Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456789

    addikt

    válasz z123456789 #109627 üzenetére

    Na, megpróbáltuk RAiN19 kijelzőjét. Azzal sem működött. Visszaolvasva, és a neten nézegetve (már amit értettem), ez lehet inverter ( :F ), RAM hiba, belső memória hiba, alaplap hiba...
    Van ötletetek, hogy hol kezdjem a hiba felderítést, vagy hagyjam a francba, és bontsam szét a fszba, aztán vegyek másikat? :( Nehezen törődöm bele, hogy egy 50 cm-es eséstől így elszállt. :(((

  • z123456789

    addikt

    válasz z123456789 #109627 üzenetére

    Sziasztok!
    Visszakaptam a T450 notebookom.
    13 000 Ft volt a forrasztás és mivel a szétszedésnél megtörtem a panel sarkát, így a kijelzőt is kicseréltettem, mert elmondásuk szerint pont volt egy FHD kijelző hozzá. 18 000 Ft
    Külön felhívtam a szerviz figyelmét, hogy a képernyő szabályozás működjön, mert ha nem gyári panelra van kicserélve, akkor ez gondot szokott jelenteni. A szervizes srác (akit amúgy régről, illetve hírből ismerek, és nem egy hülye gyerek, az biztos) azt mondta, hogy Dell-eknél szokott ilyen lenni, Lenovonál még nem hallott ilyenről, hogy gáz lenne.
    Nos, a kijelző fényerő szabályozás nem működik. :D
    A boltban kipróbáltam, és már ott is jeleztem, hogy ez most így akkor nem megy, de mivel Móváron van a műhely, én pedig a győri bolton keresztül intéztem, az eladó srácnál feleslegesen reklamáltam volna. Mondtam neki, hogy lehet hogy user error, otthon utána nézek.

    Ötleteim:
    -Monitor Asset Manager AUO gyártót jelez a panelra. A lista az előző hsz-emben csak LG panelnál írja a FHD kijelzőt. Első feltételezésem az, hogy ez a kijelző nem gyárival megegyező tulajdonságú, ezért a hibajelenség.
    -Hogy erről meggyőződjek, és ne az legyen, hogy feleslegesen rabolom az idejét a szerviznek, még azért húznék egy új windowst, hátha a hardver csere miatt van ez az anomália.
    -Illetve mi az amivel utána tudnék járni, hogy mi okozza a problémát? :F

    Nincs kedvem flashelni, meg ilyen white listeket módosítani, akkor inkább visszaviszem, és rákérdezek RAiN kollégára, hogy megvan-e még a HD+ -os kijelzője. :D

    Köszönöm előre is. :R

Új hozzászólás Aktív témák