Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz csaszi75 #42350 üzenetére

    Igen, köszi, a Cellmappert közben már más is ajánlotta. :K

    Bármelyik szolgáltató, ha torlódik egy cella előbb-utóbb kénytelen bővíteni.

    Ez az, erre voltam kiváncsi, gondolom itt is ez a helyzet, h túl sokan használjuk egyszerre, ezért ilyen gyalázatos az elérhető sebesség.

    De ha te olyan helyen vagy, ahol gyengébb a vétel, akkor az halmozottan hátrányos.
    Egy dolgot tudsz, hogy a lakás több helyén kísérletezel, (reggel, délben, este) hogy melyik helyről a legjobb a böngészés/letöltés.

    Ez pont fordítva van. A Diginél volt gyengébb a térerő, de még a gyenge térerő mellett is jól lehetett a netet használni, szépen töltődtek be a weboldalak, működött a Youtube.
    Most a plafonig érő térerő mellett se lehet használni a netet.
    Azért az már nagyon régen volt, h 128Kbit, meg 256Kbit legyen a letöltési sebesség, nem?

    Én még kb Vágási Ferivel együtt szálltam be az internetbe, és emlékszek, mikor az Invitel indult, akkor 512Kbit, meg 1Mbit, 2Mbit csomagok közül lehetett választani, és néhány év után akik kezdettől fogva 2Mbitre fizettek elő, felemelték 3Mbitre, szóval már akkor is csak a szxrabb helyeken lehetett 128-as, meg 256-os netre előfizetni, és most folyamatosan ezeket mérek, igaz, 5-10Mbites feltöltések mellett. :U
    Remélem ez nem marad így, mert ez a netsebesség még Facebookra is kevés, az üzenetek nem mennek át Messengeren, csak késve, Instán, Skypeon szintén. :(

    Ráadásul a netre szükségem lenne a munkámhoz is, de nem bírok letöltögetni e-mail csatolmányokat se, olyan lassan érnek le. :(

    Egyébként két Digis kártyát használtam.
    Egyik a telefonban van, ugye mobilnet gyanánt.
    A másik egy másik telefonban az ablakban volt, arról osztottam hotspotot az itthoni eszközöknek (laptopok, tablet). Ez így elég volt a 2x30GB, és a sebesség is tökjó volt.

    Namost a Vodát hiába ér plafonig a térerő, semennyire se lehet használni. :((

    Amúgy meg millió cikket/írást lehet találni..

    Igen, gondoltam, h biztosan le vannak ezek írva frankó technológiai leírásokban, csak azt nem tudtam milyen keresőkifejezéssel keressek rá, mert ez a "hogyan csatlakozik a telefon egy adótoronyhoz?" ez gondoltam biztos nem lesz célravezető.
    Mindenesetre most már értem, h mégis hogy van ez, mekkora sebességet képes egy torony adni az összes rácsatlakozott készüléknek, köszi a segítséget. :K

    Nem akarok vezetékesre váltani, TV-t nem nézünk, így nincs szükség rá. Hazajárok hetente-kéthetente, otthon van vezetékes net, letöltök pár filmet, sorozatot, szóval a nagy adatmennyiség letöltését pár terás külső HDD-vel megoldom, jó volt ez a Digis olcsónet korszak itt helyben eddig. :/

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák