Új hozzászólás Aktív témák

  • Almosito

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Még tapasztalatlan vagyok hifi témakörében, bár egy ideje olvasom a témával foglalkozó különböző oldalakat, fórumokat, s igyekszem beszerezni a HI-FI Magazin CD változatát is.
    Első láncom megvételéhez szeretnék most seítséget kérni.
    Sajnos anyagi lehetőségeim nem túl bőek, ezért a következő a tervem:
    Vásárolok egy erősítőt, egy pár hangfalat, valamint a szükséges kábeleket, így a nyáron a zenehallgatás forrása a számítógépem lenne, majd nyár végén vásárolhatnék egy a lánchoz illő CDlejátszót.

    A zene amit hallgatok gyakorisági sorrendben: metal, rock, jazz, komolyzene. Audio CDről, vagy esetleg számítógépen lossless formátumból, néha veszteségesen tömörítettet is.
    Az összeg amit most rá tudok fordítani: 100, esetleg 150 ezer forint.

    1, Erősítő:
    Ennyi pénzből csak használtban gondolkodom. 30ezer forint körül a következőket találtam:
    -Harman/Kardon HK-610
    -Harman/Kardon HK-6500
    -Marantz PM-40
    -Marantz Pm-63
    -Marantz Pm-55
    -NAD 3020
    Meghallgatni saját láncon nem tudom, mert még ugye nincs semmim. Előző tulajdonosnál mennyit ér a meghallgatás, ha teljesen más lánccal rendelkezik az összes eladó? Esetleg előfordulhat, hogy az ő hangfalával szépen szól az enyémmal majd kevésbé. Mi alapján válasszak? Milyen tapasztalaitok vannak a felsorolt erősítőkkel, esetleg miket ajánlanátok még? A NAD-ról sok szépet olvastam, a H/K-król is bár kevesebbet. A Marantz-okról mik a véleményeitek? Nekem pl. a Pm-40 nagyon szimpatikus, bár sem azt, sem a többit nem hallhattam még.

    2, Hangfalak:
    Az elhelyezés miatt lehetőleg polchangszórót szeretnék. Sajnos a rendelkezésre álló összegből a hifiboltok árlistájának csak kis százalékát nézegethetem, de egyelőre csak ennyit engedhetek meg magamnak.
    Eddig a következőket találtam:
    -Tannoy FUSION 2
    -Mordaunt Short Avant Series MS-912
    -Mordaunt Short Avant i Series MS-902i
    -B&W HANGFAL DM 600 S3
    -B&W HANGFAL DM 601 S3
    -JBL Northridge E30 monitor
    -JBL Studio S26 monitor
    (nem tudtam eldönteni h a JBL-ek 60, valamint 70ezer forintos vételára egy párra vagy egy darabra vonatkozik-e)
    -Acoustic Energy AEGIS EVO 1 esetleg NEO 1
    -Kef Cresta 10
    -Kef iQ 1
    -Phonar Audio Live Micro 2
    -Q Acoustics 1020
    -Polkaudio Monitor 40
    -Polkaudio Rti 4
    -Celestion F18
    -Wharfedale Diamond 9.3
    A következő helyeke néztem őket:
    -HIFI Barlang
    -Satsystem
    -Hifikozpont
    -Akusztika hifibolt
    -Suranyihifi
    Esetleg hol érdemes még nézelődni, hol lehet meghallgatni őket. Szokás/illik saját erősítővel meghallgatni a boltban a hangfalakat?
    Az általam hallgatott zenékre melyik lehet jobb/rosszabb? Milyen tapasztalataitok/véleményeitek vannak a felsorolt hangfalakról? Esetleg milyet ajánlanátok még?

    3, Kábelek
    Mennyi pénzt érdemes egy ilyen láncnál kábelekre költeni, hol érdemes venni őket?

    Mennyire baj, hogy belső hangkártyám van (audigy 4), sajnos most valószínűleg nem fogom tudni kicserélni, vagy nagyon fontos lenne egy külsö kártya beszerzése?

    Köszönöm, hogy elolvastátok kicsit hosszúra sikerült kérésem, s előre is köszönök minden segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák