Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz szaszayanou #54326 üzenetére

    Vigyázz, mert egy pozitív regulátor elnyelni nem tud áramot, tehát csak akkor használhatod a negatív féltáp föld-ágában, ha minimum annyival előterheled, mint amennyi a fogyasztás csúcsértéke!
    Amúgy ártani nem ártasz a csillagpontos földeléssel, amennyiben nem feleslegesen nagyok a hurkok. Mindig azt kell meggondolni, merre és milyen áramok folynak.

    Viszont én valami jobb tápot építenék, mert egyrészt 100 kHz-en már nem sokat ér az LM1086, másrészt a kimenőimpedanciájáról hallgat az adatlap, és ez sosem véletlen! Itt írtam arról, miért fontos, hogy az egész hangfrekvenciás tartományban frekvenciafüggetlen legyen a táp kimenőimpedanciája. Én a K Multipliert ajánlom, előszűrve egy cap multiplierrel, amin legalább a szekunderfeszültség 10%-a esik, hogy a hálózati feszültség ingadozásai ne mozdítsák ki a szűrési tartományból (ezt a rajz szerinti 10k-kal állíthatod be).
    Ez a két fokozat együtt min. 10 Hz .. 1 MHz tartományban min. 120 dB-t szűr, ami kell is.

    - A K Multit építheted a 3 db soros dióda helyett 1 db-bal is, ekkor 1,2 V a dropout-ja.
    - A végtranyó lehet TIP42C/41C, ekkor 3 A-ig használhatod.
    - A kistranyó B-E-je közé kell 10 nF NP0 kondi, nehogy gerjedjen!

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák