Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    DIGI oldalán lévő mérő lefelé sosem mér pontosan nekem, felfelé jó.
    ONT-t ahogy teszteltük úgy vettem észre speedtest-en dunaújvárosi illetve budapest telenor/vodafone szerverek pingre és sebességre is stabilak jól mérnek.
    legjobb lenne valami nem flash alapú mérés mert az megfogja a procit, illetve router nélkül is érdemes megnézni hogy hátha az fogja vissza a sebességet.

    IP szinten én sem vettem észre hogy lassabb lenne, mióta ONT-n vagyok a sebesség felfelé hétvégén 50-60megabit körül elfogy de most már legalább normálisan megy minden
    mert nem 7másik lakóval vagyok egy hibázós switch-en hanem magamban gigás porton.
    a szerelő srác úgyis mondta hogy teszteljem hétvégén aztán ha megint nem megy még a feltöltés szóljak be és megnézik az OLT-nél is mi a helyzet, mert felfelé is hasítania kellene keményen nem pedig 50-60megabit körül beállni vízszintes vonalra. ott valszeg valamelyik optikai szakaszon lesz dugulás mert éjfél után nagyon baba minden 109/109 megabittel 1ms pinggel :R

    amúgy még az sem garancia valakinek ha a dobozban gigás switch van mert attól a kábelezésnél lehet lent telefonos bekötésre rakták be az ereket így csak 4ér fut alapból, és oda is kell gyártani kábelt mindenkihez.
    legjobb mikor a routerig lévő kábelre tesz a szerelő egy UTP tesztelőt és a másik végét meg lent a dobozban kiméri szépen. nálam mind a 8ér tökéletes volt megy is a gigás link a CAT5 kábelen 1 toldóval :R

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák