Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz trec12 #1081 üzenetére

    Véleményem szerint patthelyzet van a Diginél, ez a frekvencia kevés, a mobilpiac meg telített. Biztos, hogy a Digi nem erre készült, azaz valakivel közösködni akart volna, és nem hinném, hogy önmaga akarta volna egy saját mobilhálózatot ezzel a frekvenciakészlettel, csak valami közbejött. Érdekes a dologban még, hogy a Diginek a mobilinternetet a Telenor adja, az UPC-nek meg a mobilszolgáltatást a Vodafone. Nem csodálkoznék, ha anno mondjuk a Voda-UPC összeborulás helyett mondjuk a Voda-Digi lett volna a képben, azaz a Digi beszáll a saját kis frekvenciájával, amit használhatott volna a Voda is, a Voda meg adja a sajátját a Diginek. Én szerintem a Digi most már csak arra vár, hogy ki venné meg, vagy venné bérbe ezt a frekvenciakészletét, és esetleg cserébe mint adna a mobilcég a Diginek, mondjuk egy UPC féle virtuális szolgáltatást cserébe. De nem nehéz kitalálni, hogy egyedüliként csak a Voda jöhet szóba, neki lenne jó ez az 1800 MHz-es sáv. De a Vodának meg valamiért nem kell, gondolom a globális cégnél fent máshogy gondolják, az amúgy sem egy erős Magyar Voda helyzetét. Mi lesz a vége ennek? Jó kérdés, de én nem vagyok bizakodó, hogy ebből ki fog valami normális sülni, legalább is mobil terén valami "kánaán" féle. Amúgy is a jövő már az IP-n van, azaz mind a hang, mind a kép IP-n megy, el kell felejteni a klasszikus rézérpára telefont, a klasszikus mobil hanghívásokat, meg a koax kábeles TV-ket is. A mobil is voip, vagy LTE A okán IP-n megy, az optika meg eleve mindent IP-n visz, legyen az tv, vezetékes telefon, vagy internet.

Új hozzászólás Aktív témák