Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz Tiédetis #6480 üzenetére

    Kicsit benne van az is szerintem, hogy sok gyártó alapból extrázva adja csak legkissebb konfigban az EV-ket.

    Kia Niro is lehet olcsóbb, de ugye Gold csomagban már 12 milla a benzines. Valóban nagyon nagy az EV felár.

    Az EV-knek még mindig az a fő baja, ami már réges rég. Nincs megfizethető árazású belőle.

    10-20 Milliós szegmensben egyszerűen túl nagy a diffi. 1,5x-ös szorzókról beszélünk.
    Prémium szegmensben ez már azért jócskán elkopik. Most azt elengedve, hogy hasonló teljesítményű motort választva 10-30% a felár az elektromosnak.
    Pl
    BMW X3 20i hasonlóan felextrázva alap automata váltóval 22 M / BMW iX3 alap 24,5 M

    Mercedes E legolcsóbb motorváltozattal alap váltóval hasonló felszereltséggel 28M / EQE alap motorváltozatban 32 M.

    Mihelyst a vezetési élmény faktort (motor + válltó) elkezdjük közelíteni az elektromoshoz, eltűnik a különbség.

    Összességében szerintem így, ebben az irányban az EV egy úri luxus lesz akiknek van pénze.
    Még kell idő a technológiának, hogy lemenjenek az árak. Szerintem pont emiatt is hártált ki a Német politika 2035-ből. Ez az e-benzin meg csak önámítás. De legalább mentőöv.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák