Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    Erre a vissza-visszatérő sávszélesség ellenőrzésnél felmerülő hardveres korlátra...

    Tegnap bekötötte a Digi egy erzsébeti címre az FTTH-t. Reggel jött a szerelő, és mivel gyakorlatilag már korábban is volt FTTH (ott lógott a kábel), így gyakorlatilag pillanatok alatt beizzította a bulit. Ugyanazt a Huawei ONT-ot (az egyszerűbb verziót) hozta, mint ami Kispesten is van. Megvártam amíg az ONT felépítette a kapcsolatot a központtal, rámentem wifi-vel és ment a net. Utána húztam a csíkot melóba.

    Azért csak piszkálta a csőrömet, hogy meg van-e a Gb-es sebesség... Bentről "hazacsórtam" egy Lenovo notebook-ot, Cat5E-s drótot. Délután kimentem újra Erzsébetre, összeteszem a technikát és várom az impact-ot. Erre:

    WTF? Ez egy Corei7-es notebook, ne szórakozzunk már. Biztos a kábel sz@r.

    Mindegy, kilőttem a lapitopit, hazamentem Kispestre. Reggel megriadtam, mondom mérjünk már rá a notival itt is...

    2xWTF? Szóval csak a hardware a szűk keresztmetszet? Mindenesetre furcsa.

    Gép: Lenovo V310 (15IKB)
    CoreI7 7500U (2,7Ghz)
    16GB ram
    120GB SSD + 1TB HDD
    természetesen gigás LAN
    Windows 10 Prof 64bit

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Symantec Endpoint Protection vírusirtó van rajta, ráadásul a csoportházirend miatt ki sem tudtam lőni... Szóval lehet a vírusirtó is bekavart valamit.

    szerk: Firefox alól mértem, a PPPOE-t az ONT intézte.

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák