Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    Sziasztok, múlt pénteken jött a Digi bekötni az optikát.
    TV-Internet-Teló kombót kértem, FTTH vonalon.

    Kaptam egy fiberhome gpon onu (an5506-02-f weboldal szerint) "valamit" modemrouter gyanánt.
    Én még ilyen szar eszközt életembe nem láttam.
    2 RJ45 csatlakozója van. Az egyik gibabites, a másik csak százas.
    Van 2 b@aszott hosszú antennája, 2.4GHz-en nyomja a netet. A 2.4GHz-es csatornák felét elfoglalja, de legalább az utca végén is látszik..

    Első belépéskor meg kell változtatni a user+jelszót.
    Ha usert megváltoztatom az életbe nem enged be, csak ha resetelem az eszközt.

    Nem tudom áttenni az eszközt más IP tartományba, mert nem engedi (arra panaszkodik, a DHCP tartományába kell lennie, de a DHCP-t már 3x kikapcsoltam azóta - mert sehogy nem volt jó neki, pedig állítottam már mikrotiket [konzolosan], és ubiquiti-t is), na de még így se volt neki jó.
    Minden restartkor elállítódik egy rakat beállítás, és visszakapcsol a wifi.

    Digi ügyintéző annyit mondott, hogy ha alapbeállításon jó, akkor részükről rendbe van minden, mást nem csinálnak. Bridge módba tudják kapcsolni, de azt sem ő, ő csak továbbítja a kérést, majd 72 órán belül valamikor a kollégák átállítják.
    (Aztán várhatom a munkahelyen, mikor hívnak itthonról, hogy elment a net...)

    Kérdéseim:
    1.) Mi a fenének van 100mb-es port egy gigabites csomaghoz adott eszközön? Főleg ha csak 2 van...
    2.) A többi eszköz is ilyen fos?
    Értsd: Nem lehet normálisan beállítani (alhálózat, wifi), az antennát leszedni...
    3.) Ha Bridge módba tetetem az eszközt, egy restart (pl áramszünet) után ott marad, vagy visszaáll? (TV+telefon működik rendesen?)
    4.) Semmilyen mód nincs kicserélni ezt a vackot?

    Képek:


    Akár a fenti, akár a lenti módon állítottam, a "LAN setup" résznél mindig problémázott. OK után visszaállt 1.1-re ( reset után még 192.168.1.254-et se fogadta el, pedig az aztán nagyon más tartományba van...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák