Új hozzászólás Aktív témák

  • hb000

    aktív tag

    válasz sfdrakex #9658 üzenetére

    Öööö, igazán nem akarom tovább gördíteni az erősen offtopic vitát, de nekem az a logikus, hogyha nő az előfizetői szám, akkor éppen felesleges emelni, mert egy előfizetőre vetítve olcsóbb lesz a net. Mármint az ő net-előfizetésük, hiszen egy júzer miatt nem emelnek sávszélességet és egy előfizetővel több van, tehát több a bevétel, miközben a kiadás nem nőtt meg. Nálunk pl a házban ki van építve a drót. Ha valakit bekötnek, akkor kiküldenek egy szervizest, aki a meglevő szekrényből egy 15m-es drótot kihúz, eltölt fél órát a lakásban, tehát mondjuk 5000Ft-os kiadást generál a diginek. És ezen kívül semmilyen plusz költségük nincs (jó, a számla nyomtatásának és postázásának költsége havonta, kb 160Ft-ért), de mégis plusz pénz jön be havonta.

    Na mindegy, engem nem érint az emelés, de én is csodálkozom, hogy ekkora vitát generált. Én az emelt árat is kedvezőnek tartom, bár azt az érvelést már nem tudom elfogadni, hogy "még így is olcsóbb másoknál". Szerintem ügyféloldalon inkább a szolgáltatáshoz kell mérni az árat, nem a többi szolgáltatóhoz.

Új hozzászólás Aktív témák