ellenőrizve. Viszont, ha a TP-linken keresztül kapja a netem a gép akkor csak 100 Mbps-ig adja a netet. A hálókártyán 3 led van 10 Mbps akkor 100 Mbps illetve 1000 Mbps lámpa. Ha TP-linken keresztül kapom akkor a 100as mellett világít a led, ha közvetlen az Invitelesről akkor az 1000 melleti led világít ezzel is könnyedén tudom ellenőrizni mennyi a netsebességem.

    Ugye adott miért nem közvetlen akkor az inviteles routerből kötöm össze a gépem és akkor minden megoldódna. A baj az hogy 2 gépen használjuk a netet az egyik egy wifis laptop (öcsém) a másik egy PC egy 20m-el messzebb levő szobában, tehát közvetlen nem tudom rádugni. A másik hogy az Inviteles router hátulján 4 portnak van hely abból 3 foglalt a tv miatt az is inviteles 1 van szabadon oda van bedugva a wifis TP-link kábele tehát még azt sem tudom megoldani, hogy közvetlen arról kaphassam a netem semmiképp nem tudom kihagyni a wifis TP-link routert.

    Nagyon szépen megköszönném előre is a segítségnyújtást nincs már több ötletem. :R

    U.i.: A TP-Linkes 150Mbps-os, ha esetleg ez kérdés lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Korrektül válaszolok Mindenkinek, cserébe elvárom ha én kérdezek akkor válaszolj te is!

Új hozzászólás Aktív témák