Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz forrest85 #5122 üzenetére

    Nincs most olyan krimpelhető csatlakozóm amivel osztás nélkül rá tudnám kötni.

    Ki próbáltam hogy lehúztam az öcsém szar kábelét az osztóról, helyzet változatlan, 121mhz-n levő csatornák akadnak a tvkártyán. STB-n jók.

    Mellékelek két tsreader képet egyik 121 másik 786mhz (korábban a 786mhz-t zavarta a mindigtv, emiatt nézhetetlen volt, de egy tri shield kábellel ki lett küszöbölve, a szomámba és a nappaliba is jól jön, úgyhogy ebből feltételezem a kábelek megfelelően árnyékoltak és a csatlakozók is jók).
    121mhz:

    786mhz:

    Ezután már csak a lakásba vezető kábel cseréje marad, nem hiszem hogy az osztó lenne a hibás, 5-2040mhz-ig jó, tehát bőven túlteljesíti az elvárhatót (121-794mhz).
    A lakásba vezető kábelen van egy toldás mert korábban kábelnet volt és volt még egy kábel a modem felé, de ez a toldás krimpelt f csatis és ha a 786mhz korrekten átjön akkor a toldás is jó(mindigtv nem zavar be). Bár persze lehet hogy ez a toldás meg az osztó pont elég ahhoz hogy csillapítsa a 121mhz-t.

    Ha kicseréltetem a kábelt és megmarad a hiba akkor kérhetnek pénzt, és ha igen mennyit szoktak?

    Szegedről esetleg valaki akinek van dvb tunerkártyája, hogy jön a 121mhz, és milyen típust használ?

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák