Új hozzászólás Aktív témák

  • vadászlak

    újonc

    válasz #09634560 #110996 üzenetére

    Nagyjából alap a szoba mérete, arányai. Innen kellene mindenkinek kezdenie az építkezést, mert zsákutca lehet kis alapterületű rossz oldalarányú szobába "milliós" subokat ill. rendszereket pakolni, azért mert máshol szépen szólt. Szerintem. Egyébként tapasztalatból tudom, mivel kipróbáltam, hogy nagyobb szobába / 36m2 vs 27m2 vs.16m2 / egészen másképp szólt ugyanaz a sub. és a nagyobb terekben ment mélyebbre legalábbis érzésre. Azért írom csak le mert komoly különbségek voltak, és azért egy THX Ultra volt bár közel sem az itt említett milliós kategória.
    Lehet, hogy nincs igazam , de gyakorlatban azért ezeket a komoly subokat inkább 30m2 fölött érdemes használni.
    Állóhullám meg párhuzamos falak közt fog kialakulni, hogy melyik frekvencián az ugyancsak a szoba méretéitől függ. Ezért mégiscsak azt mondom, hogy a szobája méretéhez válasszon subot. Ha van 50m2-e akkor jöhet az itt említett JL, ha 18m2-re tervez akkor teljesen felesleges. A 20Hz alatti élet kergetése meg még jobban felesleges, oszt még lehet hogy káros is.

Új hozzászólás Aktív témák